Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Lietuviai užkariauja Europą vandens motociklų čempionate

2017 07 13

Lietuvos vandens motociklų sporto lenktynininkai iš Austrijoje vykusio „Jettribe European Jetski“ čempionato parsivežė net dvi nugalėtojų taures.

Lenktynės vyko net keturias dienas, varžybose lenktyniavo daugiau kaip 200 sportininkų ne tik iš Europos, bet ir iš viso pasaulio.

„Važiavimai truko net keturias dienas ir tai buvo labai sekinančios lenktynės,“ – pasakoja Europos taurę laimėjęs Gediminas Leonas.

Trečiadienį vyko kvalifikaciniai važiavimai, o nuo ketvirtadienio iki šeštadienio sportininkai varžėsi įskaitiniuose finaliniuose važiavimuose.

Gediminas startavo iš karto dviejose klasėse. Pirmieji važiavimai nuteikė optimistiškai. Ketvirtadienį lietuvis „Run Limited Pro“ klasėje, kur sportininkai lenktyniauja ribotos klasės vandens motociklais, buvo greičiausias, o „Run GP/Open veteran +35”klasėje, kurioje motociklų galia nėra ribojama, su ne pačią galingiausia techniką užėmė puikią trečią vietą.

Deja, penktadienį fortūna nuo mūsų sportininko nusisuko. „Run Limited Pro“ važiavime G. Leonui sugedo variklis ir jis liko tik aštuntas.

Prieš kitą važiavimą mechanikai suspėjo sutvarkyti techniką ir Atviroje veteranų klasėje lietuvis spėjo į startą. Tačiau čia nesisekė dar labiau – Gediminas patyrė sunkią avariją, kai jau pirmajame posūkyje važiuodamas visu greičiu jis trenkėsi į varžovo motociklą. Pamažu skęstančiu motociklu lietuvis visgi sugebėjo finišuoti, tačiau liko tik 11-as.

Technika buvo smarkiai pažeista, teko remontuoti korpusą ir visas dalyvavimas lenktynėse pakibo ant plauko. Paskutinę dieną komanda nusprendė nestartuoti atviroje veteranų klasėje ir koncentruotis ties „Run Limited Pro“ klase, kurioje Gediminas visą savaitgalį buvo labai greitas.

Po permainingų kvalifikacinių važiavimų finale net keletas sportininkų turėjo galimybę iškovoti pirmąją vietą, todėl važiavimas prasidėjo labai nervingai. Startuoti pavyko vos iš ketvirto karto, nes tai vienas tai kitas dalyvis vis darydavo falšstartą. Tačiau Gediminui Leonui pavyko išlaikyti šaltą galvą ir jis puikiai startavo. Su varžovu iš Kuveito Mohammad Jassim Albaz jie išsiveržė į priekį ir pagal ir kovojo dėl pirmos vietos. Iki finalinio važiavimo sportininkus skyrė tik trys taškai ir kuveitietis pirmavo, todėl Gediminui buvo būtina pergalė. Tik taip jis galėjo tapti Europos čempionu.

Dvikova vyko iki pat paskutinių trasos metrų, tačiau lietuviui visgi pavyko iškovoti pergalę ir tapti Europos vandens motociklų čempionu.

„Startavome dviejose klasėse, kurių važiavimai buvo vienas šalia kito, todėl fiziškai būdavo labai sunku. Man buvo sunku dėl nuovargio, o komandai dėl to, kad jie paprasčiausiai nespėjo net degalų pripilti. Vieną kartą teko netgi prašyti žiūrovų pagalbos. Tai labai vargino. Dėl to finaluose nutarėm nerizikuoti ir atsisakyti dalyvavimo vienoje klasėje,“ – po finišo pasakojo G. Leonas.

Kaip parodė tolesni įvykiai, tai buvo teisingas sprendimas, padėjęs lietuviui pasiekti puikią pergalę. Ji dar svarbesnė ir dėl to, kad Gedimino pagrindiniam priešininkui lenktynių techniką padėjo ruošti Pasaulio čempionas, o lietuviai galėjo pasitikėti tik savo jėgomis. Tačiau kartais užsispyrimas ir noras nugalėti padeda aplenkti net stipriausius priešininkus. Po finišo daugelis priešininkų sveikino ir reiškė nustebimą, kaip sportininkui iš mažai kam žinomos ir niekada šios sporto šakos lenktynėse negarsėjusios Lietuvos pavyko pasiekti tokią pergalę.

„Labai noriu padėkoti savo „Fitness for race“ treneriui Mindaugui Pociui. Jeigu ne jis, nežinau ar būčiau atlaikęs tokią įtampą ir tokius fizinius krūvius. Su Mindaugu treniravomės visus metus, jis ruošė mane ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai ir dabar galiu drąsiai teigti, kad įdėtos pastangos atsipirko su kaupu,“ – po lenktynių sakė G. Leonas.

Prie pergalės smarkiai prisidėjo ir mechanikas Evaldas Stanislovaitis, kurio ruoštą techniką jau po varžybų puikiai įvertino kitos komandos. Po čempionato atsirado net keletas užsienio sportininkų kurie lietuvių prašė padėti paruošti techniką varžyboms.

Specialistai G. Leono puikią formą pastebėjo jau anksčiau, kai prieš mėnesį vykusiame Pasaulio UIM čempionate Italijoje, jis netikėtai užėmė aukštą 8 vietą.

Lietuvis lenktyniauja vienu galingiausių motociklų, kurį galima prilyginti su įprastu gatvėse važinėjančiu „Superbike“ klasės motociklu. E. Stanislovaičio paruoštas motociklas iš vietos 100 km/h greitį pasiekia vos per 2,1 sek. ir turi apie 400 arklio galių. Ir visa tai ant vandens!

Be G. Leono Europos čempionate puikiai pasirodė ir dar vienas lietuvis – Tomas Gurksnys. Jis „Run Pro-AM stock“ klasėje taip pat iškovojo pirmąją vietą. Tai itin patyręs ir daug metų Lietuvą šiose varžybose atstovaujantis sportininkas. Šioje klasėje 11 vietą užėmė Mindaugas Jačiauskas.

Labai nepasisekė Alvydui Vasiliauskui. Jis „Run Pro GP“ klasėje finale važiavo trečioje vietoje, tačiau dėl sugedusio motociklo liko tik aštuntas. Užtat lietuvis atsigriebė veteranų klasėje, kur užėmė puikią trečią vietą.