Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti miegmaišį

Miegmaišį reikėtų rinktis įvertinus 3 pagrindines jo savybes : formą, temperatūrą ir užpildą
Nuotraukos

Kaip išsirinkti miegmaišį

 


   Miegmaišį reikėtų rinktis įvertinus 3 pagrindines jo savybes: 

  • Formą – daugiau ar mažiau erdvės;
  • Temperatūrą – iki kokios temperatūros šaltu oru galėsi jame miegoti;
  • Užpildą – ilgaamžiškumas ir atsparumas vandeniui.


   Forma. Miegmaišiai yra trijų formų:

   Stačiakampiai turi daugiausia erdvės ir juos labai patogu susegti su kitu tokiu pat miegmaišiu. Taip turėsi „dvigulį“ guolį. Pusapvalis dėl savo formos paprastai būna šiltesnis už stačiakampį, ypač šilčiau kojoms. Mumijos tipo miegmaišiai yra šiltesni už visus kitus, tačiau pasivartyti jame jau bus sunku. Miegmaišių ilgis standartiškai yra nuo 170 iki 235 cm, o plotis nuo 75 iki 90 cm. Apsisprendžiant dėl formos reikėtų įvertinti savo turistinės kuprinės gabaritus.

   Temperatūra. Ant miegmaišių dažniausiai nurodomi 4 temperatūros lygiai: 

  • Ekstremali viršutinė riba– maksimali temperatūra, kurioje suaugęs vyras gali miegoti visą naktį neprakaituodamas.
  • Komforto temperatūra moterims – temperatūra, kurioje suaugusi moteris gali komfortiškai išmiegoti visą naktį.
  • Komforto temperatūra vyrams – temperatūra, kurioje suaugęs vyras gali komfortiškai išmiegoti visą naktį.
  • Ekstremali apatinė riba – temperatūra, kurioje suaugęs žmogus gali praleisti visą naktį ir mirtinai nesušalti. Apie komfortišką miegojimą čia kalbos jau nėra.


   Jei į ekstremalius žygius neini, tau svarbi tik komforto temperatūra. Būtinai įvertink savo miegojimo įpročius, nes nurodyta temperatūra gali neatitikti tavo fiziologijos. Jei ant miegmaišio yra nurodytas "EN 13537" standartas, reiškiasi, jo palaikoma temperatūra buvo nustatyta atlikus bandymus su manekenu, kurio ūgis 175 cm, kūno temperatūra +35 C. Aprengtas termoapatiniais drabužiais ir kojinėmis jis buvo paguldytas ant izoliacinio kilimėlio ir patalpintas į kamerą, kurioje pastoviai žeminama temperatūra, esant 5 m/s vėjo greičiui, 750 mm. g/st. slėgiui ir 50 % santykiniam drėgnumui. Tad jei palapinėje mėgsti miegoti ne su termoapatiniais ir kojinėmis, apgalvok kokios miegmaišio temperatūros reikės būtent tau.


   Užpildas
. Miegmaišiai yra pripildomi pūkais arba sintetine medžiaga. Pūkiniai, lyginant su sintetiniais miegmaišiais yra: 

  • Šiltesni, geriau „kvėpuoja“, patvaresni ir lengvesni. Kita vertus jie yra brangesni, sušlapę praranda savo savybes ir yra sunkiai išdžiovinami bei reikalauja didesnės priežiūros.

   Sintetinio pluošto pripildyti miegmaišiai tarpusavyje skiriasi, priklausomai nuo to, kokio tipo sintetika panaudota. Bet iš esmės, lyginant su pūkiniais jie turi tas pačias savybes: 

  • Atsparesni vandeniui, greičiau džiūsta, nealerginiai ir lengviau prižiūrimi. Kita vertus jie yra sunkesni, mažiau šilti bei greičiau sudyla.


   Apibendrinant pūkinius ir sintetinius miegmaišius reikia pasakyti, kad pūkiniai yra geresni už sintetinius. Pagrindinis jų minusas – vanduo. Jei pūkinis miegmaišis sušlaps, jame miegoti jau nebegalėsi, o sintetinis nors ir sušlapęs, savo funkciją atliks. Ir nors pūkinis yra brangesnis, bet įvertinus, kad sintetinis miegmaišis kasmet praranda apie 10 procentų savo savybių, ilgaamžiškumo atžvilgiu pūkinį pirkti apsimoka labiau.


   p.s. Jei miegmaišis yra su 2 užtrauktukais, reiškiasi jį galima susegti su kitu miegmaišiu. Taip galėsite miegoti dviese.
 
Info