Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Abejojantiems ar verta vykti į Graikiją, naujausios žinios iš pirmųjų lūpų

Netylant kalboms, ar keliauti, o jei keliauti, tai kur keliauti, Graikija tyliai ramiai pelnė vienos iš saugiausių šalies kelionių šiandien, titulą.
Nuotraukos

2020.07.22.

Netylant kalboms, ar keliauti, o jei keliauti, tai kur keliauti, Graikija tyliai ramiai pelnė vienos iš saugiausių šalies kelionių šiandien, titulą. Titulas gal ir per garsiai skamba, bet svetingieji graikai jau kurį laiką su nekantrumu laukia pamilusių ar atrandančių jų gimtąją šalį, turistų. Salos tapusios tikromis ramybės oazėmis, jaukumu dvelkiantys miesteliai, šviežiu maistu kvepiančios tavernos, laukiniai paplūdimiai, smaragdinės jūros atspindžiai, nuoširdūs tradiciniai graikiški vakarai. Tokios autentiškos Graikijos seniai nematė net patys graikai. Tokią šiandien mato ir po Graikijos salas keliaujantys lietuvaičiai. Apie pirmuosius kelionių įspūdžius, atidarius šią kryptį, pasakoja kelionių organizatoriaus „West Express“ turizmo vadybininkė Sandra Mikolaitienė, kuri pati vos prieš porą dienų grįžo iš Kretos salos.

Graikija – viena pirmųjų šalių, atvėrusių savo duris turistams. Kokios nuotaikos šiandien populiarioje Kretos saloje?

Kretos sala šiandien pasitinka gan gerai pasiruošusi turistų antplūdžiui, kurio, tiesą sakant dar nėra. Vietinių nuotaikos, sakyčiau, kiek pakilios, ypatingai, palyginus su keliais paskutiniais mėnesiais, kuomet šalyje buvo visuotinis sąstingis. Turistų čia spėjo išsiilgti visi – nuo vietinių gyventojų, gatvės prekeivių iki savo paslaugas siūlančių apartamentų, viešbučių, restoranų ar išraiškingų graikiškų kavinukių darbuotojų. Kaip visada tokiu metu Graikijoje nuostabus oras, kaip ir jūra, kuri, beje, labai švari. Karantinas turi ir savo pliusų! Keliaujant po Kretą ir aplinkines salas, norisi sau įsižnybti, nes daugelyje įstabių vietų esi tik tu ir tavo kompanija. Ne veltui visi sako, kad šis metas - pats geriausias laikas keliauti - skersai išilgai išmaišyti Kretos salą. Tas pats galioja ne tik Kretai, bet ir kitoms Graikijos saloms. Pakeliauti, kuomet nėra didžiulių masių turistų, kuo visada garsėjo Graikija, tikrai verta. Unikalus laikotarpis savo įspūdžiais, be abejo, ir nuotraukomis, kurių ne visada pavykdavo padaryti tokių, kokių norėjosi būtent dėl turistų srautų. Bendrai kalbant, šalyje šiuo metu yra saugu. Visos turizmo paslaugas teikiančios institucijos reguliuoja žmonių srautus, riboja atstumus, laikosi visų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų.

Kokių papildomų dokumentų reikia, norintiems atvykti į šalį?

Norintiems keliauti į bet kurią šalį šiuo metu primygtinai patariame sekti visą naujausią informaciją apie vykdomus skrydžius, taip pat galiojančius apribojimus, reikalavimus turistams, ypatingai, jei keliaujate savarankiškai, o ne su kelionės organizatoriumi, kuomet jo darbas yra pasirūpinti nuo iki savo kliento atostogomis. Jeigu anksčiau tokio tipo informacija nebuvo tiek stipriai aktuali, tai šiandieninė situacija turizmo sektoriuje diktuoja savo sąlygas. Norintiems atvykti į Graikiją, reikia atlikti vienintelį veiksmą: ne vėliau kaip prieš 48 valandas iki kelionės užsiregistruoti internetu. Prieš pat skrydį gausite patvirtinantį laišką su unikaliu QR kodu, kurį arba atsispausdinkite, arba turėkite mobiliajame telefone prie savęs, kad galėtumėte parodyti pareigūnams tiek Vilniaus oro uoste, tiek Graikijoje.

Jei palygintumėte kainas viešbučiuose, restoranuose, parduotuvėse prieš ir po pandemijos, kokie būtų didžiausi skirtumai?

Pastebėjome, kad kai kuriuose viešbučiuose, baruose kainos tapo kiek aukštesnės. Tai suprantama, nes yra saugumo reikalavimai, kurių turi būti laikomasi: visų pirma ribotas klientų skaičius.  O palankias viešbučių kainas visada galima gauti: jos priklauso nuo to, kada ir kuriam laikui užsakote nakvynes. Parduotuvėse kainos panašios kaip ir praėjusiais metais, tik kad dauguma parduotuvių, mažų krautuvėlių, norinčių išlaikyti ar privilioti klientus, siūlo jiems dovanėles, daro nuolaidas, vykdo išpardavimus, kas anksčiau tokiu metu nebuvo įprasta. Restoranuose bei kavinėse kiekvienam atėjusiam taip pat jaučiamas ypatingas dėmesys.

Jeigu anksčiau tokio klausimo nekiltų, tai šiandien tikrai smalsu: papasakokite, kas pasikeitė ar kas laukia atvykusių į vietinį graikų viešbutį?

