Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

4 priežastys, kodėl įsigyti išmaniąją apyrankę ar laikrodį verta būtent dabar

Nešiojamų įrenginių programinė įranga tik dabar pasiekė tą lygį, kai įrenginiais galima patogiai naudotis be jokių trikdžių
Nuotraukos

2019.01.31.

Kai išmanieji laikrodžiai ir išmaniosios apyrankės dar tik atsirado, beveik niekas nesuprato jų realios paskirties. Patys šių įrenginių gamintojai taip pat kūrė šiuos prietaisus laukė bumo ir vystė daugiau dėl to, kad juos darė visi konkurentai. Bet nuo šių nešiojamų išmanių įrenginių atsiradimo jau praėjo nemažai laiko ir būtent dabar yra geriausias metas įsigyti išmanųjį laikrodį ar išmaniąją apyrankę. Kodėl? Apie tai mums papasakos Tomas Rameika, „Topo Centro“ ekspertas.

Operacinės sistemos jau nebėra „beta“ stadijoje

Pirmosios išmaniosios apyrankės ir laikrodžiai buvo kuriami labai skubant. Kiekvienas gamintojas norėjo būti pirmas, „Google“ norėjo kuo greičiau išleisti savo OS, „Apple“ irgi jautė spaudimą, o „Samsung Tizen“ tuo metu buvo iš viso neišbaigta. „Nešiojamų įrenginių programinė įranga tik dabar pasiekė tą lygį, kai įrenginiais galima patogiai naudotis be jokių trikdžių“, – pridėjo Tomas Rameika.

Be to, programuotojams prireikė ir nemažai laiko kuriant aplikacijas išmaniesiems laikrodžiams. Jeigu šių įrenginių eros pradžioje jų nebuvo iš viso, dabar pasirinkimo apstu. Trečios šalies aplikacijomis šiais laikais dažnai gali naudotis net ir išmanių apyrankių naudotojai, kurios anksčiau būdavo limituotos ir naudojamos tik su standartinėmis programėlėmis.

Naujos kartos procesoriai

Pirmieji procesoriai išmaniesiems laikrodžiams ir išmaniosioms apyrankėms buvo įprasti išmaniesiems telefonams skirti procesoriai. Dėl to daugelis šių nešiojamų įrenginių turėjo prastą baterijos tarnavimo laiką, veikė lėtai, strigdavo ir netgi dažniau gesdavo.

„Dabar visi gamintojai turi specialius apyrankėms ir laikrodžiams sukurtus procesorius. Išskirti galima būtų naująjį „Snapdragon Wear 3100“ procesorių, kuris dabar yra dar mažesnis, taupesnis, tačiau galingesnis ir turi daugiau funkcionalumo. Būtent tokie procesoriai atveria naujas galimybes išmaniesiems aksesuarams“, – pasakojo „Topo centro“ ekspertas.

Įspūdingas funkcionalumas

Daugelis šiuolaikinių išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių gali daug daugiau nei pirmtakai. Štai pavyzdžiui naujausias „Apple Watch“ netgi gali matuoti jūsų cukraus kiekį kraujyje! O jeigu mėgstate plaukioti baseinuose, naujos kartos aksesuarai taip pat gali jums smarkiai praversti. Anksčiau netgi ne visi išmanūs laikrodžiai ar apyrankės turėjo oficialius vandens atsparumo sertifikatus, bet dabar daugelis jų yra atsparūs vandeniui net iki 50 m gylio.

„Daugelis šių aksesuarų turi širdies ritmo matuoklius, GPS navigacijas, specialias programėles sportui ir kitas galimybes, skirtas būtent sportuojantiems žmonėms. Vertėtų nepamiršti ir to, kad vasara jau nėra taip jau toli, tad jeigu norisi pasiekti gerų rezultatų, pradėti verta jau dabar. Faktas, kad išmanioji apyrankė ar išmanusis laikrodis gali padėti tuos rezultatus pasiekti lengviau“, – apie šiuolaikinius nešiojamus įrenginius ir jų naudą kalbėjo Tomas Rameika.

Pasirinkimo yra kaip niekad daug

Dar prieš kelis metus galima buvo rinktis vos iš kelių gamintojų produkcijos: „Apple“, „Samsung“, „FitBit“ ir „Pebble“. Dabar išmaniuosius aksesuarus gamina ne tik įprastos technologijų kompanijos, bet ir puikiai žinomi įprastų laikrodžių gamintojai, tokie kaip „Fossil“, „Tissot“ ar „Tag Heuer“. Na, o išmaniųjų apyrankių pasirinkimas yra dar didesnis: nuo pigiausių „Xiaomi“ prietaisų iki profesionalių „FitBit“ ar „Garmin“ įrenginių.

„Išmaniosios apyrankės ir laikrodžiai nebėra aksesuaras technikos entuziastams. Tai – puikus priedas kiekvienam aktyviam žmogui. Nesvarbu, ar tai yra fizinis aktyvumas, ar tas žmogus nuolat gauna elektroninius laiškus ir nori būti visada pasiekiamas, išmanusis laikrodis ar apyrankė yra puikus pirkinys“, – situaciją apibendrino „Topo centro“ ekspertas.