Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Indai – galimybė paversti stalą nepakartojamu

Tinkamai parinkti indai papuoš Jūsų stalą ir pavers jį magiška vieta susibūrimui. Tačiau kaip nesuklysti ir sukurti būtent tokį stalo dekorą, kokio norite?
Nuotraukos

2019.01.18.

Kone kiekvienas namų šeimininkas susiduria su dilema šventėms ar svečiams pasibeldus į duris: kaip ir kuo papuošti stalą, kad jis atrodytų ne tik šventiškai, bet ir stilingai? Vien gardžių patiekalų, deja, nepakanka, todėl tenka ieškoti kitokių sprendimų – griebiamasi puošnių staltiesių, prabangių stalo įrankių, tačiau galutinis rezultatas tenkina toli gražu ne visuomet. Indai – viena svarbiausių sudedamųjų patrauklios stalo estetikos dalių. Tinkamai parinkti indai papuoš Jūsų stalą ir pavers jį magiška vieta susibūrimui. Tačiau kaip nesuklysti ir sukurti būtent tokį stalo dekorą, kokio norite?

Atsargoje turėkite būtiniausių indų

Turbūt nėra nieko blogiau už indų trūkumą, kuomet kažkam tenka valgyti ne iš lėkštės, o dubenėlio ar kito tam nepritaikyto indo. Indai internetu – patogus ir greitas būdas įsigyti indų, jeigu vis nerandate laiko apsilankymams ir paieškoms parduotuvėje. Be to, kai kurie indų gamintojai savo produkciją siūlo būtent internetu, nes fizinių parduotuvių neturi ar laiko jose tik labai mažą dalį savo pasiūlos.

Namie visuomet turėkite pakankamai lėkščių, dubenėlių, serviravimo lėkščių bei įvairaus dydžio dubenėlių. Svarbu ir gerai žinoti jų paskirtį, nes identiška klaida neretai daroma renkantis stalo įrankius – iš pažiūros į reikiamą panašus indas gali būti naudojamas kitkam.

Komplektai pasiteisina ne visuomet

Visų pirma, turite gerai apsvarstyti: ar dažnai priimate svečius ir kiek jų apsilanko, kokius indus jau turite ir kokių dar trūksta. Jeigu norite visiškai pakeisti turimus indus, komplektas yra gana logiškas pasirinkimas. Tokiu atveju komplekte užsakyti indai internetu – mažai rizikingas sprendimas. Visgi, jei norite pakeisti tik dalį indų, geriau juos komponuoti atskirai. Taip išvengsite nereikalingų indų pertekliaus, turėsite didesnę pasirinkimo laisvę ir galėsite drąsiau eksperimentuoti. Beje, iki šiol vyravusi tendencija, kad visi indai turi būti vienodi ir iš vienos kolekcijos, keičiasi ir ant stalo vis dažniau derinami kelių kolekcijų indai.

Neatsisakykite įvairių spalvų

Indai ir kiti virtuvės reikmenys pasirenkami pakankamai konservatyviai – dominuoja juodi, pilki arba baltos keramikos gaminiai. Ir nors šios spalvos yra laikomos klasikinėmis ir tokiomis, kurios tinkamos bene visur, kartais jos gali atrodyti nuobodokai. Nebijokite stalo praskaidrinti spalvomis – jos suteiks gyvumo.

Spalvoti indai internetu tampa populiarūs dėl išskirtinės, patrauklios estetikos. Pastaruoju metu ypač madingos ir namų interjero dizaine pamiltos spalvos: samanų žalumo, pilka, melsva. Jeigu norite daugiau kontrastingumo, įmaišykite ir sodresnių, ryškesnių spalvų – purpurinę ar violetinę, dangaus mėlyną, rausvą, auksinę ar geltoną. Tiesa, šios spalvos ant Jūsų stalo neturėtų būti pagrindinės – naudokite jas kaip akcentines, padėsiančias išryškinti tai, ką norėtumėte, jog svečiai pamatytų.

Nebijokite neįprastų formų

Įmantrių formų indai iš prabangiausių pasaulio restoranų nužengia ir į žemiškesnę, buitinę aplinką. Tokie indai visuomet traukia akį ir sukuria ypatingą atmosferą. Įvairių formų indai internetu gali būti užsakomi tiek pavieniui, tiek ir servizuose. Jeigu esate pasiryžę eksperimentams, klasikinių formų indus derinkite su šiuolaikiniais, netradicinėmis formomis pasižyminčiais stalo serviravimo indais. Nepamirškite ir maisto svarbos – egzotiški patiekalai atrodys dar įspūdingiau, jei juos patieksite įdomios formos induose.

Investuokite į dekoro detales ir aksesuarus

Ko gero, pirmas dalykas, kuris šauna į galvą, yra puošni staltiesė. Tačiau puikų efektą sukurs ne tik ji: svarbus yra ir apšvietimas ar kambaryje skambanti muzika. Švelnūs akordai, skambantys prie šiltos žvakės šviesos, sukurs ypač jaukią atmosferą. Įvairūs smulkūs rankdarbiai, papuošimai, netgi nestandartinės formos vyno butelis suteiks žavesio ir padės užbaigti stalo dekorą.

Pasirinkimų išties gausu: tiek indai internetu, tiek įvairios priemonės stalui dekoruoti sukurs tokią estetiką, kuri geriausiai atitiks Jūsų skonį ir gyvenimo būdą. Išdrįskite išmėginti naujoves ir nepraleiskite pro akis vyraujančiu indų tendencijų, kurios gali visiškai transformuoti Jūsų stalą.