Dauguma viešbučių tvirtina rezervacijas internetu, kad būtų kuo mažesnis kontaktas su atvykusiais. Pats personalas savo klientams dėmesingesnis nei įprastai. Viešbučiai nėra pilnai užpildyti, tad atostogaujantiems lieka daugiau erdvės. Teritorijoje laikomasi didesnių atstumų tarp staliukų, gultų. Prie maisto, priklausomai nuo teikiamo maitinimo tipo, nebūna nei eilių, nei, kaip kartais juokaujame, grumtynių. Personalas, dėvintis apsauginius skydelius, pats rūpinasi maisto tiekimu restorano klientams: įdeda maistą, papildo, jei ko nors trūksta. Atostogavusiems Kretoje ir žinantiems, kokie turistų kiekiai kasdien sukosi ne tik lankomosiose vietose, bet ir viešbučiuose, tai tikrai nėra trūkumas, o greičiau privalumas. Kai kuriuose viešbučiuose dar neveikia vaikų klubai, nevyksta vakarinės programos. Tad jeigu tokių pramogų norisi, reiktų jomis pasidomėti iš anksto.

Ar galima teigti, kad visos paslaugos Kretoje šiandien yra prieinamos turistams? Persikėlimai tarp salų, objektų, patys objektai, kitos ekskursijos?

Nors ne visos kavinės, suvenyrų parduotuvėlės atidarytos, tačiau pagrindinės paslaugos tikrai veikia, ekskursijos vyksta, transportas ir persikėlimai tarp salų sklandūs, nors yra tam tikrų ribojimų: pavyzdžiui, keltai į Santorinio salą priima įprastus skaičių kiekius, bet sumažino keltu besikeliančių asmenų skaičių. Apskritai, Santorinio sala, kuri knibždėte knibždėjo nuo žmonių, šiandien atrodo, kaip nuglūdintas deimantas, kuriuo galima žavėtis niekur neskubant ir nesibraunant per kitų galvas.  

Kur rekomenduotumėte apsilankyti šiuo metu?

Kaip ne kartą jau minėjau, šiuo metu Graikijoje, kaip ir kitose šalyse, turistų mažiau, tad verta aplankyti tas vietas, kurios buvo apgultos žmonių. Viena romantiškiausių vietų Kretoje - Agios Nikolajos. Apsilankant mieste, pasivaikščiojus jo nuostabiomis gatvelėmis, bent trumpam stabtelkite kavinėje, iš kurio atsiveria nuostabus vaizdas į ežerą ir jūrą. Įsimintinam vakarui užtvirtinti, labai rekomenduoju kavinę „Cafe Migomis“ - tokio neapsakomo grožio vaizdus jau seniai teko matyti! Beje, pakeliui į miestą, užsukite į vyrų vienuolyną Menostery of St. George Sellinari! Nuostabūs vaizdai į kalnus ir tarpelis jūros! Iš čia parsivežėme vienas įspūdingiausių Graikijos nuotraukų.

Jeigu norite dar daugiau gražių vaizdų ar pasivaikščioti kavinėmis besidriekiančia alėja, vykite į Retimną. Apsilankykite kavinėje „Nuvel“, ten dirba padavėja lietuvaitė, kuri, manau, mielai pasidalins savo patirtimi apie visą Kretos salą. Retimną labai pamėgęs jaunimas, čia, užgesus šviesoms, veiklos tikrai netrūksta. Vyresnio amžiaus turistams puikiai tiks ir patiks Stalido miestelis ir įspūdingi jo saulėlydžiai. Dievinantiems graikų virtuvę, tiesiog būtina apsilankyti Hersonise, pačių graikų mėgstamame šeimos restoranėlyje „Petousis“, gyvuojančiame daugiau nei 40 metų. Klajokliams ir hipių laikams prijaučiantiems – be, abejonės, Matala. Įspūdingos uolos, magiška dvasia, balto smėlio paplūdimys pakeri kiekvieną atvykusį.  Salų, įdomių vietų, patirčių Graikijoje begalės, reikia tik patiems nuspręsti, ko tikitės iš kelionės - Korfu, Rodas, Kreta, Ketalonija, Pelaponesas – visos šios vietos šiandien jau lengvai pasiekiamos iš Lietuvos.

Graikai – tokie temperamentingi žmonės. Kaip vietiniai pasitinka turistus šiandien?

Graikai - stipri, išdidi, per amžius išsaugojusi savo tradicijas, tauta, garsėjanti savo svetingumu, gal kiek ekspresyviu, bet užtat labai nuoširdžiu būdu. Šiandien keliaudami pastebime, kad vietiniai, o ir apskritai pačios atostogos spalvingoje visomis prasmėmis Graikijoje tapo kiek ramesnės. Žmonės daugiau mėgaujasi ne tik ramybe kurortuose, laukiniuose paplūdimiuose ar vaikščiodami nuostabiais istoriją menančiais senamiesčiais, bet ir lėtai skanaujantys graikiškus patiekalus, sugeriantys kiekvieną išsiilgtų atostogų akimirką, branginantys laiką labiau, nei bet kada anksčiau. Salose dar nėra tiek trankių vakarėlių, šėlionių iki paryčių, viskam atsigauti reikia laiko. Galbūt pilna koja sušokti sirtakį dar reikia luktelti, bet nuotaikos jau šviesesnės, kasdien matomos vis platesnės šypsenos kužda, kad viskas bus gerai. 

Koks būtų svarbiausias Jūsų patarimas, susiruošusiems pažinti Graikiją šiuo metu?

Pasiimti geriausią kompaniją, pakilią nuotaiką ir nebijoti keliauti! Toks būtų svarbiausias patarimas. Linkių gerų įspūdžių, kuriuos Graikija jums tikrai garantuos!

Straipsnio autorė

Vaiva Arnašė