Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Lietuvoje veikianti Asociacija "Ahmadija" jau antrus metus iš eilės surengė savanorišką akciją sutvarkyti Vilniaus miestą (Katedros aikštės aplinką) po Naujųjų metų.

2018 01 01 

 Žmonėms baigus švęsti, asociacijos nariai savanoriškai ėmėsi švarinimo darbų. Griebė šiukšlių maišus ir pradėjo tvarkyti aplinką. Šio projekto tikslas yra savanorystės skatinimas – dirbti savo rankomis, kurti galimybes žmonėms aktyvai, švariai ir prasmingai sutikti naujus metus, miesto gražinimas, visuomenės gerovės bei tvarkos populiarinimas. Šiuo projektu  siekiama taikos, socialinės harmonijos, tarpusavio pagarbos stiprinimo, skirtingų individų suvokimo. Miestas, šalis yra namai, o namus tūrėtų tvarkyti visi.

Ahmadijos musulmonų bendruomenė, kuri yra įkūrus asociacija "Ahmadija" ir Lietuvoje, yra pripažinta ir gerai žinoma, kaip taikos skleidėja visame Pasaulyje. Jos šūkis yra: "Mylėk kiekvieną, nekęsk nė vieno." 

Sausio 1-ąją dieną asociacijos "Ahmadija" organizuotoje tvarkymo akcijoje, dalyvavo asociacijos nariai iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių ir netgi savanorių grupė iš Frankfurto (Vokietijos). Jie tvarkė Katedros aikštę, rinko šiukšles, tuščius butelius, fejerverkų atliekas, šlavė aikštę bei šaligatvius.

Kasmet, Vilniaus Katedroje sausio 1-ąją dieną ,vyksta  mišios. Todėl asociacijos nariai, nenorėdami sutikti tikinčiųjų šiukšlių apsuptyje, darbus pradėjo jau nuo 2:30 valandos nakties. Pagal Šventojo Pranašo Muhamedo (Taika ir Alacho palaima jam) mokymą : „Patraukti nuo gatvės bet ką, kas trukdo praeit yra labdara“. O tai ir yra vienas iš islamo mokymų.  

Asociacija "Ahmadija" nori tokią gražią ir naudingą Naujųjų metų tvarkymosi akiją, kuri vyksta daugelyje šalių, tokių kaip Vokietija, Anglija, Kanada, JAV ir kt. išpopuliarinti ir Lietuvoje. Geros idėjos vedami, pirmąją tvarkymosi akciją asociacija "Ahmadija" surengė 2017 metų pirmąją dieną. Tada dalyvavo tik 7 savanoriai. O šiais metais buvo sulaukta net 25 piliečių. Norint, kad tai taptų tęstiniu projektu, kviečiame kitais metais visus vilniečius bei miesto svečius prisijungti prie miesto aplinkos tvarkymo, savanoriavimo populiarinimo bei socialinės gerovės.

Naujus metus linkime pradėti  žvaliems, sveikiems ir naudingiems visuomenei.

 

Išrinkome šiukšles: 2120 kg