Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Su kaišiadoriškiais kalbėta apie saugumą geležinkelio pervažose

2017 08 25

Rugpjūčio mėnesio viduryje Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė kartu su to paties policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjais dalyvavo prevencinėje priemonėje „Dėl pašalinių asmenų, kertančių geležinkelio kelius tam neskirtose vietose“. Prie akcijos pareigūnus prisidėti kvietė nuo kovo mėnesio Kaišiadorių geležinkelio stoties viršininku dirbantis Virginijus Šmitas. Kartu su geležinkeliečiais, stoties viršininku ir šios stoties komercijos agente akcijoje dalyvavo Valstybinės geležinkelio inspekcijos (toliau – VGI) prie Susisiekimo ministerijos saugos ir sąveikos specialistai, Kauno regiono stočių skyriaus viršininkė su kolega, žiniasklaidos atstovės.

Prieš prasidedant akcijai, policijos pareigūnai priminė, kad nuo šių metų sausio pirmosios yra sugriežtinta asmenų atsakomybė už pažeidimus geležinkeliuose. Pagal šiuo metu galiojančio Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 373 straipsnį asmuo, pažeidęs geležinkelių transporto eismo saugos bendruosius reikalavimus, baudžiamas bauda nuo 60 iki 140 eurų.

Lietuvoje yra 543 pervažos. Pagrindinė eismo įvykių pervažose priežastis – Kelių eismo taisyklių nesilaikymas. Pasak Valstybinės geležinkelio inspekcijos, žmonės neadekvačiai vertina savo galimybes, jie linkę rizikuoti ir važiuoti, ar eiti per perėjas degant draudžiamam (raudonam) šviesoforo signalui ar neapsidarius. Būna atvejų, kai pėstieji lenda po traukinio vagonu, lipa per tvoras ar lenda pro skyles jose, kad keliais šimtais metrų sutrumpinti kelią namo ar iki traukinio perono. Statistika kelia nerimą. Per 2016-uosius metus geležinkeliuose įvyko 31 eismo įvykis, 9 iš jų pervažose. Šių eismo įvykių metu žuvo 22 žmonės, 4 iš jų pervažose.

Akcijoje dalyvavę asmenys iš tolo buvo gerai matomi, kadangi dėvėjo ryškiaspalves, šviesą atspindinčias liemenes, tačiau, nepaisant to, jau netrukus buvo fiksuojami pažeidėjai. Nuo miesto pusės link senamiesčio neskubėdama bėgius perėjo moteris. Visai netrukus per bėgius ramiai sau atėjo ir vyras. Gintaras, gyvenantis Vilionių kaime, atvirai prisipažino, kad grįžta iš Darbo biržos. Jis paliko dviratį vienoje iš senamiesčio gatvelių, tad trumpindamas kelią ėjo per bėgius. Vyriškis nuoširdžiai nustebo, kad už vaikščiojimą per bėgius, jam gresia bauda. Atėjus į geležinkelio stoties peroną policijos pareigūnės sustabdė dar vieną gyventoją. Ponia Genė aiškino, grįžtanti po naktinio darbo labai skubėjusi, tad lindusi per skylę tvoroje, paskui – pro stovinčio sąstato apačią. Moteriai pildant protokolą ir laukiant keleivinio traukinio, įspėta buvo ir dar viena asmenų grupelė, nuo miesto keliavusi su didžiuliais pirkinių krepšiais. Pastarieji taip pat pralindo pro tvorą, vėliau pro stovinčio sąstato apačią. Iš tolo pamatę laukiančius pareigūnus, apsisuko. Per bėgius skubėjo ir kitas vyriškis, kuris bėgius kirto nešinas dviračiu. Netoli bėgių buvo sustabdytas ir su suktuku rankose skubantis septintokas. Berniukas aiškino, nežinantis, kad blogai elgiasi, sakė einantis iš draugo namo. Po pareigūnų pastabų paauglys nuskubėjo per tiltą.

Tiek policijos pareigūnė, tiek VGI specialistai gyventojams išsamiai paaiškino, kad perone traukinių laukia vaikai bei jaunimas. Jiems ne tik rodomas blogas pavyzdys, tačiau ir patys gyventojai rizikuoja savo gyvybe. Visiems pažeidėjams buvo surašyti protokolai, taip pat įteikti informaciniai lankstinukai, kuriuose parašyta, kaip reikia elgtis šalia geležinkelio bėgių, kaip ir kur pereiti bėgius, kad būtų saugu. Pateikta ir praėjusių metų statistika, kurioje nurodyta, kiek žuvusių ir kiek sužeistų asmenų geležinkelio prieigose įvykusiuose eismo įvykiuose. Visiems dovanoti ir atšvaitai, kad, artėjant sezonui, kai tamsus paros metas prasideda anksčiau, neliktų nepastebėti tiek kelyje, tiek ir geležinkelio pervažos prieigose.