Nuotraukos
Režisierius
Agnius Jankevičius
Scenografijos ir kostiumų dailininkė
Laura Luišaitytė
Vaidina
Goda Piktytė (Ponia Mertėj)
Vaidas Maršalka (ponas Valmonas)
Gabrielė Ladygaitė (panelė Turvel)
Daiva Rudokaitė (ponia Volanž)
Eglė Grigaliūnaitė (panelė Sesilė Volanž)
Gytis Laskovas (muzikos mokytojas Danseni)
Inga Mikutavičiūtė (Emilė)



Iš anglų kalbos vertė Ieva Balčiūnaitė

Prancūzų karininkas Pierre Choderlos de Laclos (1741-1803) parašė romaną „Pavojingi ryšiai“, siekdamas sukurti pasakojimą, kuris išsiskirtų iš įprastų, sukeltų triukšmą ir liktų žemėje po jo mirties. Atrodo, kad jam tai pavyko. Pirmą kartą 1782 metais keturiais tomais išspausdinta knyga susilaukė žaibiškos sėkmės ir nuo tada įkvėpė daugybę pjesių ir filmų. Romanas parašytas laiškų forma ir pasakoja apie prabangoje ir begaliniame nuobodulyje gyvenančius barokinės Prancūzijos aristokratus. Laisvamaniška Laclos`o filosofija ir dviprasmiškas romano moralinis tonas atspindi Prancūzijos nuotaikas revoliucijos priešaušriu. Anuomet vertinta kaip skandalas, knyga ekranizuota jau daugiau kaip 10 kartų bei susilaukė pasaulio teatralų dėmesio. 1985 metais pagal šį romaną Christopher Hampton parašė pjesę „Pavojingi ryšiai“, kuri ir tapo šio spektaklio literatūriniu pamatu.

Pjesė, sukurta pagal šį romaną, laikoma vienu skandalingiausių ir kontraversiškiausių kūrinių Europos literatūroje, ekranizuota daugiau nei dešimtį kartų, lig šiol kelia teatralų susidomėjimą. Žavūs ir charizmatiški prancūzų aristokratai, siekdami pagyvinti savo nuobodžią egzistenciją, rezga nesibaigiančias intrigas ir žaidžia kitų žmonių likimais lyg kortomis. Aplinkinių jausmai jiems tėra ciniško žaidimo dalis, meistriškų manipuliacijų rezultatas, pergalė arba pralaimėjimas pramoginėje partijoje. Šis spektaklis – tai istorija apie aistrą, išdavystę, veidmainystę, apie moralinį nuosmukį ir ištvirkimą. Bet taip pat tai yra istorija apie tikrąjį meilės jausmą, kuris ir guodžia, ir gąsdina, suteikia ir laimę, ir skausmą, gali naikinti. Tai istorija apie laisvę ir atsakomybę. Pjesės autorius Christopheris Hamptonas manė, kad ši pjesė gali būti aktuali bet kuriuo laikotarpiu: 1985 metais, kai ji buvo parašyta, visi teigė, kad ji atspindi Margaret Thatcher ar Ronaldo Reigano kartą. Moterų intrigos ir vyrų klasta neišsikvepia niekad, o žmonių tarpusavio ryšiai vis dar gali kelti ir palaimą, ir pavojų.

„Šiame spektaklyje mūsų herojai žaidžia galios žaidimus. Jų tikslas – užvaldyti kitą žmogų psichologiškai bei lytiškai ir kuo daugiau partnerių paversti priklausomais. Planas – šėtoniškas. Tai vyko ir vyksta visais laikais – tik anksčiau ištvirkusias sielas dangstėsi krinolinais ir kykais, o dabar – viešaisiais ryšiais“, – sako režisierius Agnius Jankevičius.

Jungtinis projektas su VšĮ „Mens Publica“

Premjera – 2019 m. kovo 28, 29 ir 31 d.

www.dramosteatras.lt