Auto
Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

7 vairuotojų psichotipai

Kasdien prie automobilių vairų sėda šimtai tūkstančių vairuotojų.
Nuotraukos

Kasdien prie automobilių vairų sėda šimtai tūkstančių vairuotojų. Vieni jų važiuoja ramiai, kiti pavojingai manevruodami kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams, treti visus ir visada linkę mokyti. Pastebėjote? Tą patį pastebėjo ir Londono ekonomikos ir politinių mokslų mokyklos specialistai, kartu su „Goodyer“ atlikę sociologinį tyrimą. Susumavus tyrimo rezultatus, visi vairuotojai, pagal jų vairavimo stilių, buvo suskirstyti į 7 psichotipus.

 

Pirmas tipas – mokytojas

Yra žmonių, kurie visą gyvenimą mokosi, tobulinasi, gilina savo žinias. Taip pat yra tokių, kurie patys nesugebėdami mokytis, labai linkę mokyti likusius. Bet kokiomis priemonėmis. Tyrimą atlikę specialistai išskyrė ir tokį vairuotojų, siekiančių mokyti ir auklėti kitus eismo dalyvius, tipą. Juos charakterizavo ne kaip tiesiog kitus linkusius mokyti vairuotojus, o kaip žmones, siekiančius įrodyti savo tiesas. Šio tipo automobilistai, už savo veiklą, nors kartais – ir labai abejotina – laukia pagyrimo ir paskatinimo toliau tęsti „švietėjišką darbą“.

Antras tipas - visažiniai

Visažiniai neskuba dalintis su aplinkiniais savo žiniomis. Jiems gerokai svarbiau pabrėžit, kad likę vairuotojai, skirtingai nuo jų pačių, nieko nesupranta ir viską kelyje daro ne taip. Jie tik košmaruose gali išvysti situaciją, kai dėl incidento kelyje kalti būtent visažiniai, o ne kiti eismo dalyviai. Juk jie visada ir visur elgiasi teisingai. Jeigu kas ir klysta, tai tik kiti.

Trečias tipas – linkę varžytis

Šiam tipui priskiriami žmonės, kurie negali nustygti vietoje net ir sėdėdami prie vairo. Tikėtina, kad su tokiais eismo dalyviais susiduriate kasdien – jie nuolat stengiasi aplenkti kitus automobilius ir labai įširsta, jeigu pakeliui susiduria su kokia nors kliūtimi. Jie nuolat lekia ir iki minimumo sumažiną atstumą iki priešais važiuojančios transporto priemonės, kad niekas negalėtų aplenkti jų pačių. Saugumas kelyje? Tokio termino jie nežino.

Ketvirtas tipas - budeliai

Budeliais įvardinti tie vairuotojai, kurie, keršydami už jūsų tikras ar menamas klaidas, linkę staiga užlysti prieš jūsų transporto priemonę. Tai tokie žmonės, kurie ne tik pasipiktina, tačiau visomis įmanomomis priemonėmis stengiasi parodyti kitų klaidas. Net tada, kai klaidų ir nebūna. Bandydami įrodyti kitam vairuotojui, koks jis buvo „neteisus“, budeliai gali ne tik stabdyti eismą, bet ir išlipti aiškintis santykių.

Penktas tipas - filosofai

Vienas ramiausių vairuotojų tipų. Jie pasirengę pateisinti visus pakeliui pasitaikančius nesusipratimus ar klaidas. Jeigu jūs tikrai suklydote, filosofai už jus paaiškins aplinkiniams, kodėl taip atsitiko. Paaiškindami visų faktų ir klaidų prigimtį, jie gali leistis į filosofavimus apie lemtį, likimą, nežinomus Viešpaties kelius ir t.t.

Šeštas tipas – vengiantys rizikuoti

Jeigu toks vairuotojas nesupras kokio nors kito eismo dalyvio veiksmo, jis, greičiausiai, įvertins tai kaip potencialų pavojų. Atitinkama bus ir tokio vairuotojo reakcija – matydamas tikrą arba tik menamą pavojų ir siekdamas jo išvengti, toks vairuotojas radikaliai pakeis savo maršrutą, kad tik pavojaus būtų išvengta.

Septintas tipas - bėgliai

Bėgliai elgiasi panašiai kaip vengiantys rizikuoti. Skirtumas yra tik tas, kad bėgliai bando nutolti nuo potencialių problemų ne fiziškai, o morališkai. Jeigu susidarys potencialiai pavojinga situacija, bėgliai nesistengs jos išvengti, o leisis į apmąstymus. Tarkim, pagarsins muziką, užmegs kalbą su keleiviais ar net išsitrauks mobilųjų telefoną, tikėdamiesi, kad problema išsispręs pati savaime.

 

O kuriam iš išvardintų tipų jūs priskirtumėt save?

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt