Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Apie aprangą žvejybai

Pasirūpinkime, kad maloni žvejyba būtų maloni visais atžvilgiais
Nuotraukos

2017.11.22

Žvejyba – laisvalaikio pomėgis visam gyvenimui. Jei jau tapai „užkietėjusiu žveju“, tai greičiausiai ir mirsi toks būdamas. Šia „liga“ vis dažniau užsikrečia ne tik vyrai, bet ir moterys. Paguoda tokia, kad žvejyba – naudinga, maloni „liga“, o dažnai netgi ir pelninga, žinoma, jei tik žuvys gerai kimba. Pietūs visuomet garantuoti. Tačiau žvejui paprastai yra svarbi ne tik žuvis, svarbus pats procesas, idėja. Ta idėja anksčiau už žadintuvą pažadina žveją dar pirmiesiems gaidžiams negiedojus, ta idėja skatina domėtis žūklės naujovėmis, dalintis patirtimi su tokio pat gyvenimo būdo žmonėmis. Kalbant apie užkietėjusį žveją, šiandien prieš akis iškyla specialiai žvejui skirta amunicija pasipuošusio žvejo paveikslas. Jau praeitis ne tik iš lazdyno nusidrožta meškerė, bet ir nublukusi žvejo kepurė nuo saulės. Šiandieninis tikras žvejys jau turi savo „uniformą“.

Kauno URMO prekybos miestelyje žvejybos reikmenų skyriuose rasite ne tik žuvų vilionėms skirtų daiktų daikčiukų, bet ir tikram žvejui tinkamos aprangos. Beje, jos taip pat galima rasti ir darbo drabužių skyriuose. Nors žvejo apranga ir graži, savotiškai stilinga, pirmiausia ji yra sukurta rūpintis žvejo sveikata. Juk tikras žvejys gali valandų valandas tykoti savo laimikio, per šaltį ar lietų, pamiršęs laiko nuovoką, nekreipdamas dėmesio į tai, kad yra sušalęs ar sušlapęs. Peršalimo, permirkimo padarinių padeda išvengti iš šiuolaikiškų medžiagų kuriami žvejų drabužiai.

Pažvelgus į žvejams skirtų drabužių vitrinas, pirmiausia į akis krenta bridkelnės. Pardavėjai paaiškins skirtingų medžiagų bridkelnių privalumus. Išsirinkite tinkamas ir braidykite vandenyje, kiek širdis geidžia. Ne tik bridkelnių medžiaga turi įtakos maloniam žvejojimui, bet ir dizainas. Tad gamintojai bando įtikti įvairiems skoniams.

Ypač didelis dėmesys skiriamas poledinės žūklės drabužiams. Savaime aišku, kad šie drabužiai (kelnės, striukės, kombinezonai) yra labai šilti. Tačiau gal ne kiekvienas žino, kad šiandien su tinkamais drabužiais žmogus ant ledo gali jaustis saugesnis. Gaminama vis daugiau šiltų drabužių žvejams, kurie nelaimės atveju (įlūžus ledui) bent kiek prisidės prie gyvybės išsaugojimo, nes yra pagaminti iš vandeniui atsparių medžiagų ir negramzdina į dugną taip greitai, kaip įprasti drabužiai.

Žvejai turi didelį dėmesį skirti ir tinkamoms pirštinėms. Prekybininkai siūlo jų pačių įvairiausių: kumštinių, pirštuotų, pirštuotų, kurių pirštų galai lieka nuogi ir todėl patogu imti smulkius daiktus, pvz., kabliuką. Daugelis žvejų renkasi „du viename“ pirštinių variantą – atrodo lyg kumštinės, bet iš kumščio lengva „išsinerti“ ir tada lieka pirštuota, kurią dėvint pirštų galai būna pliki. Galima drąsiai nerti jauką ant kabliuko ar nuimti užkibusią žuvį.

Protingas žvejys saugo savo galvą ne tik žiemą, bet ir vasarą. Juk žvejojant vasarą, ilgai tenka būti saulėje, todėl kepurė būtina. Priderinkite ją prie kitų žvejo aprangos dalių.

Ne visuomet žvejai renkasi bridkelnes. Reikia nepamiršti ir tinkamo apavo, ypač žiemą. URMO miestelyje rasite žvejams skirto apavo ir žiemai, ir vasarai.

Kadangi tikras žvejys dėvi specifinę aprangą, kuri paprastai yra nepralaidi vėjui, atspari vandeniui, reikia pasirūpinti tinkamais apatiniais drabužiais, kad pats kūnas visgi kvėpuotų, neprakaituotų. Teiraukitės, pardavėjų, kokie apatiniai žvejo drabužiai bus tinkamiausi dėvėti prie viršutinių, kokios kojinės bus tinkamos žvejo batams.

Pasirūpinkime, kad maloni žvejyba būtų maloni visais atžvilgiais: džiaugsmą teiktų ne tik laimikis, bet ir tinkama žvejo apranga. Ji URMO prekybos miestelyje kainuoja mažiau nei įprastose parduotuvėse.


Info