Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

7 būdai, padėsiantys prikelti seną džinsinį rūbą naujam gyvenimui

Jeigu turite pabodusių džinsinių drabužių, kurių nesinori išmesti, galite juos sėkmingai atnaujinti pasitelkdami keletą gudrybių.
Nuotraukos

2019.04.25.

Džinsas ne tik vienas iš 2019 metų mados topų, bet ir kone dažniausiai pasitaikanti garderobo detalė lietuvaičių spintose. Visgi ilgainiui mylimos džinsinės kelnės, švarkelis ar marškiniai praranda savo prekinę išvaizdą arba pabosta. Jeigu turite tokių džinsinių drabužių, kurių nesinori išmesti, galite juos sėkmingai atnaujinti pasitelkdami keletą gudrybių. Patarimais apie tai dalijasi šį sekmadienį Kauno „Žalgirio¨ arenoje vyksiančio „Vintage Bazaar¨ blusturgio dalyvė, džinsinių rūbų gelbėtoja ir „Vintage denim lab¨ įkūrėja Simona Koncytė.

1. Net keletą sezonų iš eilės mados topuose karaliauja plėšyti džinsai. Tokius galite pasidaryti ir jūs. Įkirpkite žirklėmis norimas vietas, jomis pakedenkite siūlus ir švitriniu popieriumi padailinkite atsiradusius kutus.

2. „Fashionistų” dievinami blukinti džinsai - gali tapti ir jūsų spintos pasididžiavimu. Į kibirą su vandeniu įpilkite kelias stiklines baliklio, užmerkite rūbą ir mirkykite tol kol džinso spalva pasieks jūsų pageidaujamą išblukimo lygį, tuomet rūbą išskalaukite šaltame vandenyje. Norėdami, kad džinsas išbluktų skirtingose vietose, prieš mirkydami, jį suriškite gumelėmis. Norėdami išblukinti tik lokaliai, galite šias zonas apipurkšti purkštuku arba baliklyje išmirkytu teptuku piešti ar užrašyti norimus tekstus.

3. Įplyšusias ar dėmėtas džinsinio rūbo vietas galite paslėpi po įvairiomis aplikacijomis, lopais ar amblemomis. Tam puikiai tiks kito džinso, odos, atlaso, nėrinio ar kitos patinkančios medžiagos skiautė.

4. Karoliukai, akmenukai, blizgučiai, spygliai, sagos - dar viena alternatyva dekoravimui. Šiomis detalėmis galite papuošti rūbo kišenes, apykaklę, rankogalius ar paslėpti drabužio trūkumus.

5. Dažymas ir piešimas - pigus ir efektyvus būdas rūbo atnaujinimui. Norėdami patamsinti ar pakeisti drabužio spalvą išplaukite jį skalbimo mašina, įpylę pasirinktos spalvos tekstilinių dažų, o norėdami nuspalvinti ar numarginti tik lokaliai, tai galite padaryti išsikirpę iš popieriaus trafaretą, kurį uždėję ant audinio nupurkšite dažais. Piešti ant audinio galite ir teptukais, šepetėliais arba specialiais audinių rašikliais.

6. Gudriai paslėpti skylę ant užpakalinės džinsinių kelnių kišenės ar originaliai papuošti švarko ar liemenės apykaklę galima pasitelkiant siuvinėjimą.

7. Jeigu turimas drabužio modelis jums pabodo, jį galite kardinaliai pakeisti. Iš nebemadingų džinsinių kelnių pasidarykite šortus, o iš švarko - liemenę. Jeigu džinsinio rūbo išgelbėti nebeįmanoma, tačiau vis dar norite išsaugoti dalį jo, galite pasigaminti nuostabius aksesuarus, pakabukus, padėkliukus ar rankinę.

Simonos Koncytės ir daugelio kitų vintažinių drabužių bei daiktų prekeivių gaminius galėsite išvysti jau šį sekmadienį, balandžio 28 dieną, nuo 10 iki 16 valandos Kauno „Žalgirio¨ arenoje vyksiančiame blusturgyje „Vintage Bazaar”. Nemokama mugė bus ypatinga tuo, kad čia ypač žemomis kainomis galėsite įsigyti tokių drabužių ir namų interjero detalių, kurių nerasite niekur kitur. Čia taip pat išvysite nuostabių porcelianinių indų, knygų, kolekcinių daiktų, aksesuarų, žaislų vaikams ir kitų gėrybių sau bei savo namams. O jeigu turite nereikalingų, tačiau geros kokybės drabužių ar daiktų, kuriuos norėtumėte paaukoti, šitaip pasidalindami gerumu su kitais, visa tai galėsite atnešti į mugėje esantį dovanų kampelį, kurio gėrybes organizacija „Pagalba Visos Lietuvos Šeimoms¨ perduos tiems, kam labiausiai reikia.

Su šūkiu „Neišmesk, bet panaudok, parduok, o gal mainyk ar dovanok!¨ „Vintage Bazaar” blusturgis kviečia jus ne tik atnaujinti savo spintą bei namus pavasariui, bet ir mainytis ar parduoti daiktus ir drabužius šitaip suteikiant jiems galimybę tęsti gyvenimą atrandant naujus, juos mylinčius šeimininkus.