Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kokią vaikišką automobilinę kėdutę rinktis

Vaikiškas kėdutes galima grupuoti dviem skirtingais būdais – pagal vaiko amžių ir svorį bei pagal rūšį
Nuotraukos

Vaikiškas kėdutes galima grupuoti dviem skirtingais būdais – pagal vaiko amžių ir svorį bei pagal rūšį. Pagal amžių ir svorį visas kėdutes galima suskirstyti į 5 grupes, o pagal rūšį į tris. Šiame straipsnyje abu skirstymus apjungiau į vieną. Tačiau ne tai svarbiausia! (Gal ir nelogiškas minties šuolis, tačiau privalau parašyti apie kur kas svarbesnį dalyką.) Svarbiausia yra tvirtinimas! Statistika šokiruojanti – Amerikoje atliktų tyrimų duomenimis 3 iš 4 vaikų kėdutės yra įsegamos arba naudojamos neteisingai.

Tvirtinimas
. Kėdutės įsegimas į automobilį dažnai yra kur kas sudėtingesnis procesas nei atrodo. Amerikoje atliktų tyrimų rezultatai, kuriuos skelbia JAV nacionalinė saugaus eismo administracija NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration), atskleidžia, kad į didžiausių klaidų sąrašą įeina vaiko kėdutės įsegimas per netinkamas angas, sutvirtinimo spaustuko nenaudojimas, vaiko neįsegimas bei per laisvas vaiko kėdutės įtvirtinimas. Verta žinoti, kad teisingai įtvirtinta kėdutė nejudės daugiau nei 2,5 cm į priekį ar bet kurią pusę. Jei jūsų įtvirtinta vaikiška kėdutė juda per daug, tuomet važiuoti negalima. Perskaitykite tvirtinimo instrukciją ir tvirtinkite per naują.


Svarbiausia pasakyta, tad grįžkime prie vaikiškų kėdučių grupių ir rūšių.

1. Pirmai rūšiai priklauso kėdutės, kurios pritaikytos nešiojimui ir tvirtinamos tiek automobilyje, tiek prie vežimėlio rėmo. Pagal amžių ir svorį šiai rūšiai galime priskirti dvi kėdučių grupes:

  • 0 grupė, vaiko svoris iki 10 kg, amžius – nuo gimimo iki 9 mėn.
  • 0+ grupė, vaiko svoris iki 13 kg, amžius – nuo gimimo iki 15 mėn. Nors į šiai grupei priklausančią kėdutę teoriškai vaiką galima dėti nuo gimimo, tačiau rekomenduotina ją pradėti naudoti tik nuo 6 mėnesių amžiaus.
Abi grupės labai panašios, pagrindinis jų bruožas – kėdutės tvirtinamos taip, kad vaikas sėdėtų nugara į vairuotoją, veidu į galinį stiklą. Toks tvirtinimas yra saugiausias ir rekomenduojamas kuo įmanoma ilgiau, nes taip geriau apsaugoma vaiko galva ir kaklas. Kūdikio kaklo raumenys dar silpni ir staigiai stabdant tokioje pozicijoje kaklui tenkanti apkrova daug mažesnė nei kėdutėje veidu į priekį. Kai kurie tyrimai rodo, kad nugara į priekį vaikui sėdėti yra net 4 kartus saugiau. Tokią kėdute rekomenduotina keisit tik tuomet, kai vaiko galva jau išlenda virš kėdutės viršaus.


2. Antrai rūšiai galima priskirti kiek skirtingesnes kėdutes, kurios gali būti tvirtinamos arba veidu į galinį stiklą ir veidu į priekinį stiklą arba tik veidui į priekinį stiklą:

  • 1 grupė, vaiko svoris nuo 9 iki 18 kg, amžius – nuo 9 mėn. iki 4 metų. Šiai kategorijai priklauso kėdutės, kurias galima tvirtinti tiek priekiu į galinį stiklą, tiek priekiu į priekinį stiklą. Į jas paprastai įeina mažai papildomų savybių, dažniausiai tik apsauga nuo lietaus.
  • 2 grupė, vaiko svoris nuo 15 iki 25 kg, amžius – iki 6 metų. Dauguma šios grupės kėdučių yra montuojamos tik veidu į priekį.
Visos šios kategorijos automobilinės kėdutės turi turėti pečių saugos diržus arba specialius kūno laikiklius. Su kėdutėje esančiais saugos diržais vaiką rekomenduojama segti maždaug iki 5 metų (18kg). Ir tik tuomet pradėti segti naudojant automobilinius saugos diržus.


3. Trečiai rūšiai priskiriamos 3 grupės kėdutės, kurios pritaikytos vaikams nuo 22 iki 36 kg ir iki 12 metų. Jos neturi atskirų saugos diržų ir vaikas prie kėdutės segamas automobilio saugos diržais. Kadangi šios grupės kėdutėse naudojami automobilio saugos diržai, pasidomėkite, ar kėdutė turi specialų fiksatorių, kuris reguliuoja diržo aukštį. Jo pagalba išvengsite diržų susegimo per kaklą.


 Reikia paminėti, kad yra ir tokių automobilinių kėdučių, kurias galima pritaikyti kelioms grupės – augant vaikui kėdutė modifikuojama padidinat atlošo aukštį, porankius, šonines apsaugas ir pan. Žinoma, tokia kėdutė kainuoja brangiau.


Info