Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Faktai, kurių apie prezervatyvus tikriausiai nežinojote

Prezervatyvai – viena populiariausių apsaugos nuo nėštumo ir lytiniu būdu plintančių ligų priemonių pasaulyje. Vis dėlto apie juos daugelis žino tik esminę informaciją.
Nuotraukos

2018.06.04.

Prezervatyvai – viena populiariausių apsaugos nuo nėštumo ir lytiniu būdu plintančių ligų priemonių pasaulyje. Vis dėlto apie juos daugelis žino tik esminę informaciją. Mokyklose apie apsaugą neretai aiškinama tekstais lankstinukuose arba knygose. Moksleiviams ir net suaugusiems žmonėms paprastai būna nejauku kalbėti apie lytinį aktą ar apsaugos metodus. Vis dėlto tokia informacija, pradedant prezervatyvo istorija ir baigiant naudojimosi priemone taisyklėmis, yra išties aktuali ir naudinga.

Prezervatyvų istorija

Maždaug prieš 3 tūkstančius metų pr. Kr. karalius Minas, kuris valdė Knosą, sirgo liga. Tariamai jo kraujyje ir spermoje buvo „gyvatės ir skorpiono“ nuodų. Po lytinio akto visos jo partnerės mirdavo. Pasak istorijos, jis į savo žmonos makštį įdėjo ožkos pūslę ir taip apsaugojo ją nuo ligos.

Pirmoji prezervatyvo iliustracija – „Grotte des Combarrelles“, kurioje vyras naudojasi prezervatyvu, rasta Prancūzijoje. Ji, kaip spėjama, nupiešta prieš 12–15 tūkstančių metų. Seniausi rasti prezervatyvai siekia bronzos amžių. Nepaprasta tai, kad ši priemonė buvo ne vyriška, o moteriška.

5 įdomūs faktai apie prezervatyvus:

1. Jie ne visuomet dengdavo visą penį. XV amžiuje Kinijoje vyrai apsaugai naudodavo riebalais padengtą šilkinio popieriaus skiautelę, kurią užsidėdavo ant pačios lytinio organo galvutės. Kaimyninėje šalyje Japonijoje buvo naudojamas taip pat gana originalus sprendimas – vėžlių kiautai.

2. Egzistuoja pasaulio rekordų, susijusių su prezervatyvais. Ar žinojote, kad ilgiausias prezervatyvas siekė maždaug 22 metrus? Arba tai, kad buvo sukurta prezervatyvų mozaika, kuriai prireikė 25 773 jų vienetų? Yra ir dar daugiau keisčiausių rekordų, kurie buvo pasiekti naudojant prezervatyvus.

3. Kol kas nėra rasta jokių prezervatyvų naudojimo kontraindikacijų. Skirtingų rūšių prezervatyvai tinka ir patiems jautriausiems lytiniams organams.

4. Seniausiam prezervatyvui šiuo metu yra apie 380 metų. Jis buvo sukurtas Švedijoje. Gamybai panaudota kiaulės žarna, kuri prieš tai dezinfekcijai buvo panardinta į šiltą pieną.

5. Egzistuoja ir moteriški prezervatyvai. Jie tokie pat patikimi, kaip ir vyriška apsauga. Esama ir apsaugos rūšies, skirtos toms moterims, kurios alergiškos lateksui. Vietoje šios medžiagos naudojamas poliuretanas. Tokią apsaugos priemonę teigiamai įvertina ir vis daugiau vyrų.

Daugiau pasidomėjus apie prezervatyvus, galima rasti ir dar keistesnių faktų. Dalis informacijos gali nustebinti ne vieną. Vis dėlto svarbiausia tai, kad pasidomėjus šia tema, galima geriau suprasti tokios apsaugos svarbą ir naudojimosi ypatybes. Prezervatyvai – tik vienas iš būdų, skirtų apsisaugoti tiek nuo lytiškai plintančių ligų, tiek nuo nepageidaujamo nėštumo. Naudojantis jais, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. 

Kaip užtikrinti prezervatyvų efektyvumą?

  • Įsigykite tinkamo dydžio prezervatyvus. Statistiniai duomenys atskleidžia, kad vyrai dažnai yra linkę pirkti didesnio dydžio prezervatyvus nei jiems reikia. Tokiu atveju gali kilti problemų dėl komforto, be to, sumažėja priemonės efektyvumas.
  • Nenaudokite dviejų vienu metu. Teiginys, kad dviguba apsauga apsaugo geriau, yra tiesiog niekuo nepagrįstas mitas. Tiesa yra priešinga: naudojant du prezervatyvus vienu metu, jie greičiau suplyšta arba nusmunka.
  • Įsitikinkite, kad dedatės apsaugą reikiama puse. Jei užsidėjote prezervatyvą ne ta puse, nesidėkite jo antrąkart. Vyriškojo organo paliestoje vietoje gali likti prejakuliato arba spermos likučių, todėl naudotis tokia priemone tampa nebesaugu.
  • Patikrinkite galiojimo terminą ir tai, ar nėra pakuotės pažeidimų. Atsargiai atidarykite pakuotę, ypatingai, jei Jūsų nagai – ilgi. Venkite naudoti žirkles, kitus aštrius daiktus.
  • Prezervatyvai turi būti nusiimti iš karto po lytinio akto. Po ejakuliacijos vyriškas lytinis organas grįžta į pradinę būseną, todėl prezervatyvas nebėra toks prigludęs, kad sulaikytų spermą.

Prezervatyvai – malonumas be streso

Sekso metu nerimas gali sugadinti nuotaiką tiek vyrui, tiek moteriai. Būtent todėl svarbu apsauga pasirūpinti iš anksto. Lytiškai plintančios ligos ir neplanuotas nėštumas gali pakeisti gyvenimą nebesugrįžtamai. Vyrauja mitas, kad prezervatyvai sumažina malonumo jausmą. Iš tiesų šiandien asortimente galima rasti įvairių tipų prezervatyvų, kurie padeda įkaitinti miegamojo atmosferą dar labiau. Taigi, saugumą ir malonumą galite suderinti išties lengvai.