Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Dažniausios klaidos, daromos renkant sužadėtuvių žiedą

Sužadėtuvės – nuostabi šventė, kurią du vienas kitą mylintys žmonės atsimena visą gyvenimą. Savaime suprantama, kad pagrindiniu šios progos simboliu tampa žiedas. Kokios yra dažniausios klaidos renkantis sužadėtuvių žiedą?
Nuotraukos

2019.08.01.

Sužadėtuvės – nuostabi šventė, kurią du vienas kitą mylintys žmonės atsimena visą gyvenimą. Savaime suprantama, kad pagrindiniu šios progos simboliu tampa žiedas. Deja, kartais sužadėtuvių žiedai bei jų gausybė gali tapti tikru galvos skausmu. Svarbu žinoti, kaip ir kokį išsirinkti, kad mylimoji būtų laiminga, o progos nesugadintų neapgalvotos detalės – per mažas žiedo dydis ar nepatinkantis dizainas... Tad kokios yra dažniausios klaidos renkantis sužadėtuvių žiedą?

Nepasidomima norais

Prieš rinkdami sužadėtuvių žiedą turėkite omenyje, kad jį nešios jūsų mylima moteris, tad verta atsižvelgti į jos skonį ir norus. Jei tiksliai nežinote, kokie papuošalai išrinktajai patinka – pabandykite paklausti jos artimųjų. Yra tikimybė, jog draugės ar mama žinos, ką mėgsta jūsų sužadėtinė, tačiau stenkitės, kad pavyktų išlaikyti paslaptį. Sužadėtuvių žiedai taip pat gali būti renkami atsižvelgiant į moters aprangos stilių. Atkreipkite dėmesį į tokias detales kaip aksesuarų spalvos. Jei moteris mėgsta prabangą ar yra ekstravagantiška – jai patiks žiedas su didesniu brangakmeniu. Jei stilius kuklesnis, klasikinis ir elegantiškas – neprašausite išrinkę mažesnį, subtilų deimantą ar kitą brangųjį akmenį.

Manoma, kad tinkamas brangakmenis – tik deimantas

Ilgą laiką vyravo nuomonė, kad žiedo spalva būtinai turi būti balta (sidabras, baltas auksas, platina), o jį puošti turi deimantas. Tai tikrai nėra būtinybė, svarbiau, kad žiedas atitiktų sužadėtinės skonį – juk jis bus nešiojamas kas dieną, tad turi tikti prie visko. Sužadėtuvių žiedai puošiami ne tik deimantais, bet ir tokiais brangakmeniais kaip rubinai, safyrai, smaragdai. Jei nusprendėte mylimai moteriai dovanoti žiedą su deimantu, atkreipkite dėmesį į šias detales:

  • deimanto kokybė. Šių brangakmenių kokybė matuojama pagal keturis kriterijus: briaunavimas, švarumas, karatai ir spalva. Geresnės deimanto savybės lemia didesnę jo vertę – kokybiškai nušlifuotas deimantas puikiai atspindės šviesą, bus skaidrus, be įskilimų ir spalvos pėdsakų;
  • kaip deimantas įstatytas. Tik patyrę juvelyrai gali įstatyti brangakmenį taip, kad jis neiškristų;
  • forma. Deimanto formą galite rinktis pagal skonį, tačiau turėkite omenyje, kad apvalų deimantą išgauti itin sunku, dėl to jų kaina didesnė.

Sužadėtuvių žiedai, puošiami kitais, spalvotais brangakmeniais turi gana panašius pasirinkimo kriterijus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad akmuo būtų tinkamai įstatytas. Dizainą rinkitės atsižvelgę į formą, kuri gali varijuoti nuo stačiakampės iki ovalios. Žiedo lankelis taip pat gali būti inkrustuotas mažyčiais deimantais vad. Halo dizainas) ar sudaryti akmenukų rėmelį, kuris tik dar labiau išryškins pagrindinį brangakmenį.

Aklai renkamas žiedo dydis

Bene dažniausiai daroma klaida – netinkamai parinktas žiedo dydis. Gana paprastas būdas išrinkti teisingai – pasižiūrėkite, kokius žiedus jūsų mylimoji nešioja ant bevardžio piršto ir pamatuokite jų skersmenį ar tiesiog atsineškite su savimi į saloną. Kitas būdas – pasimatuokite žiedą pats ir pasižiūrėkite, iki kurios piršto vietos jis užsimauna. Tą patį galėsite padaryti ir pirkdami žiedą.

Nemažai juvelyrikos salonų siūlo galimybę žiedą sumažinti ar padidinti, tačiau jei nesate užtikrinti dėl dydžio – būtinai pasiteiraukite, ar galimybė koreguoti žiedo dydį yra. Kai kuriuose salonuose netikę sužadėtuvių žiedai gali būti grąžinami.

Nenumatomas biudžetas

Kita dažnai daroma klaida – iš anksto nenumatomas biudžetas. Žiedas neprivalo kainuoti pusės metų atlyginimo – jo kaina turėtų būti prieinama, visai nesvarbu, kiek jis kainuoja. Kur kas svarbiau tai, ar patinka žiedo dizainas, ar jis kokybiškas ir bus tinkamas nešioti kas dieną. Be to, svarbu paminėti, kad vien brangakmenio dydis neparodo žiedo kainos – renkantis akmenį svarbiau atkreipti dėmesį į prieš tai minėtus aspektus.

Rinkdami sužadėtuvių žiedą nepamirškite, koks svarbus jis bus jūsų sužadėtinei – šia proga svarbi kiekviena detalė: lankelio dydis, storis, brangakmenio tipas, inkrustacijos ar net graviravimo galimybė. Visa tai priklauso nuo mylimos moters skonio ir stiliaus. Jei yra galimybė, nebijokite drąsesnių variantų, rinkitės klasikinį auksą ir spalvotus brangakmenius. Sužadėtuvių žiedai neprivalo būti tik balti ir puošti deimantais, o tam, kad proga būtų iš tiesų ypatinga, iš anksto apgalvokite visas detales.