Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Keletas priežasčių, dėl kurių verta praktikuoti jogą

Kraujotaka. Sąnariai. Lankstumas.
Kontaktiniai duomenys
Jurgio Baltrušaičio g. 9 - 169
Vilnius
tel.: +370 614 01433
Nuotraukos

Keletas priežasčių, dėl kurių verta praktikuoti jogą

 

 

Kraujotaka 
Joga teigiamai veikia organizmo kraujotaką. Jogos praktikos metu atliekami atsipalaidavimo pratimai gerina kraujotaką, ypač plaštakose ir pėdose. Taip pat jogos metu daugiau deguonies patenka į organizmo ląsteles - dėl to jos geriau funkcionuoja.
Manoma, kad sukamųjų asanų metu veninis kraujas išteka (yra "išspaudžiamas") iš vidaus organų - taip sudaromos sąlygos organus geriau aprūpinti krauju, įsotintu deguonimi. Juo organai prisipildo iškart išėjus iš asanos. Apverstinės asanos, tokios kaip stovėsena ant galvos ar rankų ir „žvakė“, skatina veninio kraujo grįžimą į širdį iš kojų ir dubens, o iš čia jis patenka į plaučius ir yra įsotinamas deguonimi. Tai padeda esant kojų tinimui dėl širdies ar inkstų ligų.
Praktikuojant jogą taip pat didėja ir hemoglobino bei eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) kiekis kraujyje. Eritrocitai ir juose esantis hemoglobinas perneša deguonį į audinius.
Taip pat pastebėta, kad kraujas tampa skystesnis, mažiau klampus - sumažėja trombocitų agregacija bei krešulį formuojančių baltymų kiekis kraujyje. Tai gali sumažinti infarkto ir insulto riziką, kadangi dažniausiai šias ligas sukelia padidėjęs kraujo krešumas kraujagyslė užkemšama kraujo krešuliu). 

Imuninė sistema
Jogos asanų metu, įtempiant ir tempiant raumenis bei judant vidaus organams, pagerėja limfos (klampaus organizmo skysčio, kuriame gausu imuninių ląstelių) nutekėjimas/drenažas. Tai padeda limfinei sistemai kovoti su infekcijomis, naikinti vėžines ląsteles ir šalinti toksinius medžiagų apykaitos produktus.

Širdis ir kraujagyslių sistema

Kai fizinės veiklos metu reguliariai yra pasiekiamas treniruojamasis širdies susitraukimų dažnis, mažėja širdies infarkto rizika. Ne visos jogos rūšys vienodai treniruoja organizmą, tačiau atliekant pratimus energingai arba praktikuojant Aštanga jogą, galima pasiekti treniruojamąjį širdies susitraukimų dažnį. Tačiau atliekant net ir tokius jogos pratimus, kurių metu širdies susitraukimų dažnis nepasiekia tokio lygio, gerėja širdies ir kraujagyslių sistemos būklė.

Sąnariai 
Kiekvieną kartą kai praktikuojate jogą, jūs įvairiai judinate savo sąnarius. Tai gali veikti kaip apsauga nuo artrozės ar užkirsti kelią nejudrumui. Sąnario kremzlė yra kaip kempinė. Ji gauna naudingų maistingųjų medžiagų tik tada, kai joje esantys skysčiai išspaudžiami, o nauji gali įsiskverbti. Be reikalingo maitinimo nenaudojamos kremzlės vietos galiausiai gali susidėvėti, atidengdamos kaulus kaip susidėvėjusias stabdžių kaladėles.

Stuburas
Stuburo diskai, atliekantys stuburo amortizatorių vaidmenį, reikalauja judėjimo. Tai vienintelis būdas juos prisotinti maistinėmis medžiagomis. Jei praktikuojate gerai subalansuotą asanų seką, kurioje gausu stuburui taip naudingų pasilenkimų į priekį ir atgal bei stuburo sukimų, jūs padedate stuburo diskams išlikti elastingais ir sveikais.

