Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti barzdaskutę

Išsirinkti barzdaskutę nėra taip sudėtinga. Pagrindinis skirtumas yra rūšis, o jos vos 2 – su rotorinėmis galvutėmis ir su tinkleliu.
Nuotraukos

Išsirinkti barzdaskutę nėra taip sudėtinga. Pagrindinis skirtumas yra rūšis, o jos vos 2 – su rotorinėmis galvutėmis ir su tinkleliu. Manoma, kad barzdaskutė su tinkleliu labiau tinka jautresnei odai, tačiau nesiūlau vadovautis šia nuomone, kadangi gausu ir priešingų pareiškimų. Šiais laikais abiejų rūšių barzdaskutės turi modelių, pritaikytų jautriai odai.

   1. Rotorinės galvutės. Šios rūšies barzdaskutes dažniausiai renkasi vyrai su kietais ir storais plaukais. Rotorinėms galvutėms gerai sekasi su ilgesniais plaukais ir joms lengviau prieiti prie sunkiai skutimui pasiekiamų vietų. Galvutės dažniausiai būna trys, tačiau galima surasti ir su 4 ar 2. Kiekvienoje galvutėje yra nuo 1 iki 3 peiliukų ratų.

   2. Tinklelis. Jei oda linkusi į alergijas, bėrimus, o barzdos plaukeliai minkšti, tuomet tinklelis Jums greičiausiai tiks labiau. Barzdaskutė su tinkleliu nuskuta geriau, ta prasme arčiau odos. Tai puikus sprendimas jei turite įprotį skustis kiekvieną dieną. Barzdaskutės su tinkleliu gali turėti nuo 1 iki 3 peiliukų ir tinklelių eilių. Modeliai su vienu tinkleliu dirba silpniausiai, o turintys tris – galingiausiai. Tad kuo daugiau tinklelių, tuo stipresnis skutimo pajėgumas.

Abiejų rūšių barzdaskutės turi modelių, skirtų drėgnam ir universaliam skutimui. Drėgno skutimo barzdaskutes galima naudoti maudantis duše. Universalios barzdaskutę leidžia nustatyti tiek sausam, tiek drėgnam skutimui.

Priežiūra. Po kurio laiko skutimo peiliukai atšimpa, mašinėlė prie odos pradedama spausti labiau, padidėja odos sudirgimas. Tai ženklas, kad reikia keisti skutimo peiliukus. Dažniausiai juos pakanka pakeisti kartą metuose, bet geriau perskaitykite naudojimo instrukciją. Kiekvienam modeliui skirtingai.

Valymo patogumas. Yra trys standartiniai valymo būdai – po bėgančiu vandeniu, su šepetėliu, bei automatinis išsivalymas. Automatinis skamba patraukliausiai, tačiau ir kainuoja brangiausiai. Žinant, kad skutimo galvutės mechanizmą išardyti labai paprasta, klausimas ar verta primokėti už automatinio išsivalymo funkciją. Barzdaskutės peiliukus rekomenduojama išvalyti bent kas trečią skutimą.

Baterija. Kalbant apie bateriją, verta išsiaiškinti net 4 dalykus:

   1. Baterijos įkrovimo būdas. Su laidu ar įkrovimo stotele? Vienareikšmiškas privalumas atiduodamas laidui – jei baterija išsikrovė, barzdaskutę galima prijungti prie laido ir skustis toliau. Įkrovimo stotelės atveju reikės palaukti, kol barzdaskutė pasikraus.

   2. Greito krovimo funkcija. Vos per kelias minutes barzdaskutė yra įkraunama tiek, kad užtektų vienam nusiskutimui. 

   3. Baterijos įkrovimo laikas. Čia viskas paprasta - kuo trumpesnis, tuo geriau. 

   4. Baterijos veikimo laikas. Čia dar paprasčiau - kuo ilgesnis, tuo geriau. Kaip ir prie išmaniųjų telefonų, šis dydis turėtų būti nurodytas prekės aprašyme.

Papildomos funkcijos. Viena iš pažangiausių papildomų barzdaskutės funkcijų yra jos pritaikymas plauko ilgiui. Kai kuriose barzdaskutėse galima reguliuoti peiliukų atstumą nuo apsauginio tinklelio. Jei barzdos skutimą „užleidžiate“ ir dažnai tenka skusti ilgesnį plauką, tokia funkcija tikras išsigelbėjimas – jos dėka plaukai neturėtų būti raunami ir skutimas turėtų tapti malonesnis.

Dar kelios papildomos funkcijos:

   - Barzdaskutė su losjonu. Yra modelių, kurie automatiškai išskiria losjoną skutimo metu – oda dirginama mažiau.
   - Automatinis įkrovimo išsijungimas, kuomet baterija pilnai įkrauta.
   - Priedas ilgiems plaukams skusti.
   - Baterijos indikacijos lemputė.


Verta atkreipti dėmesį į tai, kad skutimosi metu barzdaskutė kaista. Įkaitusi mašinėlė gali labiau dirginti odą, tad pradžioje rekomenduojama nuskusti plaukus nuo jautresnių odos vietų.


Info