Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Frederick Loewe ir Alan Jay Lerner MANO PUIKIOJI LEDI

PREMJERA! 2 dalių miuziklas
Nuotraukos

Režisierė VIKTORIJA STREIČA
Muzikinis vadovas ir dirigentas JONAS JANULEVIČIUS
Dirigentas JULIUS GENIUŠAS
Scenografas ARTŪRAS ŠIMONIS
Kostiumų ir grimo dailininkė KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Šviesų dailininkas AUDRIUS JANKAUSKAS
Vaizdo projekcijos ARVYDAS STRIMAITIS
Choreografas DAINIUS BERVINGIS
Chormeisterė ir dirigento asistentė RASA VAITKEVIČIŪTĖ

Premjera 2020 m. kovo 27 d.

HENRIS HIGINSAS Raimondas Baranauskas, Laimonas Pautienius
ELIZA DULITL Marija Arutiunova, Ieva Juozapaitytė, Ingridas Kažemėkaitė
PULKININKAS PIKERINGAS Gediminas Maciulevičius, Ramūnas Urbietis
aLFREDAS DULITLAS Žygimantas Galinis, Liudas Mikalauskas Giedrius Prunskus
MISIS PIRS Giedrė Juknevičiūtė, Raimonda Talat-Kelpšaitė
MISIS HIGINS Rita Preikšaitė, Rūta Zaikauskaitė
FREDIS AINSFORD HILL Jurgis Jarašius, Rokas Laureckis, Nerijus Noreika
MISIS AINSFORD HILL Laimutė Kuzmickaitė, Živilė Bosaitė
ZOLTANAS KARPATIS Dainius Bervingis, Ramūnas Šimukauskas
DULITLO DRAUGAI Martynas Beinaris, Paulius Bagdonas, Jonas Lamauskas, Povilas Padleckis
Londono gyventojai, aukštuomenė, tarnai, valkatos – choro ir baleto artistai

Į Kauno valstybinio muzikinio teatro sceną vėl grįžta visų laikų populiariausias amerikiečių miuziklas „Mano puikioji ledi“. Šis visame pasaulyje garsus kūrinys Niujorke pastatytas 1956 m., ir tai buvo vienintelė ir nepakartota kompozitoriaus F.Loewe ir libreto autoriaus A.J.Lerner sėkmė. Spektaklio premjera įvyko prestižiniame Brodvėjaus teatre, pagrindinius vaidmenis sukūrė žymūs artistai Julia Andrews ir Richard Burton. Miuziklo libretas parašytas pagal airių kilmės anglų dramaturgo G.B.Shaw pjesę „Pigmalionas“ (1912). Pjesė pasakoja apie šiukšlininko Dulitlo dukterį, kalbančią baisiu gatvės žargonu, ir profesorių Higinsą, susilažinusį su bičiuliu Pikeringu, kad per pusę metų išmokys merginą kalbėti dailia literatūrine anglų kalba - taip ji tapsianti tikra ledi. Šis satyrinis kūrinys savo laiku taip pat buvo populiarus, tačiau plačiau šią pjesę išgarsino to paties siužeto miuziklas.
Miuziklas „Mano puikioji ledi“ Brodvėjuje buvo rodomas du metus iš eilės (2717 spektaklių), o jo pasirodymas Londone taip pat sumušė visus iki šiol čia rodytų sceninių veikalų rekordus. Daugelyje pasaulio šalių F.Loewe ir A.J.Lerner miuziklą išgarsino to paties pavadinimo kino filmas, kuriame Elizos Dulitl vaidmenį sukūrė garsūs amerikiečių kino aktoriai Audrey Hepburn ir Rex Harrison.
Europoje miuziklas „Mano puikioji ledi“ pasirodė 1960-1961 m., nuo tada jo populiarumas vis augo. 1967-68 m. šis spektaklis tapo populiariausiu net ir vokiškos kultūros šalyse - Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, ir iš karaliaujančių pozicijų išstūmė J.Strausso operetę „Šikšnosparnis“.

Kauno muzikiniame teatre miuziklas „Mano puikioji ledi“ pirmą kartą buvo pastatytas 1965 m. – netrukus, kai tik pasirodė Europoje. Spektaklį pastatė režisierius Rostislavas Andrejevas, tai buvo vienas geriausių jo kūrybinio palikimo darbų. Elizos Dulitl vaidmenį sukūrė J.Ragaišytė, S.Repečkaitė, M.Žilionytė, prof. Higinso - V.Rimkevičius ir V.Blažys. 1986 m. šį veikalą Kauno scenoje įkūnijo baltarusių režisierius S.Šteinas ir dirigentas S. Domarkas. Elizos partiją dainavo D.Dirginčiūtė, L.Kinderytė, V.Sagaitytė, prof. Higinsas buvo J.Malikonis ir G.Maciulevičius. Spektaklis buvo rodomas beveik dešimt metų, tačiau jo populiarumas nė kiek nesumenko. Todėl miuziklas teatro repertuare vėl pasirodė 1998 m.  - statė režisierius G.Žilys, dirigentas J.Geniušas, menininkai iš Austrijos - scenografas F.Kleinas ir kostiumų dailininkė H.Vartenegg, choreografas iš Estijos D.Harchenko. Spektaklyje pagrindinius vaidmenis sukūrė A.Cicėnaitė, R.Zaikauskaitė, G.Maciulevičius, V.Christauskas, T.Ladiga, M.Rekys D.Vėbra.

www.muzikinisteatras.lt