Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Naujausi „Želesos“ pasiūlymai – kelionės į Rusiją

Ne vienerius metus sėkmingai dirbantis kelionių organizatorius „Želesa“ siūlo...
Nuotraukos

Ne vienerius metus sėkmingai dirbantis kelionių organizatorius „Želesa“ siūlo... keliones į Rusiją. Pataruoju metu dėl įvairių politinių įvykių kaimyninė šalis dažnai minima neigiamame kontekste, tačiau nereiktų painioti kultūros, istorijos ir nūdienos politikų, kurie ne tik Rusijoje, bet ir visame likusiame pasaulyje negali pasigirti tolerancija ir draugiškumu.

 

Galime ilgai postringauti apie pasaulines problemas, tačiau dėl to pripažinti architektūros, kultūros ar gamtos šedevrai tikrai netaps prastesniais. Ne vienerius metus Rusijos gyventojai sėkmingai keliauja po Lietuvą, lanko ne tik Vilnių, bet ir Trakus, Druskininkus, Birštoną, tad kyla natūralus klausimas – kodėl gi mes negalėtume taip pat sėkmingai grožėtis Baltosiomis naktimis Sankt Peterburge arba pasivaikščioti Maskvos gatvėmis?

„Turbūt viską lemia informacijos trūkumas“ – į pusiau retorinį klausimą atsako įmonės „Želesa‘ atstovai – kuo geriau žmonės bus informuoti apie tai, kas jų laukia, tuo mažiau klausimų kils. Kita vertus, mes dirbame būtent tam, kad keliautojai turėtų su kuo pasikonsultuoti rinkdamiesi kelionę ar planuodami maršrutus.“

„Rusija – nauja/sena kryptis“. – patikslina pašnekovai – „Tarybiniais laikais mūsų tėvai ir seneliai išmaišė ne tik ją bet ir visą buvusią Tarybų Sąjungą ir tikrai parsivežė neišdildomų įspūdžių. Mes bandome atkurti tą, abipusiai naudingą ir naujas galimybes atveriantį bendradarbiavimą. Kol kas apsiribosime dviem kryptimis – Maskva ir Sankt Peterburgu. Vėliau, jeigu poreikis augs, plėsime geografiją. Juolab, kad lietuviams Rusija nėra kažkas „tolimo ir nepažįstamo“. Nemažai mūsų tautiečių turi šioje šalyje draugų ar giminių, sportininkai keliauja į Ladogos ežero apylinkės vykstančias motociklų ištvermės varžybas, kiti muša rekordus skriedami per visą Rusiją. Atmetus politiką, kuri niekada nebuvo nuspėjama, Rusija – didelė ir įdomi šalis. Šiuo metu, kai vėl „ieškoma priešų“, tokie pastebėjimai gali patikti ne visiems, tačiau nereikia painioti kultūros ir politikos. Mes savo klientams siūlome susipažinti su Rusijos kultūra ir visiškai atsiribojame nuo politikos. Pagrindiniai maršrutai, šiai dienai, yra du – Sankt Peterburgas ir Maskvos kryptis, aplankant kitus istorinius miestus.“

„Kodėl kaip viena iš krypčių buvo pasirinktas Sankt Peterburgas? Nes šis miestas – Rusijos kultūros sostinė. Nepakartojama architektūra, fontanai, sodai – visi naujausi XVIII-ojo amžiaus Europos pasiekimai čia buvo įdiegti dar Petro I-ojo laikais. Petro I-ojo sostinė yra vienas iš tų nedaugelio miestų, kur istorija „prabyla“ miesto svečiams. Būtent pagal tai ir buvo sudarytas kelionės po šį miestą maršrutas, apimantis visus pagrindinius Sankt Peterburgo lankytinus objektus. Kelionės metu turistų laukia įdomios ekskursijos, bet yra numatyta ir laisvo laiko, kurį turistai gali praleisti savo nuožiūra. Tai gali būti naktinis pasivaikščiojimas po miestą arba plaukimas laivu.  Mieste tikrai yra ką pamatyti ir mes mielai patarsime nežinantiems ar abejojantiems, svarbu, kad būtų noro“ – užtikrina „Želesos“ atstovai.

„Kelionė Maskvos kryptimi – kiek kitokia. Jei tiksliau, tai – kelionė per istorines, Lietuvai svarbias ir žinomas vietas. Būtent todėl maršrutas atrodo taip: Vilnius –Kaunas– Kėdainiai - Šiauliai - Radviliškis – Panevėžys – Rokiškės – Daugpilis – Nevelis –Smolenskas –Kozelskas - Тula - Мaskva – Pskovas.

Tie, kas domisi Lietuvos istorija, tikrai žinos, kokie svarbūs Lietuvai skirtingose epochose buvo Kėdainiai, Radviliškis ar Smolenskas ir Pskovas. Visi šie miestai bus aplankyti, tačiau kiek daugiau dėmesio norėtųsi skirti dabartinei kaimyninės šalies sostinei – Maskvai. Padarę išvadas iš ankstesnių savo klaidų, išsiaiškinome, jog norint aplankyti įdomiausias ir gražiausias Maskvos vietas, reikia mažiausiai 5 dienų. Tiek laiko ir siūlome skirti turistams. Išvardinti viską, ką per šį laiką galima pamatyti, būtų sunkoka, tad, jei trumpai, be ekskursijų galima apsilankyti žymiausius Maskvos teatrus, Kremlių ir... po kelionės atsigaivinti tikroje rusiškoje pirtyje. Nuplauti kelionės dulkes ir atgauti jėgas, kad kitą dieną pažintį su miestu būtų galima tęsti.

Tiesa, turistams, ypač gyvenantiems mažesniuose miesteliuose, reiktų įvertinti tai, kad laikas Maskvoje „sukasi“ kiek kitaip. Dėl milžiniško gyventojų skaičiaus eismas čia kartais būna visiškai paralyžiuotas. Maskva irgi turi savo „laiko piką“. Dažniausiai tai būna nuo 9 val. iki 13 val. ir nuo 16 val.  iki 18 val. Būtent tuomet yra didžiausia galimybė patekti į spūstį. Patogiausias maršrutas yra l į Maskvą skristi lėktuvu, tačiau reikia įvertinti kelionės iš ir į oro uostą išlaidas, todėl, mūsų patirtis rodo, kad pigiausias variantas yra vykti autobusu su turistine grupe. Ką ir siūlome padaryti, pasinaudojus „Želesos“ paslaugomis ir patikėjus mums visus, su kelione susijusius, rūpesčius.“

 

Prim.lt