Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Šiltuose kraštuose atostogaujantiems lietuviams pavojingiausi – saulės spinduliai

Į užsienį nuo Lietuvos šalčių bėgantys gyventojai dažnai neįvertina, jog
Nuotraukos

Paspaudus šaltukui gimtinėje ne vienam kyla mintis nusipirkti bilietą ir išvykti pasikaitinti į šiltus kraštus. Prie apledėjusių Lietuvos gatvių ir švelnios saulės pripratę žmonės ne visuomet moka apsisaugoti svečioje šalyje. Draudimo bendrovės  atliktas tyrimas parodė, kad kelionės metu lietuviai dažniausiai nukenčia nuo saulės spindulių.

 „Į užsienį nuo Lietuvos šalčių bėgantys gyventojai dažnai neįvertina, jog svetur saulės spinduliai yra daug agresyvesni. Dėl prastų orų lietuviai nelinkę teptis kremu nuo saulės, tad dažnai tai padaryti pamiršta ir kelionės po svečią šalį metu. Toks neatsakingumas gali baigtis paraudusia oda ir pūslėmis nusėtu kūnu. Draudimo bendrovės  ir „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad būtent nudegimai saulėje yra vienas dažniausiai kelionės metu pasitaikančių nuostolių. Taip pasisakė 13 procentų iš 1013 apklausoje dalyvavusių gyventojų. Saulėje dažniausiai nudega 18-25 metų jaunuoliai, išsilavinę ir didesnes pajamas gaunantys žmonės“, komentuoja draudimo bendrovės Žalų departamento direktoriaus pavaduotojas Marek Ernest Goliančik.

Po egzotiškų valgių kelionė į ligoninę

Net 6 procentams apklaustųjų atostogas yra sugadinusi liga.  Pasak respondentų, kelionės metu jiems teko blogai pasijusti apsinuodijus svetimos kultūros maistu. M. E. Goliančik sako, kad atokesniuose kraštuose naudojami lietuvių gomuriui nepažįstami prieskoniai, dažnas užsigeidžia paragauti ir egzotiškų valgių. Deja, ne visų organizmas toleruoja tokius eksperimentus ir jie vėliau baigiasi ligoninės palatoje.

Tiek pat gyventojų atostogas sutrukdė pamestas asmens dokumentas. Dėl šios priežasties net 6 procentai žmonių negalėjo laiku išvykti į užsienį ar grįžti iš jo.

Nelaimės tyko visuose kraštuose

5 procentams apklaustųjų atostogas sugadino patirta trauma. Šaltuoju sezonu net 60 procentų daugiau žmonių traumas patiria slidinėjimo kurortuose nei egzotiškuose kraštuose. Čia patiriami raiščių patempimai, riešo lūžiai, sumušimai, smegenų sutrenkimai. Poilsinių kelionių metu šiltuose kraštuose, pavyzdžiui Turkijoje ar Graikijoje dažniausiai traumos patiriamos prie baseinų ar kitų vandens telkinių. Neretai nelaimė įvyksta paslydus ant šlapių grindų ar lipant iš vandens.

Kelionę gali sugadinti išsiblaškymas ir dingę daiktai

4 procentai apklaustųjų sakė, kad jiems kelionę sugadino dingę daiktai. Tiek pat žmonių guodėsi, kad negalėjo džiaugtis kelionės įspūdžiais pavėlavus į transporto priemonę. Būna atvejų, kuomet keliauninkai visus daiktus praranda dingus lagaminui. Neretai krepšiai pasimeta juos perkraunant iš vieno orlaivio į kitą, o kartais į juos nusitaiko ir ilgapirščiai. Šį veiksnį, kaip sugadintos kelionės priežastį, nurodė 3 procentai respondentų.

Kai kurie gyventojai teigė, kad iki transporto nuvykti sugebėjo laiku, tačiau susipainioję atsidūrė netinkamame oro uoste ar ne toje stotyje. Daliai gyventojų atostogų malonumą sutrikdė nerimas, kuomet kelionės metu dėl išsiblaškymo ar kitų priežasčių pasimetė nuo bendrakeleivių.

Net 70 procentų gyventojų teigė, kad jie niekuomet nekeliauja arba išvykdami svetur nemalonumų bei nesusipratimų išvengia.

Keičiasi lietuvių keliavimo kryptis

„Politinė situacija bei neramumai užsienio šalyse keičia lietuvių kelionių kryptis. Užklausų dėl kelionių į Turkiją lapkritį sulaukėme 15 proc. mažiau nei spalį, kai užklausų buvo 99-ios.  Kelionių į Turkiją pardavimai tuo pačiu laikotarpiu sumažėjo kone trečdaliu”, teigia „Kelionių akademijos” direktorius Donatas Kireilis.

Kelionių ekspertas įspėja, kad keliaujant į Turkiją dėl santykių krizės su Rusija išgyventi nereikėtų, tačiau vertėtų pasisaugoti karštų taškų” neturistinėse zonose, kuriose vyksta turkų ir kurdų konfliktai.