Auto
Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Oro sąlygų svyravimai yra vieni didžiausių išbandymų automobilių vairuotojams, turintiems prisitaikyti prie abiejų sezonų – šiltojo ir šaltojo – kombinacijos pateikiamų siurprizų keliuose.
„Regitra“ pradedantiesiems vairuotojams, kurių vairuotojo pažymėjimai baigia galioti per karantiną, pratęsė jų galiojimo terminą karantino laikotarpiui ir dar 45 d. po jo pabaigos.
Vis dar pasitaiko atvejų, kuomet būsimi vairuotojai vietoj to, kad savo laiką skirtų mokymuisi ir įgūdžių tobulinimui, renkasi, jų manymu, paprastesnį būdą – sukčiavimą.
Motociklų kategorijų praktikos egzaminai „Regitroje“ galės vykti ilgiau – jie bus organizuojami atsižvelgiant į oro sąlygas.
Straipsniai
Kiekvienas vairuotojas anksčiau ar vėliau patiria agresyvų kito eismo dalyvio elgesį – jam rodomi nepadorūs gestai, vartojama vulgari kalba arba nepagrįstai signalizuojama.
Vyresni nei 65-erių metų vairuotojai eismo įvykius sukelia 16 proc. dažniau, nei 25-64 metų asmenys. Kita vertus, palyginus su pastarąja amžiaus grupe, tikimybė, kad jaunesnis nei 25-erių metų vairuotojas sukels avariją yra net 188 proc. didesnė.
Vairuotojai, patekę į eismo įvykį ir susidūrę su motociklininku, labai dažnai nurodo, kad nesugebėjo jo pastebėti iki pat paskutinės akimirkos. Ypač pavojingos yra sankryžos – jose įvyksta daugiau nei trečdalis su motociklais susijusių nelaimingų atsitikimų.
Staigios audros, kruša su kone kiaušinio dydžio ledokšniais ir nelaimingus atsitikimus sukeliantis vėjas – tai reiškiniai, su kuriais Lietuvos vairuotojai vasarą susiduria beveik taip pat dažnai, kaip ir su nepakeliamais karščiais.
Kuo aukštesnė temperatūra ir kuo labiau pavargę bei susierzinę esame, tuo sunkiau tampa susikoncentruoti. Kaip rodo tyrimo rezultatai, dėl to pailgėja vairuotojų reakcijos laikas.
Vairuotojo sveikatos būklė ir nuotaika turi įtakos jo elgesiui kelyje, o kartu ir kitiems eismo dalyviams. Vienas iš svarbiausių būdų palaikyti gerą savijautą – užimti tinkamą sėdėjimo poziciją, leidžiančią patogiai jaustis vairuojant ilgesnį laiką.
2 sekundės – toks turėtų būti minimalus atstumas tarp dviejų 60 km/h greičiu važiuojančių automobilių esant palankioms oro sąlygoms.
Tikimybė vairuojant motociklą patirti traumą arba žūti pakliuvus į rimtą eismo įvykį yra penkiasdešimt kartų didesnė nei važiuojant automobiliu
Geriate kavą arba valgote sumuštinį vairuodami automobilį? Niekada daugiau to nedarykite! Valgymas sėdint prie vairo maždaug 80 proc. padidina nelaimingų atsitikimų riziką bei lemia 65 proc. pavojingų situacijų kelyje.
Netgi plonas sniego ar ledo sluoksnis ant priekinio automobilio stiklo ženkliai sumažina matomumą. Be to, ant automobilio stogo nugulęs sniegas gali sukelti avarinę situaciją, kuomet kelyje vėjas sniegą gali nupūsti ant iš paskos važiuojančio automobilio.