Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti tinkamas ausines?

Renkantis ausines ypač svarbu atsižvelgti į du pagrindinius dalykus: kainą ir tipą.
Nuotraukos

2018.05.11.

Vartotojų visuomenėje itin svarbu, kiek kainuoja viena ar kita prekė. Bet ar kaina tikrai svarbi, kai kalbame apie sveikatą ir komfortą? Kai kalbame apie prekes, kurios praskaidrina mūsų kasdienybę, sukūria maksimalų pramogos jausmą?

Viena iš tokių prekių - ausinės, be kurių daugelis, ypač jaunų žmonių, tiesiog neįsivaizduoja savo gyvenimo. Jau nekalbant apie tai, kad ausinės mus lydi vos išėjus iš namų, keliaujant į mokymo įstaigas ar darbą. Dažnai jos ypač praverčia ir darbo vietoje, kai norisi susikoncentruoti ir atsiriboti nuo triukšmingų kolegų. Ausinės ne tik atriboja nuo pašalinių garsų, bet ir skleidžia malonų garsą – mėgstamą muziką.

Dėl šių priežasčių renkantis ausines ypač svarbu atsižvelgti į du pagrindinius dalykus: kainą ir tipą.

Ausinių kaina priklauso nuo to, kiek ilgai jos gali tarnauti - patvaresnės ir iš geresnių medžiagų pagamintos ausinės kainuoja daugiau. Geresnė bus jų surinkimo kokybė. Neretai brangesnės ir iš geresnių medžiagų pagamintos ausinės būna aptarnaujamos - galima atskirai užsisakyti ir įsigyti joms dalių: laidų, lankelių, pagalvėlių ir pan. Tokios ausinės tarnaus amžinai. Pigias teks išmesti jau po to, kai nutrūks bet koks laidelis, nes jos neremontuojamos - laido nepavyktų perlituoti be specialios gamyklinės įrangos.

Yra du pagrindiniai ausinių tipai: uždaros ir atviros.

Uždaros skirtos naudoti triukšmingose patalpose (DJ) arba garso įrašų studijose prie mikrofono, kad į jį nepatektų garsas iš ausinių. Tokios ausinės visiškai izoliuotos nuo aplinkos ir garsas pro jas nei į vidų, nei į išorę nepatenka arba patenka minimaliai.

Atviros ausinės skirtos naudoti ramioje aplinkoje arba ten, kur negalima užsidengti ausų - gatvėje, važiuojant automobiliu ir t.t. Atviros visada skamba geriau, turi tiesesnę dažninę charakteristiką. Uždaros atkuria daugiau žemų dažnių, tačiau jose daugiau nepageidaujamų rezonansų, kadangi garsiakalbis patalpintas uždaroje erdvėje - priešingai nei atvirose ausinėse. Svarbiausias parametras yra dažninis tolygumas - kaip ir garso kolonėlėse.

Kitas svarbus momentas – ar patogu ausinėmis naudotis. 

Yra daug neblogų ausinių, kurias panešiojus vos kelias minutes pradeda spausti ausis ir daugiau jų nebesinori – žmogus pavargsta nuo diskomforto.

Labai svarbi ir laido kokybė – prasti laidai greitai trūkinėja, lengvai susipina. Idealu, jeigu laidas keičiamas. Pačiupinėjus laidą galima greitai atskirti, ar jis padengtas specialia gumine izoliacija, kuri laidą padaro minkštą, bet laidas nesusipina net prie svyruojančios temperatūros.

Daugiau ausinių ir kitų muzikos reikmenų rasite el. parduotuvėje: www.danelton.com