Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kūno puošyba – pavojinga procedūra

Šiuolaikinis jaunimas, norėdamas išsiskirti iš minios, dažnai naudoja kūno puošybą: veriasi auskarus, darosi įmantrias šukuosenas ar savo kūną išmargina tatuiruotėmis
Nuotraukos

Šiuolaikinis jaunimas, norėdamas išsiskirti iš minios, dažnai naudoja kūno puošybą: veriasi auskarus, darosi įmantrias šukuosenas ar savo kūną išmargina tatuiruotėmis. Tačiau sveikatos specialistai sako, kad nei vienas jaunas žmogus nepagalvoja apie galimas pasekmes, nes kūno puošimo procedūros gali būti ir pavojingos, todėl svarbu, kad salone, kuriame atliekama procedūra, paslaugos būtų teikiamos atsakingai ir kokybiškai. Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistai tėvus ir jaunuolius ragina atidžiau rinktis šių paslaugų teikėjus bei nepamiršti, kad kūno puošybos paslauga gali būti itin pavojinga sveikatai.

Užregistruoti higienos pažeidimai
Šiauliuose penkiems asmenims yra išduoti leidimai-higienos pasai tatuiravimo paslaugai teikti. Rajone šios rūšies paslaugoms teikti leidimų-higienos pasų išduota nėra. Į tai būtina atkreipti dėmesį renkantis tatuiruočių specialistus. Šiaulių visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Danguolė Jočienė teigia, kad šiais metais tikrinant tatuiravimo paslaugas teikiančius salonus buvo nustatyti keli pažeidimai - nebuvo vykdoma įrangos darbo kontrolė, neužtikrinama tinkama įrankių dezinfekcija, sterilizacija, pakartotinai naudojami vienkartiniai įrankiai bei nesilaikoma sterilizatoriaus gamintojo reikalavimų – visa tai gali sukelti tiesioginę riziką kliento sveikatai.
Pasak D. Jočienės, skundų iš šios rūšies grožio paslaugų vartotojų gaunama labai retai. „Gal tam turi įtakos ir tai, kad šios paslaugos gavėjai dažniausiai yra jauno amžiaus asmenys, nekreipiantys dėmesio į paslaugos kokybę. Tačiau darant tatuiruotes reikia prisiminti, kad procedūros metu pažeidžiamas odos ir gleivinės vientisumas: po oda suleidžiama įvairių spalvų dažų pigmentų, dėl to kyla infekcijos pavojus. Be to, gali pasireikšti neigiama reakcija į tam tikrus dažus. Tatuiruotėms naudojamuose dažuose esančios cheminės medžiagos gali sukelti alergiją, taip pat anafilaksinį šoką“, – teigia D. Jočienė.

Spalvoti raštai gražiau, tačiau pavojingiau
Sveikatos specialistų teigimu, ypač neigiamą reakciją gali sukelti raudoni tatuiruočių dažai, nes juose yra geležies. Tuomet oda šalia piešinio gali parausti, atsirasti pūliuojančių žaizdų, išsivystyti dermatitas. Turintiesiems sveikatos problemų, tokių kaip diabetas, sutrikęs kraujo krešėjimas, nusilpęs organizmo atsparumas, šios paslaugos gali būti ypač pavojingos. „Ypač svarbu, kaip saugiai teikiamos tatuiravimo, ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugos, nes tai, kaip ir papuošalų vėrimas, – vienos pavojingiausių grožio paslaugų procedūrų, kadangi jų metu tiesiogiai skverbiamasi į odą“, – primena D. Jočienė.
Taip pat draudžiama vienkartiniame inde likusius dažus naudoti kitam paslaugos vartotojui, nes juose nuo buvusio kliento gali likti virusų sukėlėjų. „Nekokybiškų dažų naudojimas, nesterilios adatos, pakartotinai naudojami vienkartiniai tatuiruočių eskizai gali tapti alergijos, infekcijos patekimo per žaizdą, žaizdai užgijus – rando, bjaurojančio tatuiruotę ir odą, priežastimi“, – sako D. Jočienė.
Tatuiruočių eskizai turi būti nenaudoti, vienkartiniai. Atkreiptinas dėmesys į adatas – jos būtinai turi būti tik sterilios. Tatuiravimui, ilgalaikiam makiažui naudojamų dažų sudėtyje neturi būti draudžiamų ir ribojamų medžiagų. Paslaugas teikiantys asmenys turi turėti dažų saugą patvirtinančius dokumentus lietuvių kalba.
Pats didžiausias pavojus, tykantis puošiant kūną šiuo būdu, – krauju plintančios ligos. Per nesterilius įrankius ir dažų gaubtukus galima užsikrėsti įvairiomis virusinėmis bei bakterinėmis ligomis.