Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Įrenginiai ir linijos biokuro gamybai

Buvo laikas, kai žmonės į įvairias gamybines atliekas – šiaudus, pjuvenas ir
Nuotraukos

Buvo laikas, kai žmonės į įvairias gamybines atliekas – šiaudus, pjuvenas ir net saulėgrąžų lukštus žiūrėjo atsainiai. Dažniausiai šie gamybos produktai atsidurdavo šiukšlynuose arba tiesiog supūdavo. Laikai keitėsi, keitėsi žmonių požiūris tiek į ekologiją, tiek į ekonomiką ir tai, kas anksčiau keliaudavo į šiukšlyną, dabar buvo pradėta naudoti. Šiaudai, pjuvenos ir tie patys lukštai tapo... puikiu kuru. Plačiau apie tai, kaip gamybinės atliekos tampa kuro granulėmis prim.lt skaitytojams pasakoja UAB „Granwood“ direktorė Vida Merkevičienė.


Pasak direktorės, įmonės įkūrimui turėjo įtakos žiniasklaidoje perskaityti straipsniai apie ekologiją, tampriai susijusią su biokuro gamyba ir jo panaudojimu šiluminės energijos gavimui. Kai pastatų šildymui naudojamas biokuras, tai ženkliai sumažina atmosferos užterštumą.

Kaip žinia, Lietuva jau seniai siekia užsitikrinti energetinę nepriklausomybę ir padidinti energetikos sektoriaus konkurencingumą, todėl labai svarbu panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurių mūsu krašte apstu, tik jie vis dar nėra tinkamai išnaudojami. Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekiui pritaria ir ES, pagal kurios direktyvą ES šalys įpareigojamos padidinti energijos gamybą iš aplinkos neteršiančių išteklių.

V. Merkevičienės teigimu, visi panašūs perskaityti straipsniai apie biokuro naudojimą ir didelių paramų skyrimas iš ES paskatino rimčiau pasidomėti biokuro gamybos įrengimais, kurie ne tik gali paruošti įvairią žaliavą granulių ir briketų gamybai, bet ir iš ekologinių žaliavų gaminti biokurą.

Susidomėjus šia įranga „Granwood“ tapo ES šalių gamintojų teikiamos produkcijos pardavimų atstovais įvairiose šalyse.

V. Merkevičienė pasakojo, kad šiuo metu įmonė gali pasiūlyti granulių gamybos linijų, kurių našumas – nuo 50 kg/h iki 3000 kg/h. Gamybinės linijos gali būti komplektuojamos su džiovyklomis, svėrimo -pakavimo įrenginiais. Yra linijų, kurios turi galimybę prireikus padidinti našumą ir papildomai prijungti dar vieną presą ir taip padidinti gamybą. Tiesa, nusprendęs įsigyti liniją, klientas turi tai paminėti, nes montuojant papildomą įrangą, brangs ir visa linija.

Šiai dienai Lietuvoje granuliavimui naudojami šiaudai, šienas, grūdai, rapsai, pjuvenas ir kt. Gamybos linijos komplektuojamos įvairių sudėčių: pusiau automatinės (jos yra pigesnės) ir kiek brangesnės visiškai automatinės. Viską lemia kliento poreikiai ir finansinės galimybės.

Briketų gamybos linijos komplektuojamos tuo pačiu principu, kaip ir granulių. Briketai gaminami turint žaliavos smulkintuvą ir presą, bet tai primityvaus, rankinio darbo reikalaujantis gamybos procesas, kurio metu nėra pilnai ir kokybiškai išnaudojamas pats įrenginys, tad klientams rekomenduojame įsigyti pilnai sukomplektuotą liniją, nes tai sutaupys darbo laiko sąnaudas ir neprireiks  išlaidų,  dažnai keičiant susidėvėjusias įrenginių dalis.

Visada esame pasirengę besikreipiantiems į mūsų įmonę klientams patarti , kas geriausia. Išklausius kliento pageidavimus pagal jo poreikius ir turimą žaliavą, sukomplektuojame liniją, komerciniame pasiūlyme aprašome pagrindinius įrangos techninius reikalavimus, prisegame gamybinių įrengimų išdėstymo schemą su kainomis ir kita informacija.

Naujos įrangos įvedimui į rinką, savo lėšomis organizuojame klientų keliones gamintoją, rengiame seminarus, naujas gaminys pristatomas gamybinėse patalpose su galimybe patiems išbandyti  įrenginio darbą.

Visas, tiek granulių gamybos, tiek briketų gamybos linijas montuoja mūsų įmonės specialistai arba gamintojo technikai. Nepraktikuojame parduoti įrangą be mūsų sumontavimo, paleidimo ir apmokymo, nes šį darbą gali atlikti, tik specialių žinių turintys žmonės.

Linijų montavimo darbų trukmė priklauso nuo gamybinės linijos įrangos sudėties, jos našumo bei žaliavos rūšies. Jeigu montuosime 100 kg/h našumo šiaudų granulių liniją galimai užtruksime apie 10 val., o montuojant našią – 1500 kg/h liniją, užtruksime nuo 7 iki 10 dienų.

Linijų montavimui reikalinga turėti apie 60 - 100 m2 ploto patalpas. Čia neįvertintas žaliavos ir gatavos produkcijos sandėliavimui reikalingas plotas. Aišku, papildomų erdvių ne visada reikia, nes, tarkim šiaudų rulonų draskytuvai su transporteriais statomi lauke po pastogėmis.

Reikiamą elektros instaliacijos galingumą lemia linijoje sumontuotų įrenginių tipas ir našumas. Jeigu šiaudų granulių linija yra 1400 kg/h našumo, tai jai prireiks 190,9 kW, jeigu našumas šiaudams iki 350 kg/h, bus reikalingas tik 48 kW elektros galingumas.

Granulių kokybei ir gamybiniam našumui ypač didelę reikšmę turi žaliavos kokybė, žaliavoje esantis drėgmės kiekis. Be to, labai svarbu pilnai išnaudoti linijos galimybes pagal jos našumą. Tai užtikrina nuolatinis žaliavos tiekimas.  Žaliavoje pasitaikančios priemaišos – smėlis, akmenys, metalas –, labai kenkia įrenginių ilgaamžiškumui, tad reikia rūpintis ir žaliavos švara, nes įrangos dalių pakeitimas naujomis ar remontas pareikalaus nemažų išlaidų.

Minėtų linijų aptarnavimui reikalinga 1-2 žmonės.

Be išvardintų granulių ir briketų gamybos linijų galime pasiūlyti šiaudų, pjuvenų, grūdų smulkintuvus, maišytuvus, patikimus ir kokybiškus medienos smulkintuvus tiek profesionalams, tiek ir pavieniams naudotojams. Klientams galime pasiūlyti ir medienos nužievintojus .Siūlomų prekių asortimente turime malkų kapoklių, gyvulių aptvarų su svarstyklėmis bei žaliavos ir gaminio drėgmės matavimo prietaisų.

Visos mūsų parduodamos prekės atitinka ES keliamus reikalavimus, yra kokybiškos, patikimos ir paprastai valdomos, joms suteikiama 12 mėnesių garantija, kai kurių  mažų našumų linijoms garantija tik 500 darbo valandų.

 

Nuotraukos UAB Granwood

 

Prim.lt