Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Euripido tragedijų motyvais TROJIETĖS

Dviejų dalių spektaklis.
Nuotraukos
Režisierius
Povilas Makauskas
Scenografas
Povilas Makauskas ir Dominyka Kačonaitė
Kostiumų dailininkė
Dominyka Kačonaitė
Kompozitorė
Gabija Gaigalaitė
Vaizdo projekcijų autorė
Oliwia Szanajca-Kossakowska
Vaizdo menininkas
Ridas Beržauskas
Vaidina
Vilija Grigaitytė (Hekabė)
Martyna Gedvilaitė (Andromachė, Klitemnestra )
Eglė Grigaliūnaitė (Penelopė, Elena )
Fausta Semionovaitė (Ifigenija, Kasandra )
Saulius Čiučelis (Agamemnonas)
Gytis Laskovas (Menelajas )
Vaidas Maršalka (Taltibijas)
Greta Dirmauskaitė, Rugilė Tamošauskaitė, Dominykas Vaitiekūnas (Kareiviai )Žmonės kariauja jau tūkstantmečius. Vargu, ar žmonijos istorijoje buvo nors trumpas taikos atokvėpis, kada kuriame nors žemės kampelyje nevyktų mūšiai. Šiandien pasaulis tebekariauja, prisidengęs įvairiomis ideologijomis bei religijomis, laužydamas žmonių likimus, sukeldamas socialines tragedijas. Apie tai kūrė dar antikos rašytojai ir jų tekstai šiandien skamba vis dar aktualiai. Režisierius Povilas Makauskas antikos klasiko Euripido tragedijas atvertė kaip nerimo kupinus perspėjimus, kurie šiandien verčia susimąstyti, kokią žmogišką kainą moka ir nugalėtojai, ir nugalėtieji. O galbūt nugalėtojų iš viso nėra ir negali būti? Galbūt kare pralaimi ir netenka visi, net ir tie, kurie švenčia pergalę?

Paprastai karus planuoja ir vykdo vyrai. Jie kuria karo strategiją ir taktiką, jie tampa didvyriais ir nugalėtojais, jų vardais vadinamos aikštės ir miestai, jie švenčia pergales ir patiria pralaimėjimus. Tačiau ką šiame vyrų žaidime patiria moterys? Koks yra karas jų akimis? Kokias kančias gali patirti net ir užkariautojų stovyklos moterys? Spektaklis „Trojietės“ nepasakoja apie karo įvykius. Jis įdomus ir išskirtinis tuo, kad sutelkia dėmesį į moterį, atsidūrusią karo sūkuryje. Moteris čia – tikroji auka ir tikroji herojė. Jos akimis karas visai kitoks, nei vyrų, jis nėra didingas žmonijos galios manevras, o griaunanti ir žmogiškumą naikinanti jėga.

Spektaklyje pasakojimą pradeda ne Trojos karo didvyris Odisėjas, bet jo žmona Penelopė, kuri veda žiūrovą savo versijos keliu. Vystydamas istoriją, režisierius pateikia įdomią karo priežasčių ir pasekmių jungtį. Euripido tragedijoje „Ifigenija Aulidėje“ atskleidžiamos karo ištakos. Graikai rikiuoja karo laivyną ir laukia palankaus vėjo išplaukti į karą prieš Troją. Tačiau, kad galėtų įgyvendinti savo pareigą tėvynei, jie turi sumokėti baisią kainą – paaukoti nekaltą mergaitę. Euripido tragedija „Trojietės“ nukelia žiūrovą iš karto į karo pabaigą – Troja nugalėta, jos vyrai žuvę, o moterys kaip mūšio trofėjai gabenamos į Graikiją vergauti. Pats karas spektaklio kūrėjams nėra įdomus, jiems svarbu, ką karas padarė ne su žmonių kūnais, o su jų sielomis. Visi karo baisumai spektaklyje iš mūšio lauko perkeliami į moters vidų. Pasitelkus kitus dokumentinės literatūros šaltinius (S. Aleksijevič „Karo veidas nemoteriškas“, N. Murad „ Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“, taip pat M. Atwood „Penelopiada“), antikiniai tekstai skamba labai šiuolaikiškai, jie tampa ne antikos monumentais, bet gilia psichologine drama. Spektaklio atmosferą padeda kurti ir modernios scenografijos detalės, vaizdo projekcijos bei kitos šiandienos technologijos, tokios kaip garso bangų keliama vandens vibracija.

