Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Galvosūkių kambariai erdves atvėrė darbuotojų kolektyvams, vaikų gimtadieniams, mergvakariams bei bernvakariams

Pirmasis pabėgimo kambarys 2007-aisiais įkurtas Japonijoje. 2012 m. JAV išpopuliarėjusi nauja pramoga netruko pasklisti po visą pasaulį, o 2014-aisiais savo erą pradėjo ir Lietuvoje.
Nuotraukos

2018.10.02.

Pirmasis pabėgimo kambarys 2007-aisiais įkurtas Japonijoje. 2012 m. JAV išpopuliarėjusi nauja pramoga netruko pasklisti po visą pasaulį, o 2014-aisiais savo erą pradėjo ir Lietuvoje.

Kaip neseniai skelbė „Verslo žinios“, tipiniame pabėgimo kambaryje kiekvieną savaitę mįsles sprendžia nuo 10 iki 20 lankytojų grupių. Pramogos 3–6 asmenims (kai kuriuose kambariuose – ir 2–7 asmenims) vidutiniškai kainuoja nuo 30 iki 50 eurų, priklausomai nuo miesto, savaitės dienos, laiko, kambario tipo ir kt.

Pabėgimo kambarys – puiki pramoga komandai formuoti arba netradiciškai paminėti šventes


Galvosūkių kambariai vis dažniau pasirenkami išskirtinių pramogų ieškančių darbo kolektyvų, o įmonių vadovai vis dažniau kalėdinius vakarėlius iškeičia į pramogas pabėgimo kambariuose.

Tipinis galvosūkių kambarys skirtas 2–7 lankytojams. Tačiau kai kurie šios paslaugos teikėjai turi kelis vienose patalpose įkurtus žaidimų kambarius, taigi čia gali sutilpti didesni kolektyvai – tereikia tik suskirstyti darbuotojus į komandas.

Beje, pabėgimo kambariai labai tinka ir komandai formuoti (angl. team building). Pabėgimo kambarių darbuotojai juokauja, kad ši pramoga padeda vykdyti darbuotojų atranką. Ir iš tiesų tai – neblogas būdas patikrinti, kaip žmogus reaguoja į iškilusius sunkumus, kaip sprendžia vienas ar kitas problemas, ar turi loginį mąstymą, istorinių ir kultūrinių žinių, kiek geba bendrauti ir dirbti komandoje, ar mėgsta būti lyderiu ir t.t.

Nenusivils ir vaikai

Šiandien galvosūkių kambariai išgyvena savo aukso amžių: galvosūkių mėgėjai jau spėjo ištrūkti iš galybės pabėgimo kambarių, tai jų kūrėjai pramogą pasiūlė net ir patiems mažiausiems. Pirmieji vaikams skirti pabėgimo kambariai duris atvėrė Vilniuje ir Kaune, tačiau vieną kitą pabėgimo kambarį, kviečiantį švęsti mažųjų gimtadienius, jau galima rasti ir mažesniuose Lietuvos miestuose.


Tipiniai vaikiški pabėgimo kambariai yra suskirstyti pagal mažųjų lankytojų amžių. Kai kuriuose pabėgimo kambariuose pramogauti gali jau 5–7 metų vaikai, pramokę raides ir skaičius. Patys mažiausieji užduotis įveikia per ilgesnį laiką, o šiek tiek vyresni vaikučiai iš kambario sėkmingai ištrunka greičiau nei per 20 minučių (bendras pramogai skirtas laikas – iki 30–45 min., tačiau dažniausiai tiek jo neprireikia). Greta pabėgimo kambarių pasiūloma ir atskira erdvė, kur vaikai  (o ir jų tėveliai) gali pratęsti linksmybes – žaisti stalo žaidimus, laipioti laipynėmis ar suptis, užkandžiauti, užpūsti gimtadienio torto žvakutes ar tiesiog pabendrauti.

Galvosūkių kambarys – intelektualesnė ir subtilesnė pramoga mergvakariams ir bernvakariams

Bernvakariai ir mergvakariai – išskirtinės šventės, į mūsų kultūrą įsiskverbusios iš užsienio, tačiau jau spėjusios išsikovoti sau vietą. Tipinės mergvakarių ir bernvakarių pramogos, pavyzdžiui, praeivių numerių ant marškinėlių rinkimas, striptizo šokėjų pasirodymai ir šėlionės klubuose, jau po truputį nublanksta – švenčių organizatoriai ieško išskirtinių, intelektualesnių pramogų.

Akivaizdu – paskutinėms viengungio dienoms paminėti idealiai tinka pabėgimo kambarys. Renkant kambario tipą, vertėtų atsižvelgti į šventės „kaltininko“ pomėgius: vieni pabėgimo kambariai susieti su istorija („Faraono kapas“, „ Escape Bunker 1944“), kiti pakursto siaubo filmuose matytas fantazijas („Maniako irštva“, „Pjūklas“, „Bermudų trikampis“, „Adamsų milijonas“), tretieji tiesiog leidžia pamankštinti smegenis („Train Your Brain“, „CSI: juoda/balta“), dar kiti („Lolitos parduotuvė“) idealiai subalansuoti mergvakariams ir bernvakariams, nes pramogos dalyviai pasijus kaip akies kampučiu apžiūrėję erotinių prekių parduotuvę ar susapnavę erotinį sapną.

Tad galvosūkių kambarių rinka šiandien – tokia plati, kad turi ką pasiūlyti bene kiekvienam: nuo darželinuko iki solidaus amžiaus senjoro. Paslaugos teikėjai paspėlioti mįsles kviečia ir darbuotojų kolektyvus bei švenčiančius bernvakarius ir mergvakarius jaunuolius.