Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Celiulitas - kosmetinė problema?

Celiulitas populiariai vadinamas žąsies oda arba „apelsino žievelė“
Nuotraukos

Celiulitas populiariai vadinamas žąsies oda arba „apelsino žievelė“. Celiulitas nėra patologinė būsena, o tik kosmetinė problema. Per pastaruosius 30 metų atlikta daug tyrimų, siekiant išsiaiškinti celiulito fiziologiją. Iki šiol nenustatytos tikslios celiulito atsiradimo priežastys, tačiau atrasta, kad kai kurie eteriniai aliejai teigiamai veikia celiulito pažeistą odą.  

Celiulitas - į apelsino žievę panašūs odos plotai, dažniausiai pastebimi ant šlaunų ir sėdmenų, tačiau gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Celiulitas taip pat gali atsirasti krūtyse, juosmeninėje dalyje, viršutinėje rankų dalyje, kakle - visoms šioms vietoms būdingas didesnis riebalinio audinio kiekis moterų organizme.

Celiulitas būdingas daugumai moterų ir nedaugeliui vyrų. Vyrams jis gali išsivystyti esant hormoniniam nepakankamumui, sergant tam tikromis ligomis. Celiulitas būdingas visų rasių moterims, tačiau labiausiai - europietėms. Moterims celiulitas ima formuotis jau pauglystėje. Neretai celiulito atsiradimą lemia ir paveldimumas.

Dažniausi faktoriai, sukeliantys celiulitą: stresas, viršsvoris, nejudrus gyvenimo būdas ir hormoniniai kontraceptikai. Netgi galima išgirsti nuomonę, kad svorio mažinimas, dieta ir fiziniai pratimai sukelia celiulitą, tačiau nėra tyrimų patvirtinančių šią teoriją. Celiulitas ir su apkūnumu neturi tiesioginio ryšio, nes lieknos moterys taip pat skundžiasi „apelsino žievele".

Celiulito formavimosi pradžioje padeda trigubo poveikio priemonės:

  • dieta, neturinti arba turinti mažai gyvulinių riebalų, bet daug skaidulų ir ląstelienos, daug vaisių, daržovių, sulčių
  • alkoholio ir kulinarinių kepinių ribojimas;
  • fiziniai pratimai: rytinė mankšta, važinėjimas dviračiu, plaukiojimas, bėgimas ristele, irklavimas ar baidarių sportas, joga. Siūloma kasdien atlikti ir tempimo pratimus, mažinančius celiulitą, apie kuriuos internete gausu informacijos.
  • masažas: jei laiku pradėsite ir būsite atkakli, celiulito požymiai akivaizdžiai neišryškės. Masažą galite atlikti pati. Masažinė pirštinė - paprasta, bet labai efektyvi priemonė nuo celiulito. Masažuojant celiulito pažeistas vietas, labai greitai suaktyvinama vietinė kraujotaka. Stipresniam masažui naudokite masažines taures, volelius. Masažams naudokite aliejų mišinius, praturtintus eteriniais aliejais, kurie skverbiasi giliai į odą. Efektas bus geresnis, jeigu prieš masažą išsimaudysite karštoje vonioje, į kurią įpilkite  5 ml augalinio aliejaus (pavyzdžiui, abrikosų kauliukų, sezamų aliejaus) sumaišytu su 5 lašais eterinio aliejaus (citrinų, apelsinų, greipfruto, mandarinų, kadagių uogų, rozmarinų, palergonijų, laukinių kiparisų). Daugelis šių eterinių aliejų skatina ir kraujotaką, odai suteikia elastingumo, švelnumo.


Labai naudingas ir dušas. Karšto ir šalto vandens poveikis pagerina kraujo cirkuliaciją ir medžiagų apykaitą, oda tampa elastingesnė, iš audinių išsivalo šlakai. Geriausia tris kartus iš eilės apsilieti karštu ir šaltu vandeniu, procedūrą visada reikia užbaigti šaltu vandeniu.

„Biokosmetikos akademijoje" pagamintas „Balzamas nuo celiulito" - veiksminga priemonė nuo celiulito. Puikiai subalansuotas bazinių ir eterinių aliejų mišinys aktyvina probleminių vietų kraujotaką, lygina, maitina odą. Makadamijų aliejus šalina susikaupusius toksinus. Balzamą reikia naudoti ant drėgnos odos, todėl jis ypač tinkamas po dušo ar vonios. Taip pat galima odą drėkinti palergonijų hidrolatu, kuris irgi teigiamai veikia celiulito paveiktą odą. Aliejų reikėtų įmasažuoti į problemines kūno vietas, kol aliejus susigers. Patariama vartoti 2-3 savaites kasdien, po to daryti 2 mėnesių pertrauką. Dėl citrinos eterinio aliejaus fototoksiškumo, po šio aliejaus vartojimo patariama balzamu įtrintas vietas 12 valandų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Moterys neturėtų pamiršti tokios celiulitą mažinančios priemonės kaip pirtis. Gerai išsivanojus beržine vanta ir išsikaitinus, puikiai susigers visos anticeliulitinės priemonės.

Nėštumas - padidintos rizikos laikas, nes jo metu organizmas kaupia riebalų atsargas. Dažniausiai jos ,,nusėda" ant klubų, šlaunų, sėdmenų. Vėliau dar seka maitinimo krūtimi mėnesiai. Neretai praėjus porai ar trims metams po pirmojo gimdymo, moteris ima lauktis antro vaikelio. Kad po ,,motinystės" oda išliktų graži, reikia pradėti kovą su celiulitu jau nuo pirmųjų nėštumo mėnesių.

Celiulitas dingsta pamažu. Tai ne savaičių, o mėnesių darbas. Tačiau net ir atsikračius celiulito, negalima užsimiršti. Pakanka keletą mėnesių nebesportuoti, valgyti daug ir riebiai, gerti gazuotus gaiviuosius gėrimus, ir celiulitas vėl atsiras.

 Biokekspertė Gintarė Lazdauskė


Info