Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti dviratį – ratai ir stabdžiai

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į ratus ir stabdžius
Nuotraukos

Jei dėl rėmo viskas aišku, tuomet rekomenduojame atkreipti dėmesį į dar dvi svarbias dalis – ratus ir stabdžius. Vertinant dviračio ratų kokybę reikia pasidomėti ratlankiais ir įvore.

  • Apie ratlankių patikimumą gali spręsti iš jų tipo – viengubi, dvigubi ar daugiasieniai. Viengubi rekomenduojami šeimyniniam pasivažinėjimui savaitgaliais ir važiavimui lygiu keliu. Dvigubus gali rinktis, jei mėgsti prasukti pro miškelį ar pasivažinėti kaime, na o daugiasieniai skirti ekstremalaus pasivažinėjimo mėgėjams. Ratlankiai taip pat susiję ir su vairuotojo svoriu – jei jis didesnis nei 100 kg, viengubų ratlankių rinktis jau nevertėtų.

  • Įvorė yra ta dalis, kuria ratas tvirtinamas prie rėmo. Įvorės viduje rasime guolius ir ašį, ant kurios sukasi ratas. Galima sakyti, kad nuo įvorės priklausys kaip efektyviai suksis ratas. Jei įvorė prastos kokybės – į jos vidų gali patekti purvo ar smėlio, kas pablogins rato sukimąsi. Paprasčiausias būdas atskirti žemos kokybės įvorę nuo aukštos yra pasidomėti guolių skaičiumi ir tipu – kasetinė ar nekasetinė. Keturi guoliai dažniausiai yra geriau nei 2, o nekasetinė įvorė laikoma geresne už kasetinę.

Tikriausiai ir taip žinai, bet prirašysiu, kad siauros padangos geriausiai tinka asfaltui, plačios – bekelei, o Lietuvos keliams – universalios.


Stabdžiai. Yra du variantai – diskiniai arba „V“ tipo, dar vadinami „V-brake“. Jei gali sau leisti, rinkis pirmąjį variantą. Diskiniai stabdžiai yra brangesni, tačiau patikimesni. Jie panašūs į automobilio. Jei ties rato viduriu prie stebulės matysite pritvirtintą mechanizmą, tai ir bus diskiniai stabdžiai. Jei apsisprendei dėl diskinių, tuomet rinkis hidraulinius. „V“ tipo stabdžiai yra primityvesni – tai tiesiog dvi kaladėlės, kurios iš abiejų pusių spaudžia ratlankį prie padangos. Šis variantas yra paprastesnis, tačiau stabdo tikrai gerai. Žinoma, jei dažnai važinėji bekele, tuomet ratlankis ir kaladėlės gali apsinešti purvu, kas sumažins stabdymo efektyvumą.

Na, jei dviratis skirtas ne profesionaliam sportavimui, tuomet tiek. Kitos dviračio dalys – balnelis, pedalai, grandinė ir t.t. yra gan lengvai keičiamos ir nekainuoja tiek daug. Tad jei tau tinka rėmas, ratai ir stabdžiai – jau turi gerą pasirinkimą.



Info