Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti automobilinę kėdutę vaikui

Saugumas, saugumas ir dar kartą saugumas. Saugumą galima išskirstyti į dvi sudedamąsias – kas priklauso nuo gamintojo ir kas priklauso nuo mūsų.
Nuotraukos
  • Kas priklauso nuo gamintojo. Testai ir sertifikatai. Europoje taikomi saugumo standartai autokėdutėms žymimi ECE R44 standartu. Pirmoji versija buvo ECE R44 03, o naujesnis standartas yra ECE R44 04, jie atrodo taip:


 


Kas ką reiškia:

1. Kėdutės kategorija. Jos yra 3:

  • UNIVERSAL. Automobilinė kėdutė tinka visiems automobilių modeliams.
  • SEMI UNIVERSAL. Automobilinė kėdutė tinka ne visiems automobilių modeliams.
  • SPECIFIC. Automobilinė kėdutė tinka tik tam tikriems automobilių modeliams.

2. Automobilinė kėdutė tinka tik šiam vaiko svoriui.

3. Automobilinėje kėdutėje yra 5 taškų tvirtinimo saugos diržai.

4. Atitinka Europos standartus.

5. Šalies kodas, kurioje buvo gautas šis sertifikatas (pvz.: 1 – Vokietija, 2 – Prancūzija, 3 – Italija, 4 – Olandija ir t.t.)

6. Sertifikato numeris, kuriame pirmi du skaičiai nurodo ar tai 03 ar 04 sertifikavimo versija. 04 versija yra naujausia.

7. Prekės kodas.

  • Kas priklauso nuo mūsų. Tvirtinimas ir tvirtinimo vieta. Kaip rašėme straipsnyje „Kokią vaikišką automobilinę kėdutę rinktis“, net 75% visų kėdučių yra tvirtinamos blogai. Tad būtinai perskaitykite tvirtinimo instrukciją ir pritvirtinkite tinkamai. Pritvirtinta kėdutė neturi pasislinkti iš savo vietos daugiau nei 3 cm į bet kurią pusę.

Saugiausia vieta automobilio kėdutei – vidurinė automobilio užpakalinė sėdynė, jei ten yra įrengtas trečias saugos diržas. Jei vaiką sodinate šalia durų, visuomet užrakinkite dureles.


Papildomos apsaugos galimybes suteikia IsoFix arba LATCH tvirtinimo sistema. Tai yra papildomas kėdutės tvirtinimas prie automobilio, kuris Europoje vadinamas IsoFix, o Amerikoje LATCH. Pradedant nuo 2002 metų automobiliuose jau galima rasti šiuos papildomus tvirtinimo elementus, o nuo 2006 metų juos turėtų turėti visi automobiliai. Lygiai taip pat nuo 2002 metų vaikiškos kėdutės gali turėti papildomą diržą, kuris yra jungiamas prie automobilio IsoFix ar LATCH tvirtinimo elemento.

Taip pat yra ir atskira IsoFix platforma, ant kurios dedama kėdutė. Tai aktualu pirmosios rūšies kėdučių grupei (0 grupė, kai vaiko svoris iki 10 kg, o amžius nuo gimimo iki 9 mėn. ir 0+ grupė, kai vaiko svoris iki 13 kg, o amžius nuo gimimo iki 15 mėn.). Šis pagrindas tvirtinamas automobilyje, o ant jo yra dedama kėdutė. Verta paminėti, kad ne kiekviena kėdutė yra pritaikyta IsoFix platformai.

Ir galiausiai keli patarimai, kurie tinka visų rūšių kėdutėms:

  • Patikrinti. Yra tikrai daug kėdučių rūšių, tad verta patikrinti ar ji tikrai tinka jūsų automobiliui. Gali būti per mažai vietos iki priekinės sėdynės, gali būti netinkamos formos sėdynės ar dar kas.
  • Aiški instrukcija. Pirmą kartą sumontuoti kėdutę gali būti ne taip lengva. Tad reiktų pasikonsultuoti, kaip ją sumontuoti arba tiesiog laikytis pridėtos instrukcijos.
  • Plotis. Žiemą vaikutį gali prireikti aprengti kombinezonu, tad jei kėdutė bus siaura – taip aprengtas vaikas į ją paprasčiausiai netilps.
  • Užvalkalas. Rekomenduotinas nuimamas, orui pralaidus užvalkalas, kurį galima skalbti.
  • Paminkštinimai. Ar yra paminkštinta atrama galvai, kas itin svarbu 1 ir 2 grupei priskiriamoms kėdutėms.
  • Ar yra teisingo įtvirtinimo indikatorius. Tai gal ir skamba kaip neišmanėliams, bet dar kartą primename, jog Amerikoje apie 75%, o Didžiojoje Britanijoje net 80% kėdučių yra tvirtinamos neteisingai.
  • Atlošimo pozicijos. Automobilinėje kėdutėje vaikas dažnai miega, tad praktiška turėti tokią, kurią galima nulenkti į gulimą poziciją.
  • Platūs šonai ir gilus galvos atlošas. Laikoma, kad kuo platesni šonai ir kuo gilesnis atlošas, tuo kėdutė saugesnė.
  • Komforto įranga, į kurią įeina laikikliai puodeliams ir kišenėlės. Žinoma, tai nėra būtinos savybės, tačiau gali praversti.
  • Galimybė kėdutę pasukti 90 laipsnių kampu. Tai patogu sodinant ir išimant vaiką iš automobilinės kėdutės.


Info