Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

AIDA

Eltonas Džonas, Timas Raisas. 2 dalių miuziklas
Nuotraukos

Muzikos autorius – Elton John
Eilių autorius – Tim Rice
Scenarijaus autoriai – Linda Wollverton, Robert Falls, David Henry Hwang

PREMJERA 2011 m. kovo 25 d.
Trukmė 2.30 val.
Režisierius Vytenis Pauliukaitis
Dirigentas Jonas Janulevičius
Scenografas Adomas Jacovskis
Kostiumų dailininkė Aleksandra Jacovskytė
Choreografas Arikas Krupas
Chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė


Vaidina:

AIDA - Viktorija Streiča
RADAMESAS - Jeronimas Milius
AMNERIS - Kristina Siurbytė
NEHEBKA - Akvilė Garbenčiūtė
MEREBAS - Kęstutis Alčauskis
ZOSERAS - Gediminas Maciulevičius
FARAONAS - Ramūnas Šimukauskas
AMONASRAS -  Juozas Janušaitis
Kiti - teatro choro dainininkai ir baleto šokėjai.

Daugiau nei 18 šalių scena užkariavęs Sero Eltono Johno ir Tim Rice miuziklas „Aida“ Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pastatytas pirmą kartą Baltijos šalyse. Jo premjera kovo 25 d. sutapo su kerinčių baladžių karaliaus E.John gimtadieniu.
Bilietai į miuziklo premjerinius spektaklius buvo išpirkti akimirksniu, tai liudija , kad žiūrovai žino, ką renkasi, nes būtent E. Džono muzika ir lemia „Aidos“ miuziklo populiarumą daugelyje užsienio teatrų.

Miuziklas „Aida“ pagrįstas ta pačia garsia klasikine istorija kaip ir G.Verdi opera „Aida“ - apie amžiną, laikui nepaklūstantį ryšį tarp vergijon paimtos Nubijos princesės ir Egipto kareivio. Įsiplieskus meilei jaunuoliai iš tarpusavio karuose paskendusių kraštų priversti stoti akistaton su mirtimi arba išsiskirti amžiams.

1998 m. miuziklo „Aida” premjera įvyko JAV Džordžijos valstijoje, Atlantos „Aliance” teatre. Miuziklas susilaukė daugelio tarptautinių muzikinių apdovanojimų, aukšto publikos įvertinimo. Miuziklo muzika eklektiška, bet labai melodinga ir įtaigi. Čia girdime choralą, gospelą, energingąjį roką, regį, lyrinę baladę ir popstilių, Afrikos, Indijos, Vidurio rytų šalių muzikos įtakas. Įvairius muzikos fragmentus, kaip atskirus muzikinius numerius įvairiuose didžiausiuose pasaulio šou dažnai atlieka populiariausios žvaigždės – pats Elton John, Tina Turner, Beyonce Knowles, Christina Aquilera, Janet Jackson ir kt.
Kauno valstybiniame muzikiniame teatre miuziklą pastatė režisierius Vytenis Pauliukaitis, dirigentas Jonas Janulevičius, scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkai Adomas Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė, choreografiją Arikas Krupas.

Lietuviškajai miuziklo premjerai suburta gera atlikėjų komanda, miuziklas - išbandymas Kauno muzikinio teatro dainininkams - reikalinga visiškai kitokia balso technika. Aukštos vokalo meistrystės reikalaujančią pagrindinės herojės Aidos partiją miuzikle dainuoja teatro solistė Ieva Vaznelytė ir sunkiai viešnia vadinama Viktorija Streiča, kurią teatro žiūrovai gerai žino iš kitų repertuaro miuziklų – „Kabareto“, „Bučiuok mane, Keit“. Abi Aidos gerokai skirtingos tiek aktorine vaidmens linija, tiek muzikinės partijos pateikimu. Įdomu pamatyti ir skirtingus Radameso vaidmens interpretatorius - šalia puikiai Lietuvos publikai žinomo solisto Mindaugo Zimkaus yra ir svečias, gerai pažįstamas dainininkas Jeronimas Milius, pakviestas atsižvelgus į vokalinės partijos keliamus reikalavimus. Beje, tai pirmasis dainininko susidūrimas su profesionalaus teatro scena.
Nuo pat premjeros iki sezono pabaigos Egipto faraono dukters princesės Amneris partiją dainuos šių metų „Fortūnos“ prizo laureatė ir „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantė Kristina Siurbytė. Jos partnere nuo kito kūrybinio sezono žada tapti ir Evelina Sašenko. Kitus spalvingus vaidmenis miuzikle sukūrė Kęstutis Alčauskis, Egidijus Bavikinas, Gediminas Maciulevičius, Giedrius Prunskus, Monika Sakalauskaitė ir t.t

Kad įvairiastilistinė „Aidos“ muzikinė partitūra suskambėtų visu grožiu, teatras turėjo įsigyti papildomus instrumentus ir garso techniką: specialiai nupirktas elektroninių būgnų komplektas, įsigyta aukščiausios klasės akustinė sistema. Tai, be abejonės, pasitarnaus ir kitiems miuziklams.
Eltono Johno miuziklo muzika ir instrumentuotė skirta gan didelėms erdvėms, todėl reikalingos emocijos sukūrimui teatro erdvėje spektaklio dirigentui Jonui Janulevičiui ir garso režisieriui Justinui Giedraičiui teko labai subtiliai viską derinti, reguliuoti garso dinamiką.

„Spektaklyje papasakota iš žilos senovės atkeliavusi legenda gvildena tuos egzistencijos klausimus, kurie žmones tebedomina ir šiandien“ – sako režisierius Vytenis Pauliukaitis. O spektaklio dirigentas Jonas Janulevičius paantrina, kad pasaulinę miuziklo sėkmę lėmė ne tik nemirtinga meilės trikampio intriga, bet ir visiems melomanų skoniams įtinkanti „eltoniškų“ baladžių estetika. Dirigentas įsitikinęs, jog lyrika, rokas, regis, teatre dar neskambėję instrumentai ir 21 a. muzikos koloritas nepaliks abejingais nė vieno žiūrovo.

www.muzikinisteatras.lt

 Kur ir kada?
Kaunas Data Pradžia
Kauno muzikinis teatras 2024-05-04 18:00
KITI RENGINIAI
Vunderkindas, kurio laukė šviesiausia ateitis, bet gyvenimas blaškė tarp spindesio ir savęs naikinimo. Muzikos legenda, kurią pražudė genialumas! Michael Kunze ir Sylvester Levay 2 dalių miuziklas
„Nuostabu, jog mūsų miuziklą ,,Elisabeth“ jau galima pamatyti ir Lietuvoje, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.
2 dalių baletas vaikams
3 veiksmų operetė
2 dalių miuziklas. Trukmė 3.10 val.