Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kotrynos Zylės knygos „Didžioji būtybių knyga“ motyvais BŪTYBĖS

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 m. Būna tai, ko nebūna
Nuotraukos
Režisierė
Eglė Kižaitė
Dramaturgė Monika Baranauskaitė
Scenografijos ir kostiumų dailininkė
Justė Kondratė
Kompozitorius
Arūnas W Blažys
Kompozitorius
Pijus Narijauskas
Vaidina
Dominyka Budinavičiūtė (Meda)
Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė ( Austėja)
Inga Mikutavičiūtė (Vasaris, Gabija, Ragana)
Tomas Erbrėderis (Rytys, Rūgutis, Giltinė)
Rokas Lažaunykas (Vakaris, Perkūnas, Giltinė )
Dominykas Vaitiekūnas (Žiemys, Baubas, Giltinė)Paprastuose paprastos mergaitės Medos namuose dedasi nepaprasti dalykai. Vėlų žiemos vakarą ten susirenka keturi vėjai – Rytys, Vasaris, Vakaris, Žiemys – ir pasakoja įvairiausias keistas istorijas. Paprasta virtuvė virsta pasakiška erdve, kurioje galima sutikti daug paslaptingų sutvėrimų iš Kotrynos Zylės „Didžiosios būtybių knygos“. Šios būtybės ir dievybės, garbintos senovės lietuvių, šiandien vaikams beveik nepažįstamos ir negirdėtos. Spektaklio „Būtybės“ kūrėjai atveria spalvingą ir įdomų lietuviškos mitologijos pasaulį, supažindina su pagrindiniais dievais, jų galiomis bei pomėgiais, jų įtaka mūsų gyvenimui ir leidžia įsivaizduoti, kaip jie gyventų šiandienos pasaulyje. Gabija, ugnies deivė, anksčiau gyvenusi krosnyje, įsikūrė šiuolaikinėje viryklėje, rauginimo dievas Rūgutis moka ne tik surauginti kopūstus, bet ir pagaminti kvepalus „Raugo dvelksmas“, bičių deivė Austėja gali padėti susirasti draugų, Perkūnui siautėti trukdo žaibolaidžiai, o Baubas visiškai neberanda tamsaus kampo, nes visus namus apšviečia elektra. Bet, kaip seniau, taip ir dabar, didžiausią siaubą visiems kelia mirties deivė Giltinė. Jos mirtini nuodai gali amžiams nusiųsti į dausas. Meda ir jos draugai nutaria surasti Giltinę ir nukirpti jos nuodingąjį liežuvį, tačiau pagaliau supranta, kad mirtis yra neišvengiama kiekvieno gyvo sutvėrimo gyvenimo dalis, kad Giltinė tik dirba savo darbą, ne mažiau reikalingą ir prasmingą, nei kitų dievų veikla.

Kotrynos Zylės „Didžioji būtybių knyga“ 2016 metais Knygos meno konkurse išrinkta gražiausia metų knyga vaikams. Joje rašytoja ir dailininkė aprašė ir pavaizdavo 26 mitines būtybes ir padarus, kurie visi į spektaklį netilpo. „Mūsų etninę kultūrą skleisti patrauklia ir pagaulia forma – nelengvas uždavinys. Esu neapsakomai laiminga matydama tokią smagią ir skoningą savo kūrinio ir, bendrąja prasme – tautosakos, interpretaciją.  Tauta sekė senovėje, tauta seka ir dabar, tik vis naujais būdais. Svarbiausia – nesustoti pasakoti svarbių dalykų. Visai nesvarbu – knygomis ar spektakliais “, – sakė K. Zylė.

Spektaklio režisierė Eglė Kižaitė mano, kad esame linkę dairytis anapus tvoros, užmiršdami, ką turime patys bei turėjo mūsų protėviai. Vaikai puikiai žino, kokių galių turi Spaidermenas ir kiti populiarūs herojai, tačiau, kai jie sužino, ką sugeba Perkūnas, Gabija arba Rūgutis, atranda ne mažiau įdomų ir vertą dėmesio mūsų etninės kultūros pasaulį.

