Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Paul Abraham BALIUS SAVOJOJE

3 veiksmų operetė
Nuotraukos

PAUL ABRAHAM
BALIUS SAVOJOJE

3 veiksmų operetė

Alfred Grünwald ir Fritz Löhner-Beda libretą vertė Gintaras Patackas

Režisierius - ANDRIUS ŽIURAUSKAS
Dirigentas - JONAS JANULEVIČIUS
Scenografė, kostiumų ir grimo dailininkė - KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Choreografė - AUŠRA GINEITYTĖ
Chormeisteriai - Ramūnas Tilvikas, Rasa Vaitkevičiūtė

Vaidina:
Madlena - Kristina Siurbytė
Aristidas -  Ramūnas Urbietis
Deizė -  Ingrida Kažemėkaitė
Mustafa Bėjus - Kęstutis Alčauskis
Tangolita - Rūta Zaikauskaitė
Bebė - Raimonda Tallat-Kelpšaitė
Arčibaldas -  Jonas Lamauskas
Selestinas - Egidijus Bavikinas
Pomerolis - Gediminas Maciulevičius
Svečiai, šokėjai, barmenai, žurnalistai, merginos, žmonos, dizaineriai ir kiti - choro ir baleto artistai

Operetės siužetas grindžiamas esminiu įvykiu - baliumi Savojoje. Ištroškę sensacingų ir skandalingų naujienų kartą metuose į Nicą suvažiuoja aukštuomenės ir bohemos atstovai. Vietinio laikraščio redakcija šio įvykio proga skiria premiją - brangų paveikslą - už didžiausią Savojos baliaus sensaciją.
Kam ji teks šį kartą?
Madlenai, kuri praneš, kad ji, markizė de Fobla, kardinolo dukterėčia, palatos prezidento pusseserė, markizo Aristido žmona, ką tik apgavo savo vyrą?
Ar Deizei, kuri atvyko iš Amerikos tam, kad prisipažintų esanti garsusis šlagerių kompozitorius Žozė Pasodoblis ir išmokytų baliaus svečius šokti naują madingą šokį – „Kengūrą“?

Vengrų kompozitoriaus Paulo Abrahamo (1892-1960) sukurtos operetės išsiskiria kiek spalvingesne muzikine partitūra, papildyta pramogos ir šou elementais, o ypač gausiai tam laikui modernių šokių - lėto valso, fokstroto, rumbos ir kitų ritmika, tačiau nei savo struktūra, nei muzikinės dramaturgijos aspektais nenutolo nuo kelis dešimtmečius vyravusių esminių šio žanro principų.
Operetė „Balius Savojoje“ - ryškus vėlyvosios Berlyno operetės-reviu pavyzdys. Ši operetė pelnė kompozitoriui europinę šlovę, ne kartą buvo ekranizuota. Tematika kiek primena garsiąją J.Strausso operetę „Šikšnosparnis“, ir žavi tiek pat šmaikščia intriga, žavesio neprarandančia melodika, o ypač nesenstančia retro stilistika.
Tai ne pirmasis šio kūrinio pastatymas Kauno scenoje, spektaklio statytojai neplanuoja per daug nutolti nuo kūrinio originalo, tačiau žada nemažai sąsajų su nūdiena, juolab, kad operetės siužetas tam yra dėkingas, nes kalba apie amžinas moters ir vyro santykių peripetijas - praeities šešėlius, meilės intrigas, ištikimybės išbandymus.

Pirmą kartą ši operetė Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pastatyta 1990 m.: režisierius Valius Staknys, dirigentas Stanislovas Čepinskis, dailininkas Eldaras Renteris (Estija), choreografai Heino Asalu ir Jelena Kõlar iš Estijos. Pagrindinius vaidmenis atliko Danutė Dirginčiūtė, Eleonora Kliučiūtė, Mykolas Rekys, Aušra Cicėnaitė, Lina Kinderytė, Laimutė Kuzmickaitė, Gediminas Maciulevičius, Benjaminas Želvys, Rita Preikšaitė, Dalė Rakauskienė, Tatjana Vilčinskienė.

www.muzikinisteatras.lt

Kur ir kada?
Kaunas Data Pradžia
Kauno muzikinis teatras 2024-04-21 18:00
Kauno muzikinis teatras 2024-05-26 18:00
KITI RENGINIAI
Vunderkindas, kurio laukė šviesiausia ateitis, bet gyvenimas blaškė tarp spindesio ir savęs naikinimo. Muzikos legenda, kurią pražudė genialumas! Michael Kunze ir Sylvester Levay 2 dalių miuziklas
Eltonas Džonas, Timas Raisas. 2 dalių miuziklas
2 dalių baletas vaikams
„Nuostabu, jog mūsų miuziklą ,,Elisabeth“ jau galima pamatyti ir Lietuvoje, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.
2 dalių miuziklas. Trukmė 3.10 val.