Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

William Shakespeare HAMLETAS

Dviejų dalių spektaklis. Didžioji scena
Nuotraukos

Daugybė režisierių kūrė Hamleto portretą, jo tragedijos peizažą ir kiekvienas jam bandė pateikti savitą atsakymą į klausimą „būti ar nebūti“ .

Hamleto asmenybė Vido Bareikio spektaklyje – ne romantiškas herojus ar idealistas, o antiherojus ir tiesos ieškotojas. Jo ekstremalus egocentrizmas ir negalėjimas veikti atspindi šių laikų žmonių gyvenseną – aplink tiek daug neteisybės, ydų ir priežasčių vykdyti protestus, tačiau dažniausiai tai lieka tik nieko nelemiančio filosofavimo lygmenyje. Kiekviena karta turi savo Hamletą – ideologijos, logikos ir vidinio skausmo paveiktą žmogų.

Šis spektaklis – V. Bareikio pamėgto „teatro teatre“ principo tąsa. Svarbiausia – aktoriaus distancija su personažu, sutelkiant dėmesį į spektakliu norimą išsakyti mintį. Jis atskleidžia tai, kas dažnai lieka šešėlyje – paties aktoriaus misiją, jo asmenybės dualumą, būtį ir buvimą teatre ir už jo ribų. Spektaklyje nagrinėjama ir žmogaus egzistencijos prasmė bei maišto su supančia aplinka tema. Juk mes gyvename visuomenėje, kurios nariai dažniausiai tik imituoja savasties ieškojimą, piktinasi dabartimi bėgdami nuo galimybės keisti ar paranoiškai bijo net patys savęs…

Hamletas klausia – kur yra riba tarp realybės ir vaizduotės? Ar esame pajėgūs tai suprasti? Kiek laiko aktorius išbūna „užsikonservavęs“ vaidmenyje? Kodėl mes visuomet ieškome tiesos ir kas už jos slypi?

www.dramosteatras.lt