Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kada rinktis klasikinius, o kada modernius vestuvinius žiedus?

Vestuvinių žiedų pasirinkimas – nelengva užduotis. Ypač, jeigu ji paliekama paskutinei minutei. Bene didžiausias sunkumas sužadėtiniams – apsisprendimas dėl žiedo stiliaus.
Nuotraukos

2017.11.23

Vestuvinių žiedų pasirinkimas – nelengva užduotis. Ypač, jeigu ji paliekama paskutinei minutei. Bene didžiausias sunkumas sužadėtiniams – apsisprendimas dėl žiedo stiliaus. Vestuviniai žiedai gali būti klasikiniai arba modernūs. Tam, kad sprendimą priimti būtų lengviau, pateikiame kelis naudingus patarimus apie žiedų pasirinkimą bei į ką atkreipti dėmesį prieš juos įsigyjant.

Kas būdinga klasikiniams vestuviniams žiedams?

Klasika dvelkia subtiliu paprastumu. Šiam stiliui priskiriami žiedai neturi išskirtinių elementų. Žiedo lankelio forma paprasta, dažniausiai be raštų, dekoruota keliais deimantais arba deimantais, išdėstytais aplinkui.

Svarbu atsiminti ir tai, kad kuo didesnė aukso praba, tuo metalas yra minkštesnis. Klasikinio stiliaus vestuvinis papuošalas dažnai gaminamas iš šiek tiek kietesnio aukso, todėl mažiau braižosi.  Juvelyrų teigimu, geriausia žiedus gaminti iš 585 prabos, kai auksas sudaro 58 %, o kita dalis yra priemaišos, skirtos dirbinio kietumui ir spalvai išlaikyti. Taip pat aukšta kokybe pasižymi ir vokiečių gamybos žiedai, nes jie paprastai naudoja grūdintą auksą.

Klasikai priklausantys žiedai taip pat gali būti gaminami ir iš rausvojo bei baltojo aukso, tiesa, kelių skirtingų metalų tarpusavyje maišyti nereikėtų. Žiedas gali būti puoštas siaura baltojo aukso juostele, tačiau dažniau klasikiniai vestuviniai žiedai yra vienspalviai.

Vieni klasikiniai vestuviniai žiedai kaina gali stipriai skirtis nuo kitų. Tam įtakos turi jų gamybos procesas, meistro darbas, naudojamos medžiagos ir kiti aspektai. Jeigu žiedas gaminamas juvelyro rankomis, jis bus brangesnis negu tas, kuris buvo pagamintas gamykloje. Taip pat daugiau sveriantys žiedai irgi yra aukštesnės kainos, negu lengvesni žiedai. Dar vienas svarbus ir vestuvinio žiedo kainai įtaką darantis aspektas – komforto zona. Jeigu dirbinys ją turi, jo vertė taip pat kyla. Žinoma, kainą tam tikrais atvejais gali lemti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, graviravimas, dekoravimas brangakmeniais ir pan. Tad svarstydami apie kainą, atsižvelkite ir šias detales.

Pagrindinis klasikinio žiedo išskirtinumas šiomis dienomis – šiek tiek gausesnės, žiedo neapkraunančios dekoracijos, kurios atrodo gražiai, elegantiškai, tačiau pernelyg neišsiskiria. Tai gali būti mažų deimantų suformuota ištisai visą lankelį einanti plona linija arba vienas didesnis brangakmenis. Visgi, labiau reikėtų akcentuoti tai, kad klasikiniai žiedai rekomenduojami tiems, kuriems šie papuošalai asocijuojasi su reikšminga simbolika nei su prabanga. Be to, klasika niekada neišeina iš mados, tad pasirinkus šiam stiliui priklausantį žiedelį niekada neprašausite.

Kuo išsiskiria modernūs vestuviniai žiedai?

Klasikiniai vestuviniai žiedai kaina skiriasi nuo moderniųjų. Pastarieji yra brangesni, todėl ir į juos investuoti gali reikėti daugiau. Kai kurios poros, siekdamos atrodyti išskirtinės, pasiryžta skirti žiedams daugiau pinigų. Modernumu pasižymintys žiedai išsiskiria įmantriu lankelio reljefu, spalvomis, lankelio juostelių pynėmis. Čia dažnai eksperimentuojama su žiedų paviršiumi, faktūra, išgaunami įdomūs perėjimai nuo vienos aukso spalvos prie kitos. Taip pat galima rasti žiedelių, kurie gausiai dekoruojami įvairiais deimantais ir spalvotais brangakmeniais.

Dar viena įdomybė, kurią būtų galima išskirti kalbant apie modernaus dizaino vestuvinius žiedus, yra ta, kad jų kūrime naudojami mažiau populiarūs metalai. Tai gali būti platina, titanas ar volframas. Ne visi iš šių metalų yra priskiriami tauriesiems, tačiau jie taip pat pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu.

Modernūs vestuviniai žiedai rekomenduojami tiems, kurie nebijoti išsiskirti, mėgsta aplinkinių dėmesį, o žiedas jiems yra ne tik meilės simbolis, bet ir išskirtinė aprangos stiliaus detalė. Tokie modeliai puikiai tiks poroms, išsiskiriančioms ekstravagantišku stiliumi.

Ką dar vertėtų žinoti?

Šiais metais ypač madingas rausvasis auksas bei spalvotieji briliantai. Tai reiškia, jog juvelyrikos salonuose sau patinkančius variantus tikrai ras ir tie, kuriems patinka ryškumas, ir tie, kurie ieško klasikinio žiedo varianto.

Jei jus domina vestuviniai žiedai, dailinti deimantų akutėmis, bene protingiausias sprendimas būtų rinktis žiedus pagal individualų užsakymą. Tiesa, dabar juvelyrams nėra sunku pataisyti žiedo dydį, tad net, jeigu žiedas yra per didelis, jis galės būti sumažintas. Taip pat nevertėtų bijoti, jog bedėvint žiedą akutės iškris. Tai – labai retas atvejis, kadangi deimantus įstatęs juvelyras tiksliai žino, kaip ir kokiomis priemonėmis pritvirtinti briliantus.

Kalbant apie vestuvinių žiedų kainas, šiems vestuviniams simboliams gali būti išleidžiama nuo 150 iki 100 000 eurų už porą. Griežtų taisyklių, kiek jaunieji turėtų išleisti vestuviniams žiedams nėra, tad kiekvienas sprendžia pagal savo kišenę ir poreikius.