Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip prailginti vikšrinės važiuoklės tarnavimo laiką?

Protingas ir apgalvotas operatoriaus darbas gali ženkliai prailginti važiuoklės tarnavimo laiką
Nuotraukos

Ribokite neproduktyvų transporto priemonės naudojimą bei vairavimą dideliu greičiu

Darbas dideliu greičiu pagreitina visų vikšrinės važiuoklės komponentų nusidėvėjimą. Nusidėvėjimas yra tiesiogiai proporcingas greičiui, o greitis – apkrovai. Kadangi nuvažiuotas atstumas turi didžiausią įtaką dėvėjimuisi susiplanuokite darbus taip, kad neproduktyvaus važinėjimo būtų kuo mažiau.

Ribokite judėjimą atbuline pavara

Važiuojant atbuline pavara žymiai labiau dėvisi priešinga įvorių bei žvaigždžių dantų pusė. Taip yra todėl, kad įvorės gauna apkrovą sukdamosis prieš žvaigždės dantis. Važiuojant atbuline pavara apie 75 procentai pirštų ir įvorių yra įtakojami apkrovos bei judesio, imant nuo priekinio vedančio rato apačios iki pirmo piršto, kurį kabina žvaigždutė. Taigi važiavimą atbuline eiga naudokite saikingai ir produktyviai. Tuo tarpu važiuojant į priekį tik 25 procentai pirštų ir įvorių yra veikiami apkrovos bei judėjimo. 

Naudokite akmens apsaugas pasirinktinai

Viso ilgio apsaugos nuo akmenų įprastomis darbo sąlygomis nenaudojamos. Jei jūs dirbate ant dirvos, žvyro ar kitų birių paviršių, viso ilgio akmenų apsaugos įstrigdins medžiagas tarp ritinėlių ir grandinių, taip padidindamos trintį ir sutrumpindamos jų tarnavimo laiką. Naudokite apsaugas nuo akmenų tuo atveju, kai dirbate akmenuotoje vietovėje – didesni akmenys ar medžiagos taip lengvai neįstrigs tarp žvaigždutės dantų bei vikšro įvorių ar vikšro grandžių ir vedančio rato. Apsaugos nuo akmenų dar pasitarnauja prilaikant vikšrus dirbant stačiose įkalnėse.

Posūkiai ir slydimas

Mažinkite slydimus bei sukimąsi

Vikšro slydimas bei sukimąsis vietoje pagreitina vikšro pado nusidėvėjimą ir riboja produktyvų darbą. Toks darbas padidina apkrovą tarp žvaigždės dantų ir vikšro įvorių, tarp vikšro jungčių ir ritinėlių bei priekinio vedančio rato paviršių ir spartina važiuoklės dėvėjimąsi.

Planuokite savo posūkius

Nuolatinis sukimas į vieną pusę sutrumpins grandinės tarnavimo laikotarpį. Žvaigždės dantų, grandinių įvorių ir jungčių, vedančiųjų ratų, ritinėlių briaunų bei padų paviršiai nuolatinės apkrovos pusėje dėvėsis greičiau. Planuokite savo darbus taip, kad abipusiai posūkiai kiek įmanoma labiau susilygintų.

Išorinis ir vidinis dėvėjimąsis

Darbas ant iškilaus paviršiaus

Darbas ant iškilaus paviršiaus visą apkrovą ir mašinos svorį nukreipia į vidinę vikšro pusę. Tokiu atveju svoris krypsta ant vidinių vikšro grandžių, vidinių ritinėlių pusių, vedančiųjų ratų paviršių, įvorių galų bei žvaigždžių kontaktinių plotų. Ilgalaikis darbas ant tokių paviršių pagreitins vidinės vikšro dalies paviršių susidėvėjimą. 

Darbas dauboje

Tuo tarpu darbas dauboje visą apkrovą bei mašinos svorį perkelia ant išorinės vikšro pado dalies, t.y. – vikšro grandys, išorinės ritinėlių pusės, vedančiųjų ratų paviršiai, įvorės, žvaigždučių kontaktinės zonos yra dėvimos stipriau. Nuolatinis darbas ant tokio paviršiaus pagreitins atitinkamų sričių susidėvėjimą. 

 

PRIEŽIŪROS PATARIMAI

Dažnai valykite važiuoklę

Užkirskite kelią žemių ir kito purvo kaupimuisi važiuoklės dalyse - plaukite grandines ir kitus komponentus kaip galima dažniau (1). Minėto purvo kaupimasis tarp besitrinančių dalių apsunkina jų darbą ir veikia kaip abrazyvas. Tai gali įtakoti padidintą apkrovą, tenkančią važiuoklės komponentams bei sąlygoti greitesnį jų nusidėvėjimą.

Atsižvelkite į vietovę

Planuokite savo darbo procesą bei technikos judėjimą taip, kad prisitaikytumėte prie aplinkos. Tai padės sumažinti važiuoklės dėvėjimąsi.

Dirbant į įkalnę (2), mašinos svoris persikelia į galą. Tokiomis sąlygomis galiniai ritinėliai gauna papildomą apkrovą ir greičiau dėvisi žvaigždučių dantys bei grandinių įvorės. Važiuoklės apkrova bus maža važiuojant atbuline į nuokalnę.

Darbas į nuokalnę (3) perkelia svorį į mašinos priekį. Papildoma apkrova teks priekiniams ritinėliams, vedančiam ratui ir grandinės jungtims. Važiuojant atbuline eiga į įkalnę, grandinės įvorės sukasi prieš žvaigždutės dantis ir tarp jų atsiranda stipri apkrova, pagreitinanti dėvėjimąsi. Tokia pat apkrova tenka visiems pirštams ir įvorėms nuo priekinio vedančio rato apačios iki pirmos įvorės susijungiančios su žvaigždutės dantimis. Viso to rezultate, įvorių, žvaigždžių, vikšro jungčių, ritinėlių bei vedančių ratų tarnavimo laikas sutrumpėja.

Darbas ant nuolydžio ar šlaito (4) perkelia svorį ant žemiau esančios mašinos pusės, kas savo ruožtu paspartina ritinėlių briaunų, vikšro jungčių ir padų susidėvėjimą. Jūs galite subalansuoti abiejų vasžiuoklės pusių dėvėjimąsi, kaitaliodami darbo ant nuolydžio kryptį.

Dalių tarpusavio lygiavimo patikrinimai

Poslinkis tarp važiuoklės rėmo ir priekinio vedančio rato paspartina visų detalių dėvėjimąsi. Tarpusavio lygiavimą galite patikrinti stebėdami dėvėjimosi paliekamus ženklus ant viršutinių ritinėlių, apatinių ritinėlių ir priekinių vedančių ratų. Jūs taip pat galite atlikti vizualią apžiūrą žiūrėdami iš mašinos priekio ir galo. Konkrečių reguliavimo instrukcijų ieškokite mašinos priežiūros vadove.

 
Info