Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Kontaktiniai duomenys
.
Vilnius
tel.: .
bushcraft@bushcraft.lt
http://www.bushcraft.lt
Raktiniai žodžiai
Bushcraft.lt, menas išgyventi gamtoje
Pagrindinės kategorijos
Nuotraukos
Žemėlapis
Duomenys atnaujinti: 2021.02.26       Peržiūrėta: 2553    

Mūsų kolektyvas yra pamišęs dėl išgyvenimo meno gamtoje,  vadinamo „bushcraft“ (buškraft’u).
Domimės viskuo kas vienaip ar kitaip susiję su šiuo menu (amatu).

„Bushcraft“ – sąvoka, kurią apibūdinti lietuvių kalba labai sudėtinga, kadangi ji apima ne tik išgyvenimo gamtoje meną, o daug platesnę sritį.

Šis anglų kalbos žodis reiškia viską – nuo ugnies įžiebimo gamtoje randamomis priemonėmis, vaistažolių rinkimo, įrankių gamybos iki bet kokių šiuolaikinių priemonių panaudojimo ir pritaikymo ekstremaliose situacijose.

„Bushcraft“ filosofija kartu yra ir tiesiog keliavimas, gėrėjimasis gamta, taupus jos išteklių naudojimas. Kitaip sakant, tai galima pavadinti ir ekologiniu turizmu. Viena iš sudedamųjų „buškrafto“ dalių galima laikyti stovyklavimą – pavyzdžiui, išvyką į mišką ar prie ežero.

Svarbu, kad stovyklavietę po savęs paliktume tokią, kad bet kas kitas net neįtartų, kad toje vietoje buvo stovyklauta. Kaip ir minėta, „buškraftas“ nesibaigia vien stovyklavimu – tai pat įvairių klasikinių amatų, tokių kaip drožyba, pynimas ir pan. lavinimas ir praktikavimas.
Šiuolaikinė karta prarado protėvių sugebėjimus iš gamtoje randamų parankinių medžiagų pasigaminti įrankius, nusipinti virves ar krepšius, įkurti ugnį ar pasistatyti pašiūrę.

Visa tai mes ir siekiame prisiminti bei atgaivinti.


ĮMONĖS PASIŪLYMAI
Domimės viskuo kas vienaip ar kitaip susiję su išgyvenimu gamtoje