Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Edukaciniai užsiėmimai

Nori pažinti, nori išmokti, nori pamatyti iš arti, tuomet Tu laukiamas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus EDUKACINIUOSE UŽSIĖMIMUOSE
Kontaktiniai duomenys
Laisvės al. 106
Kaunas
tel.: +370 37 229675
faks.: +370 37 229675
mob.: +370 621 52185
info@zoomuziejus.lt
www.zoomuziejus.lt
Nuotraukos

 

 

Edukaciniai užsiėmimai

 

 

Nesuklysite pagalvoję, kad kiekvienas profesionalus gamtininkas ar mėgėjas, įsimylėjęs paukščius, žuvis, drugius, gyvates ar augalus, turi savo pamėgtą paukštį, vabalą, gėlę ar grupę jų, su kuriais sieja jautrūs prisiminimai, neišdildomos, giliai širdyje slepiamos susitikimų su jais akimirkos, galiausiai su jais susiję tyrimų ar stebėjimų valandos. Tad išgirdę žodžius „SAUGOKIME GAMTĄ“, mes pirmiausia tai siejame su savo širdies ir proto sentimentais…

Tad skatindami vaikus būti neabejingais gamtai, atsakingais už ją, visų pirmą, turime išmokyti ją pažinti… Nes, kaip vaikas gali rūpintis gamta, jei jis nežino, kaip atrodo paukštukas nykštukas, kokį ženklą kūrėja gamta išpiešė ant kaukolėtojo sfinkso krūtinėlės, kokio dydžio yra mažiausias plėšrus žinduolis pasaulyje.

Nori pažinti, nori išmokti, nori pamatyti iš arti, tuomet Tu laukiamas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus EDUKACINIUOSE UŽSIĖMIMUOSE.

PĖDSEKYS GAMTOJE

Būdami gamtoje ne visada pamatome šaką taškenantį didįjį margąjį genį, uosio kamieno žievę laupantį taurųjį elnią ar olą rausiančią rudąją lapę. Tačiau, kad žvėrys vienoje ar kitoje vietoje gyvena, išduoda palikti įvairūs veiklos pėdsakai. Jei juos išmoksime pažinti, tapsime tikrais pėdsekiais gamtoje. Edukacinis užsiėmimas paruoštas priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–2 ir 3–4 klasių mokiniams.

PASAULIO GYVŪNAI

Žemės planetoje nėra nei vieno žemyno, kuriame nebūtų gyvybės. Nei karštis ar šaltis, drėgmė ar sausra gyvūnams nėra kliūtis įsikurti vienoje ar kitoje teritorijoje. Tik… Kažin, ar yra tokių, kurie visus pasaulio gyvūnus suskaičiuoti, pažinti ar jų pavadinimus pasakyti galėtų? Kartais, pamačius gyvūno paveikslėlį, imame į rankas knygą po knygos, kol sužinome, kuo jis vardu. O gal norėtum nematytų ir nežinomų gyvūnų pavadinimus sužinoti žiūrėdamas į muziejaus eksponatus? Ne tik sužinosi, ne tik pats muziejaus ekspozicijose gyvūnus surasi, bet ir iš arti juos pamatysi. Edukacinis užsiėmimas paruoštas 3–4 ir 5–6 klasių mokiniams.

AŠ MYLIU

Aš myliu mamą, tėtį, sesę, brolį. Aš myliu ištikimą draugą šuniuką. Mylėčiau ir ežiuką, tik jo negaliu paglostyti. Mylėčiau ir vilkiuką, tik jo miške dar nesu matęs. Mylėčiau ir žvirbliuką, tik jo negaliu pagauti. Tačiau mylint laukinius gyvūnus, ar tikrai juos būtina glostyti, matyti, sugauti? O gal mylime tik tada, kai jiems netrikdome ramybės? Galėsite įsitikinti, padiskutuoti, pateikti savo nuomonę edukaciniame užsiėmime, kuris paruoštas 1–2 ir 3–4 klasių mokiniams.

SUŽINOK IR NEPAMIRŠK

Prisipažinkite: ką nors nauja sužinoję, pamatę ar išgirdę, net nesusimąstėte, ar laikui bėgant tai prisiminsite. O juk iš tikrųjų galite pamiršti pirmąją perskaitytą knygą apie gamtą, ankstyvą pavasarį skraidančio drugelio ar mažiausio pasaulyje žinduolio pavadinimą. Tačiau sunku bus pamiršti muziejų, kuriame praleidę valandą pamatysite mažų ir didelių, paprastų ir
labai įspūdingų gyvūnų iš viso pasaulio!
Knygelę „Sužinok ir nepamirš“ ir rašiklį įsigję Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus kasoje (kaina tik 3 eurai), susitikime muziejaus edukacinėje klasėje. Čia aptarę knygelės turinį, iškeliausime į muziejaus sales, kuriose eksponuojama daugiau kaip 14 tūkstančių eksponatų. O būdami vienoje ar kitoje muziejaus salėje ir vartydami bei skaitydami stumbriuko lydimą leidinuką, jame surasite daug klausimų, kuriems atsakyti pagalbos teks ieškoti tarp muziejaus eksponatų.
Edukacinis užsiėmimas paruoštas 2–4 ir 5–6 klasių mokiniams.

APIE PAUKŠTĮ IR JO PLUNKSNAS

Dideliame mūsų būryje neatsirastų nė vieno, kuris nebūtų matęs paukščio ar jo neatpažintų. Netgi kiekvienas gali pasakyti, jog paukščiai vieninteliai pasaulyje turi snapą ir plunksnomis dengtą kūną. Ką dar tokio ypatingo gali įvardinti, ką turi paukščiai? O laikydamas rankose paukščių plunksnas, ar galėtum pasakyti kokio paukščio jos yra? Norėdami įsitikinti, ar neklystate, sudalyvaukite edukaciniame užsiėmime. Ne tik praturtinsite savo žinias apie paukščius, bet išmoksite savo krašto paukščius atpažinti iš plunksnų.
Edukacinis užsiėmimas paruoštas 2–3 ir 4–5 klasių mokiniams. Pamokoje naudojamos iš gamtos parneštos priemonės.

Edukacinį užsiėmimą reikia užsisakyti iš anksto tel.:
8*37 20 52 93, mob. tel. 8 680 31551
el. paštas: lina@lutute.lt

Edukaciniame užsiėmime gali dalyvauti ne daugiau 20 mokinių
Edukacinio užsiėmimo trukmė 1-1.5 val.
Edukacinio užsiėmimo kaina – 17 Eur.


ĮMONĖS PASIŪLYMAI
Informacija lankytojui
Nori pažinti, nori išmokti, nori pamatyti iš arti, tuomet Tu laukiamas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus EDUKACINIUOSE UŽSIĖMIMUOSE
Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus