Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

SKĖRIAI. Biljana Srbljanovič

Dviejų dalių tragikomedija. Rež. Rolandas Atkočiūnas. Ilgoji salė Trukmė 3 val.
Nuotraukos
Režisierius Rolandas Atkočiūnas
Dailininkas Vilma Galeckaitė-Dabkienė
Muzikos autorius
Goran Bregovic
Vaidina
Antanas Kurklietis
Liubomiras Laucevičius
Inesa Paliulytė
Daiva Rudokaitė
Dainius Svobonas
Vilija Grigaitytė
Milė Šablauskaitė
Sigitas Šidlauskas
Albinas Budnikas
Kęstutis Povilaitis
Petras Venslovas
Vytenis Danielius
Neringa Nekrašiūtė
Martynas Žemaitis 
Austėja Vikonytė

Dviejų dalių tragikomedija

Spektaklyje skamba G. Bregovičiaus muzika (parinko R. Atkočiūnas)


Skėriai užplūdo visą Egipto kraštą ir apsėdo visą Egipto žemę, – skėrių spiečius buvo toks tankus, kokio nebuvo buvę nei anksčiau, nei iš viso kada nors vėl bus. Jie taip apsėdo visą krašto paviršių, kad pajuodo žemė. Jie surijo visą laukų augmeniją krašte bei visus medžių vaisius, išlikusius nuo ledų krušos. Visame Egipto krašte nebeliko nieko žaliuojančio – jokių medžių, jokių augalų laukuose.
/Iš 10,14-15/

Spektaklis pagal šiuolaikinės serbų rašytojos Biljanos Srbljanovič pjesę „Skėriai“ įkūnijant posovietinės tikrovės atvaizdą postsovietinių šalių menininkų kūrybos priemonėmis. Režisierius kartu su kūrybine grupe siekia rasti šios autorės kūrybos reikšmę visos Rytų Europos kultūros, socialinio gyvenimo ir teatro kontekste.
Mes dažnai girdime kalbas apie šiuolaikinę dramaturgiją. „Skėriai“ – puikiausias gyvas tos naujosios dramaturgijos pavyzdys. Tik čia ta dramaturgija pateikiama ne niūrios fantazijos pavidalu, o kaip labai tikslus kasdienybės atspaudas. Pjesė apie kelių kartų konfliktus šeimoje. Vyresnioji karta postringauja apie ateitį, o jų vaikai apie tai kaip jie sulauks senatvės nuolat baimindamiesi mirties. Jų monologus ir dialogus vienija nesugebėjimas mylėti ir suprasti artimą.

Biljanos Srlbjanovič pjesė “Skėriai” įvertinta vienu iškiliausiu Europos teatriniu apdovanojimu “Naujoji Teatro Realybė” (The New Theatrical Realities Award).

www.dramosteatras.lt

Kur ir kada?
Kaunas Data Pradžia
Nacionalinis Kauno dramos teatras 2020-09-16 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras 2020-09-15 18:00