Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Giuseppe Verdi MAKBETAS

Opera. Libretas Fransesco Maria Piave pagal W.Shakespearo dramą Dainuojama originalo kalba su lietuviškais subtitrais
Nuotraukos

Libretas Fransesco Maria Piave pagal W.Shakespearo dramą
Dainuojama originalo kalba su lietuviškais subtitrais

Muzikinis vadovas JONAS JANULEVIČIUS
Režisierius GINTAUTAS ŽELVYS
Dirigentas JULIUS GENIUŠAS
Dailininkė TAISSIA KHIZHA
Choreografas ALEKSANDRAS JANKAUSKAS
Šviesos dailininkas AUDRIUS JANKAUSKAS
Chormeisterė RASA VAITKEVIČIŪTĖ

MAKBETAS Stanislav Trifonov (Baltarusija), Dainius Stumbras, Paulius Bagdonas
LEDI MAKBET Gitana Pečkytė
BANKAS Tomas Ladiga
MAKDUFAS Povilas Padleckis
MALKOLMAS Egidijus Bavikinas
LEDI MAKBET Dama Nomeda Vilkanauskaitė
DAKTARAS  Giedrius Prunskus
DUNKANAS Juozas Janušaitis
RAGANOS Marija Arutiunova, Ieva Goleckytė, Giedrė Juknevičiūtė, Ingrida Kažemėkaitė, Ieva Vaznelytė, Rūta Zaikauskaitė

Karaliaus pasiuntiniai, Škotijos didikai ir bėgliai, samdomi žudikai, Anglijos kariai, bardai, oro dvasios, vaiduokliai – choro ir baleto artistai.

************
G. Verdi operos MAKBETAS premjera numatoma gruodžio mėnesį. Opera Kaune statoma pirmą kartą. Šioje psichologinėje ir giliai mistinėje W.Shakespearo dramos tobuloje muzikinėje versijoje Makbeto partiją dainuos kauniečiams jau pažįstamas, ryškiausias baltarusių baritonas Stanislav Trifonov, lietuviai Dainius Stumbras bei jaunosios kartos baritonas Paulius Bagdonas, Ledi Makbet partiją - teatro primadonos Gitana Pečkytė ir Raminta Vaicekauskaitė, kitas partijas – teatro ir kviestiniai solistai. Operos režisierius Sankt-Peterburgo konservatorijos profesorius Gintautas Želvys žada intriguojantį, tačiau nuo tradicinio įvaizdžio per daug nenutolusį reginį. Dirigentai Jonas Janulevičius ir Julius Geniušas pripažįsta, kad tai bus itin sudėtingas ir iš esmės meninio kolektyvo kūrybines galias išbandantis darbas. Slėpiningą tragedijos koloritą kuria jauna rusų dailininkė Taisija Chiža.
Pasak teatro vadovo B.Želvio, pasirinkimą šią G.Verdi operą įtraukti į teatro repertuarą lėmė vienas svarbiausių teatro trupėse kūrybinių faktorių – čia dainuoja brandžios, solidžios patirties ir gilaus vaidybinio meistriškumo įgijusios solistės G.Pečkytė ir R.Vaicekausakitė. Operos melomanai aukščiausiais balais įvertino jų paruoštą ir padainuotą Liučijos partiją  G.Donizetti operoje, taip pat judviejų Rozinas (Sevilijos kirpėjas), Violetas (Traviata), Ponias Flut (Vindzoro šmaikštuolės), o kur dar įspūdingas pagrindinių vaidmenų kraitis operetėse. O būtent Ledi Makbet partija, pageidaujant realizuoti šią G,Verdi operą, dažnai trupei būna beviltiškas iššūkis. Operoje sudėtingą ir didžiulį draminį bei režisūrinį krūvį turi choras, tai tiesiog dar vienas reikšmingas kolektyvinis personažas, o dabartinis choristų kolektyvas yra pajėgus ir gali imtis tokių sudėtingų veikalų.

www.muzikinisteatras.lt

Kur ir kada?
Kaunas Data Pradžia
Kauno muzikinis teatras 2020-11-20 18:00
Kauno muzikinis teatras 2020-11-21 18:00