PREMJERA – 2019 m. sausio 18, 19,  25 d.

www.dramosteatras.lt

Kur ir kada?
Kaunas Data Pradžia
Nacionalinis Kauno dramos teatras 2020-04-14 18:00
KITI RENGINIAI
Vienos dalies spektaklis. Inscenizacijos autorius ir režisierius – Rolandas Kazlas. Ilgoji salė Trukmė 1.50
Romano „Aukštujų Šimonių likimas“ interpretacija
Vienos dalies spektaklis. Trukmė – 1 val. 20 min. Mažoji scena Režisierė Aldona Vilutytė
Vienos dalies spektaklis H. Ch. Anderseno biografijos ir pasakų motyvais. Rež. Inesa Paliulytė. Ilgoji salė Trukmė 1.20
Dviejų dalių spektaklis. Didžioji scena
Vienos dalies spektaklis (nuo 14 m.)
Muzikinis spektaklis vaikams nuo 2 metų Linksmas ir žaismingas spektaklis apie rimtą dalyką – emigraciją ir meilę gimtiesiems namams. Spektaklio herojus kiškis, kaip sakydavo mūsų senoliai, išėjo laimės ieškoti. Nesvarbu kur. Svarbu – kodėl?
Liūdna istorija visai šeimai. Rež. Inesa Paliulytė. Ilgoji salė. Trukmė 1.30
Pagal V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ ištraukas. Vienos dalies spektaklis
Drama. Rež. Jonas Jurašas Trukmė 3.00
Spektaklis Astridos Lindgren biografijos ir pasakų motyvais. Rež. Inesa Paliulytė. Didžioji scena Trukmė 2.00
Dviejų dalių tragikomedija. Rež. Rolandas Atkočiūnas. Ilgoji salė Trukmė 3 val.
Vienos dalies misterija (N-16). Trukmė – 1 val. 45 min. (be pertraukos). Mažoji scena.
Dviejų dalių spektaklis. Trukmė – 1 val. 50 min. Be pertraukos. Ilgoji salė.
Pagal Molière‘o komediją „Tariamas ligonis“ ir biografijos motyvus. Dviejų dalių komedija su užkulisių elementais
Dviejų dalių spektaklis (N-16). Rūtos salė
Pagal Benjamin Lacombe ir Sebastien Perez knygą. Spektaklis visai šeimai nuo 8 m. Trukmė – 1 val. 20 min. (be pertraukos). Didžioji scena
Spektaklio režisierius ir dramaturgijos autorius Jaša Koceli, kurdamas dramaturginį audinį, naudojo antikinius graikų autorių – Sofoklio, Euripido, Eschilo tekstus, reflektuojančius mitą apie Elektrą.
Vienos dalies spektaklis. Mes visi augom su legenda apie pasirodantį Pranašą.
Dviejų dalių spektaklis. Didžioji scena
Rūtos salėje (N-16) Trukmė – 2.30 val. (su pertrauka)
Dviejų dalių spektaklis
Gyvos muzikos ir šokio spektaklis ,,LibertaTEM" - jungtinis trijų šalių: Lietuvos, Portugalijos ir Ispanijos projektas, kuriame keliami klausimai, susiję su kiekvieno iš mūsų nelengvomis vidinėmis būsenomis.
Spektaklis visai šeimai nuo 7 m. Apie drąsą matyti tai, kas nematoma
Vienos dalies spektaklis (N-16) Kai nebėra meilės žmogui, lieka meilė tėvynei. Trukmė – 2 val. Be pertraukos (N-16) Rūtos salė
Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų, pagal Evelinos Daciūtės pasaką „Laimė yra lapė“
Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 m. Būna tai, ko nebūna