Kaulai
Svorio kilnojimo pratimai stiprina kaulus ir padeda apsisaugoti nuo osteoporozės. Daugelis jogos asanų priverčia kelti ar išlaikyti savo paties kūno svorį. O tokios specifinės pozos, kaip
Adho Mukha Svanasana ir Urdhva Mukha Svanasana, ypatingai stiprina rankų kaulus, kurie ypač pažeidžiami osteoporozinių lūžių. Taip pat nustatyta, kad jogos gebėjimas sumažinti streso hormono kortizolio lygį gali padėti išlaikyti kalcį kauluose. 
   

  
Lankstumas
Vienas iš pagrindinių ir greičiausiai pastebimų jogos privalumų – padidėjęs lankstumas. Pirmo užsiėmimo metu jūs galbūt nepasieksite kojų pirštų. Nieko tokio. Bet jei praktikuosite ilgesnį laiką, pastebėsite, kaip palaipsniui neįmanomomis atrodę asanos taps įmanomos. Taip pat pastebėsite, kad įvairūs skausmeliai po truputį dingsta. Tai ne sutapimas. Nejudrūs klubai gali neigiamai veikti kelio sąnarį. Neelastingi (sukietėję) šlaunų raumenys gali būti suplokštėjusios stuburo juosmeninės dalies priežastis, dėl to gali skaudėti nugarą. O raumenų ir jungiamojo audinio nelankstumas gali sukelti pakitimų laikysenoje.

Stiprūs ir elastingi raumenys
Stiprūs raumenys ne tik gerai atrodo. Jie padeda išvengti tokių nemalonumų kaip artritas ar nugaros skausmas. O vystydami raumenis jogos pagalba, stiprumą derinsite su elastingumu. Jei eitumėte į sporto salę, greičiausiai vystytumėte raumenų stiprumą lankstumo sąskaita.

Laikysena
Jūsų galva yra kaip didelis sunkus kamuolys. Kai ji taisyklingai laikoma tiesiai virš stuburo, jūsų kaklo ir nugaros raumenys nepertempiami. Jei ištempsite galvą keletu centimetrų į priekį, kaklo ir nugaros ramenys bus įsitempę ir greit pavargs. Jei taip palenkę galvą laikysite aštuonias ar daugiau valandų per dieną, nesistebėkite, kad jausitės pervargę. Nuovargis gali būti ne vienintelis dalykas. Bloga laikysena gali sukelti nugaros, kaklo ir kitų raumenų bei sąnarių problemų. Jei kūprinsitės, jūsų kūnas gali kompensuoti tai ištiesindamas normalų kaklo ir apatinės nugaros išlinkį. O tai gali sukelti skausmą nugaroje ir degeneracines stuburo ligas.



Surya Namaskar (Saulės pasveikinimų) ritualas

Pagal tradiciją, saulei tekant, jogai pasitikdavo saulę pasveikinimo ritualu. Surya Namaskar – tai naujos dienos sutikimas. Jogos sesija be šios dalies nėra išpildyta. Saulės pasveikinimai yra jūsų praktikos pagrindas, leidžiantis sukurti judesio ir kvėpavimo ryšį, kūno, proto ir sielos vienovę.

Saulės pasveikinimų serija ne tik paruošia kūną tolimesnei jogos praktikai - tai yra išsamus pratimas, išjudinantis visą kūną. Ši judesių seka tonizuoja virškinimo sistemą, aktyvuodama pilvo sritį, masažuoja vidaus organus (skrandį, kepenis, blužnį), gerina virškinimą ir padeda vidurių užkietėjimo atveju. Kai judesį apjungiame su kvėpavimu, kruopščiai ventiliuojame plaučius, bei aprūpiname kraują deguonimi. Surya Namaskar suaktyvina širdies veiklą bei kraujotakos sistemą, o tai labai svarbu, norint išlaikyti sveiką kūną. Atsargiai ištempiant ir lenkiant nugarą (stuburą), tonizuojama nervų sistema. Toksinai lengvai pašalinami per odą, plaučius, žarnyną bei inkstus.

Maksimalių rezultatų pasieksite, jei išlaikysite koncentraciją ir nepertraukiamą ritmą Saulės pasveikinimų serijos metu. Sinchronizuokite judesį ir kvėpavimą ir atraskite ritmą, savo vidinį ritmą.

Info


ĮMONĖS PASIŪLYMAI