Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Koks baldas yra vienas iš seniausių?

Hamakai yra Centrinės Amerikos gyventojų išradimas
Nuotraukos

Ar žinojote, kad senovėje indėnai ieškojo būdo, kaip apsisaugoti nuo gyvačių ir įvairių kitų gyvių, kurie ropojo po žeme, todėl išrado lauko lovą, kuri yra pritvirtinama prie medžių kamienų? Būtent tai ir yra hamako pirmtakas. Galima drąsiai sakyti, kad hamakas yra vienas iš seniausių žmonijai žinomų baldų.

Hamakai yra Centrinės Amerikos gyventojų išradimas. Negana to, šis lauko baldas gyvuoja jau daugiau nei tūkstantį metų. Jį išrado šiais laikais gerai žinoma majų tauta – tai ta pati tauta, kuri sukūrė savo atskirą kalendorių, turėjusį 2012 metus. Ši tauta buvo taip pat labai pažengusi architektūroje, kadangi iš akmens galėjo statyti įspūdingas pilis bei rūmus. Be abejonės, majai turėjo ir vienas iš didingiausių pasaulio piramidžių. Nors daugelis žmonių įsivaizduoja majus kaip labiau su gamta, nei su civilizacija draugaujančius žmonės (toks stereotipas, ko gero, yra taikomas visiems indėnams), tačiau tai nėra tiesa – majai buvo sukūrę visiškai autentišką rašymo būdą, taip pat jie pasiekė didelių laimėjimų fizikos, astronomijos bei matematikos srityse.
Nėra abejonės, kad majai prieš tūkstantį metų buvo sukūrę klestinčią civilizaciją, o hamakas yra dalis jų palikimo. Manoma, kad pirmasis hamakas buvo voro formos – būtent toks, koks ir dabar yra populiariausias visame pasaulyje.
Savaime suprantama, nailonas ir medvilnė nebuvo pirmosios medžiagos, iš kurių buvo gaminami lauko supamieji gultai. Šis išradimas iš pradžių buvo gaminamas ne iš ko kito, kaip tik medžio tošies. Po kažkiek laiko, siuvėjai pastebėjo, kad hamakas gali būti funkcionalus ir patogus naudojant sizalio medžiagą.
Ar žinote, kada pirmą kartą supamieji lauko gultai pasirodė Europoje? Tai įvyko 15 amžiuje, kuomet Kristupas Kolumbas atrado Ameriką. Atvykęs į Ameriką, jis pamatė, jog daugelis vietinių gyventojų guli ant supamųjų gultų – jam tai labai patiko, todėl jis porą skirtingų hamakų tipų parsigabeno atgal į savo gimtąją Europą. Nuo tada prasidėjo vis gausesnis hamakų eksportas į Europą.

Hamakas šiais laikais
Turbūt pastebėjote, kad pastaruoju metu šis išradimas grįžta į madą ir hamaką galite pastebėti praktiškai bet kurios nuosavame name gyvenančios šeimos kieme. Nors dabar populiariausi supamieji gultai yra iš medvilnės arba nailono, daugelis žmonių siekia įsigyti ir kuo autentiškesnius, į pirmuosius hamakus panašius gultus.
Medvilninė lauko lova yra itin minkšta ir patogi, tačiau turi ir savo trūkumą – jeigu paliksite tokį hamaką lauke ir pradės lyti, hamakas gali susigadinti. Todėl, siekiant, kad jis tarnautų jums kuo ilgiau, geriausia būtų kiekvieną vakarą hamaką išrinkti ir nusinešti namo.
Jeigu pirksite nailoninį hamaką, tokių nepatogumų išvengsite – jis galės būti lauke visą parą, tačiau po smarkaus lietaus reikės jį šiek tiek apvalyti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į skirtingus hamakų dydžius – būna vienviečiai, dviviečiai arba triviečiai, dar kitaip vadinami šeimyniniais. Išsirinkti tokį, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius.
O kur galima hamaką pirkti? Dabar tai patogiausia daryti internetinėje laisvalaikio ir sporto prekių parduotuvėje, kadangi čia kainos mažiausios, o asortimentas – didžiausias.


Info