Auto
Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Gelbėjimo darbai įvykus automobilio avarijai

Eismo nelaimės – vis dar mūsų kelių kasdienybė
Nuotraukos

Eismo nelaimės – vis dar mūsų kelių kasdienybė. Dažnai į avariją patekusiems žmonėms yra būtina pagalba. Teoriškai ją turi mokėti suteikti visi, turintis vairuotojo pažymėjimus, praktiškai situacija yra kiek kitokia... Apie tai, ką galima ir ko daryti nereiktų, bandant padėti į avariją patekusiems žmonėms, mums pasakoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Mokymo skyriaus viršininkas Gintaras Paulauskas.

Jeigu Jūs tapote transporto avarijos liudininku ir nutarėte padėti nukentėjusiems, pirmiausia, ką turite padaryti, tai paskambinti telefonu 112 ir pranešti apie nelaimę. Nurodykite įvykio vietą, kiek automobilių dalyvauja įvykyje, kiek matote nukentėjusiųjų.

Labai svarbu, jeigu  bijote kraujo, ar nesiruošiate teikti pagalbos, geriau nesustokite, o tik telefonu praneškite pagalbos tarnyboms apie įvykį ir važiuokite toliau. Labai bloga praktika, kada įvykus įvykiui sustoja daug automobilių, prisirenka žiūrovų ir laukia. kol atvyks pagalba. O galintys ir norintys padėti piliečiai, matydami žmones įvykio vietoje galvoja, kad pagalba teikiama, o sudaryti „grūstį“ nėra prasmės, todėl važiuoja toliau.

Pirmieji veiksmai, galimi transporto įvykio vietoje: pabandyti suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems.  Suteikdami pirmąją pagalbą vadovaukitės principu NEPAKENK nukentėjusiam ir sau. Jokiu būdu negalima stumdyti ir vartyti transporto priemones, patekusias į įvykį. Taip  galite tik dar labiau pakenkti nukentėjusiam.

Jeigu turite parankinių priemonių ir yra saugu prieiti prie automobilio, stabilizuokite automobilį, kad jis negalėtų pajudėti. Paprasčiausias būdas, kai automobilis stovi ant ratų – išleisti orą iš vienos ar kelių padangų. Jeigu turite galimybę – atjunkite akumuliatorių, nes nesuveikusios oro pagalvės (airbag)  gali iššauti pagalbos teikimo metu ir sužaloti Jus ir dar labiau pakenkti nukentėjusiam. Jeigu įmanoma nukentėjusį saugiai ištraukti be gelbėtojų pagalbos, taip ir padarykite. Bet jeigu matomi lūžiai, nukentėjusysis skundžiasi skausmais, geriau sulaukti profesionalios pagalbos.

Bet jeigu nukentės be sąmonės, nekvėpuoja, nėra širdies veiklos,  kaip galima greičiau pradėkite gaivinimą.

Yra keli atvejai, kai nukentėjusį privaloma ištraukti iš automobilio, net su tikimybe jam pakenkti. Jeigu po autoįvykio automobilis dega ir jūs  turimu gesintuvu negalite užgesinti gaisro, jeigu automobilis skęsta su žmonėmis, siekiant išvengti didesnio nuostolio (mirties) galima nukentėjusį ištraukti iš automobilio ir taip išgelbėti jam gyvybę net su pasekmėmis jo sveikatai. Šiuo atveju tinkamos visos priemonės, leidžiančios išlaisvinti nukentėjusį.

Atvykus policijai, pagalbos tarnyboms, informuokite juos apie visą situaciją, jūsų veiksmus ir pasitraukite toliau nuo nelaimės vietos, nes gelbėtojų profesionali gelbėjimo įranga, darbo metu, gali jus sužaloti.

PRIM.lt