Jauna dramaturgė Monika Baranauskaitė sukūrė patrauklią istoriją, kurioje mitinės būtybės išlaiko savo paslaptingas galias ir tuo pačiu tampa jaukia mūsų pasaulio dalimi. „Rašydama pjesę,  daugiausiai galvojau apie nepelnytai primirštas mūsų būtybes. Labai norėjau Gabiją, Perkūną, Giltinę, Rūgutį ir kitus personažus pavaizduoti nežemiškus, bet tuo pačiu prijaukinti – šiek tiek komiškai, buitiškai parodyti, kad jie gyvena savo gyvenimą, turi savo rūpesčių ar džiaugsmų“, – teigė dramaturgė.

„Būtybės” – muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų, kuriame žaismingai ir šiuolaikiškai supažindinama su pagrindiniais lietuvių mitologijos personažais.

Spektaklis kuriamas kartu su „Vėjų teatru“.

PREMJERA – 2018 m. gruodžio 1, 2 ir 8 d.

Trukmė – 50 min.

Spektaklyje naudojama ryški blyksinti šviesa – stroboskopas.

Mažoji scena.

www.dramosteatras.lt
Kur ir kada?
Kaunas Data Pradžia
Nacionalinis Kauno dramos teatras 2020-09-27 12:00
KITI RENGINIAI
Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų, pagal Evelinos Daciūtės pasaką „Laimė yra lapė“
Vienos dalies spektaklis H. Ch. Anderseno biografijos ir pasakų motyvais. Rež. Inesa Paliulytė. Ilgoji salė Trukmė 1.20
Dviejų dalių spektaklis (N-16). Rūtos salė
Vienos dalies misterija (N-16). Trukmė – 1 val. 45 min. (be pertraukos). Mažoji scena.
Dviejų dalių spektaklis
Pagal Benjamin Lacombe ir Sebastien Perez knygą. Spektaklis visai šeimai nuo 8 m. Trukmė – 1 val. 20 min. (be pertraukos). Didžioji scena
Vienos dalies spektaklis. Trukmė – 1 val. 20 min. Mažoji scena Režisierė Aldona Vilutytė
Dviejų dalių spektaklis. Didžioji scena
Spektaklis Astridos Lindgren biografijos ir pasakų motyvais. Rež. Inesa Paliulytė. Didžioji scena Trukmė 2.00
Romano „Aukštujų Šimonių likimas“ interpretacija
Spektaklis visai šeimai nuo 7 m. Apie drąsą matyti tai, kas nematoma
Dviejų dalių tragikomedija. Rež. Rolandas Atkočiūnas. Ilgoji salė Trukmė 3 val.
Muzikinis spektaklis vaikams nuo 2 metų Linksmas ir žaismingas spektaklis apie rimtą dalyką – emigraciją ir meilę gimtiesiems namams. Spektaklio herojus kiškis, kaip sakydavo mūsų senoliai, išėjo laimės ieškoti. Nesvarbu kur. Svarbu – kodėl?
Vienos dalies spektaklis. Inscenizacijos autorius ir režisierius – Rolandas Kazlas. Ilgoji salė Trukmė 1.50
Dviejų dalių spektaklis. Trukmė – 1 val. 50 min. Be pertraukos. Ilgoji salė.
Pagal V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ ištraukas. Vienos dalies spektaklis
Dviejų dalių spektaklis. Didžioji scena
Liūdna istorija visai šeimai. Rež. Inesa Paliulytė. Ilgoji salė. Trukmė 1.30
Rūtos salėje (N-16) Trukmė – 2.30 val. (su pertrauka)
Drama. Rež. Jonas Jurašas Trukmė 3.00
Pagal Molière‘o komediją „Tariamas ligonis“ ir biografijos motyvus. Dviejų dalių komedija su užkulisių elementais