Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Frank Wildhorn KARMEN

2 dalių miuziklas
Nuotraukos

Muzika - Frank Wildhorn
Libretas -  Norman Allen
Dainių tekstai - Jack Murphy
Pagal Prosper Mérimée romaną
Į lietuvių kalbą vertė Viktorija Streiča ir Kristina Siurbytė

Režisierius Kęstutis S.Jakštas
Dirigentas Jonas Janulevičius
Scenografas Gintaras Makarevičius
Kostiumų ir grimo dailininkė Kotryna Daujotaitė
Šviesų dailininkas Audrius Jankauskas
Choreografai Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis

Vaidmenis atlieka:

KARMEN - Viktorija Streiča
KATARINA - Karina Krysko
CHOSĖ - Raimondas Baranauskas
GARSIJA - Jeronimas Milius
TETA INESA -  Nomeda Vilkanauskaitė
BŪRĖJA - Sabina Martinaitytė
CUNIGA -  Žanas Voronovas
MERAS, Katarinos tėvas - Giedrius Prunskus
INMARAS - Jurgis Jarašius

CIRKO KVIESLYS - Kęstutis Alčauskis
 

Flamenko gitara - Erikas Slavinskis
Cirko artistai - cirko studija „Šypsena“ (vadovai Itana ir Raimondas Januševičiai)
 

Miestelėnai, fabriko darbininkai, artistai, – choro dainininkai ir baleto šokėjai


**************

Frank Wildhorn, Norman Allen ir Jack Murphy miuziklas „Karmen“ pasakoja šiuolaikinę istoriją, paremtą puikiai žinoma Prospero Mérimée  novele, kurią labiausiai išgarsino tuo pačiu pavadinimu sukurta G.Bizet opera. Tačiau šie minėti kūriniai davė miuziklo autoriams tik pagrindinių istorijos veikėjų charakteristikas ir siužeto esmę. Naujame miuzikle pagrindinių veikėjų tarpusavio santykiai, raida kreipiama gerokai nūdienai artimesne linkme, veiksmas vyksta mūsų dienomis, tad ir pasakojimo kontekstas labiau artimas ir suvokiamas.
Karmen čia yra modernaus cirko, garsėjančio unikaliai drąsiais triukais, artistė. Karmen pateisina savam vardui priskirtas savybes - nesuvokiamą drąsą, gyvenimo džiaugsmo troškimą ir beatodairišką tikslo siekimą.. Tai atsispindi ir veržlioje, dramatiškoje muzikinėje medžiagoje, įdomiai supintose siužeto linijose. Šalia pagrindinio Karmen, Chozė, Eskamiljo trikampio miuzikle persipina dar vienas trikampis - Chozė, Mikaela ir naujas veikėjas - Mikaelos tėvas. Pastarasis yra miesto, kuriame vyksta veiksmas, meras, kuris ne tik siejamas su akivaizdžia kriminaline aplinka, bet yra tiesiog pagrindinis tokios veiklos reiškėjas.
Miuzikle garsioji Karmen istorija įgauna netikėtų posūkių, kuriuos lemia kūrėjų siekis suteikti žinomai dramai šiuolaikiškumo.

Miuziklo muzika tampriai siejama su flamenko muzikos ir šokio tradicijomis, todėl repeticijų procese su artistais dirba šio unikalaus ispanų folkloro specialistai lietuviai: šokėja Beata Molytė, dainininkė Brigita Bublytė ir gitaristas Andrius Masilionis, kurie veda folkloro meno meistriškumo pamokas, padeda ruošti vaidmenis, kuriuose herojų charakteriams atsiskleisti bus plačiai naudojama flamenko šokio ir dainavimo maniera.

www.muzikinisteatras.lt