Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Pasiruošk gimtadieniui - iškelk Trispalvę, pasveikink su Lietuvos gimtadieniu, pasakyk „Ačiū“ ypatingiems žmonėms

2018.01.16

Likus lygiai mėnesiui iki atkurtos Lietuvos valstybės gimtadienio Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas pakvietė žiniasklaidos atstovus į „Šimtmečio pusryčius“, kurių metu pristatė kampaniją „Mūsų Lietuva“, pagrindinius Vasario 16-osios renginius Vilniuje ir visoje Lietuvoje, kaip kiekvienas iš mūsų galime pasiruošti ypatingai šventei, o virtuvės šefai pristatė šimtmečio patiekalus.

Vasario 16-osios šventinė programa vyks visoje Lietuvoje. Dieną pradėti kviečiame iškeliant trispalvę savo namuose ar bendruomenėje, pasveikinant artimuosius, draugus ir kaimynus su atkurtos Lietuvos gimtadieniu, taip pat išsiunčiant el.atviruką „Ačiū“ ypatingiems žmonėms. Pagridniai deinos akcentai sostinėje – jaunimo eisena, trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimas ir visos Lietuvos varpų gausmas Šimtmečiui, ceremonija prie Signatarų namų, 100 laužų uždegimas ir Šventiniai koncertai Operos ir baleto teatre ir Katedros aikštėje.

Renginio metu pristatytos specialios akcijos, įtraukiančios visą Lietuvą: Respublikos Prezidentės akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai, Premjero akcija „Lietuvos vėliava“, „Valstybingumo maršrutai: Geltona.Žalia.Raudona“. Siekaint įtraukti kuo daugiau žmonių visoje Lietuvoje buvo paremta miestų ir bendruomenių Šimtmečio iniciatyvos, programa bus transliuojama LRT ir matoma ekranuose Vilniaus senamiestyje.

„Mūsų tikslas – kad kiekvienas atrastume savo ryšį su Šimtmečiu, savo priežastį švęsti, nes šis Šimtmetis – tai mūsų Lietuva, gyva mūsų šeimų prisiminimuose ir kuriama kasdien. Kiekvienas turime priežastį džiaugtis tuo, ką turime – svarbu atrasti ir įsijungti į Šventinę programą. Tačiau Šimtmetis prasideda kiekviename iš mūsų. Kelkime Trsipalvę, sveikinkime vieni kitus ir prisijunkime prie renginių Vilniuje ar savo miestuose ir bendruomenėse“, - sakė Šimtmečio Sekretoriato vadovė N. Vaisbrodė.

Virtuvės šefai atskleidė paslaptis, kaip pažinti ir pamilti šimtmetį per skrandį – Beata Nicholson, Deividas Praspaliauskas, Darius Dabrovolskis ir Tomas Rimydis paruošė ypatingus šimtmečio patiekalus Siekian įtraukti kuo daugiau žmonių pajusti Šimtmetį Lietuvos virtuvės šefai pristatė Šimtmečio patiekalus, kuriuos gamintis kviečiami žmonės ir resotranai.

Pasak žymios kulinarinių laidų vedėjos, nebūtinai ta proga yra sugalvoti kažkokį pokylį ar banketą. „Svarbiausia yra širdyje jausti pakylėjimo momentą, nes mūsų moderniai Lietuvai yra šimtas metų. Aš tikrai tą dieną minėsiu, tai bus ypatinga diena“, - sakė B. Nicholson.

Pasveikinti Lietuvos su šimtmečio jubiliejumi atvyks visa eilė garbių svečių: Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos prezidentai. Mus savo vizitu pagerbs ir Švedijos bei Danijos karališkųjų šeimų nariai, Europos Komisijos bei Europos Vadovų Tarybos pirmininkai, informavo Prezidentės patarėja Rūta Kačkutė informavo.

Valstybės atkūrimo šimtmečiui numatyta daugiau nei 600 įvairiausių renginių Lietuvoje ir užsienyje, kuriuos bendruomenės ir aktyvūs piliečiai užregistravo 100-mečiui skirtame puslapyje www.lietuva.lt. Dauguma šimtmečio renginių sutampa su Oficialios programos pagrindinėmis kryptimis – „Švęsk“, „Pažink“, „Kurk“ kurios kviečia švęsti šimtmetį, pažinti šimtmečio herojus ir Lietuvos pasiekimus bei būti aktyviais piliečiais ir kurti ateities valstybę.

Švenčiant valstybės 100-metį numatytos 9 parodos. Pirmoji, „Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės kovos“, buvo pristatyta 2017 m. lapkričio 17 d. Artėjant Vasario 16-ąjai bus pristatytos dar dvi parodos – vasario 14 d. lankytoju pakvies „Optiimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918-1940 m.” ir „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Kovą ir gegužę bus pristatytos dar trys parodos – „1918-1940 m. Baltijos šalių leidiniai“, „Baltijos šalių simbolizmo dailė“ ir „Lietuva litvakų kūryboje“. Taip pat vyks ir „XIII Baltijos trienalė“. Šimtmečiui dedikuotų parodų ciklą užbaigs „Daiktų istorijos. Tales of Things. Lietuvos dizainas 1918–2018“ ir „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918–2018 m.“, kurios bus pristatytos liepos ir lapkričio mėnesiais.

Šimtmečiui numatyta sukurti 22 filmus. Pirmasis jų – „Pelėdų kalnas“, pasakojantis pokario ginkluoto pasipriešinimo istoriją bei Kremliaus režimo nusikaltimus, žiūrovus į kino teatrus pakvies Vasario 16-ąją. Režisieriaus Mariaus A. Markevičiaus filmas „Tarp pilkų debesų“ dienos šviesą išvys spalio 12 d. Šimtmečiui skirti filmai Lietuvos ir užsienio žiūrovus į kino teatrus kvies ištisus metus.

Daugiau informacijos - www.lietuva.lt ir Šimtmečio Facebook profilyje @Lietuva