Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

OKUMA – vienas iš trijų pasaulinių lyderių

OKUMA meškeriojimo ričių oficialusis įgaliotasis platintojas Lietuvoje nuo 2012 m. – UAB SALMOLITA
Nuotraukos
  3 500 000 – tiek meškeriojimo ričių, surinktų, naudojant inovatyvias technologijas, kasmet patikrina OKUMA kompanijos kokybės kontrolieriai. Vienos kompanijos rinkodara, kad ir kokia efektyvi būtų, nepajėgtų įsukti tokio gaminių kiekio logistikos, tačiau viskas stoja į savo vietas, kai sužinai, jog Taivane įsikūrusios bendrovės cechuose gaminamos ne tik pačios OKUMOS, bet ir daugelio prestižinių markių meškeriojimo ritės, o įspūdinga gamybos apimtis kompaniją stato į vieną gretą su kitais dviem pasauliniais ričių gamybos lyderiais.
Kita vertus, OKUMA prekinis ženklas šiandien yra ženklas, stovintis arčiausiai meškeriotojo, nes kompanijos gamybos linijos pagamina daugiausiai premium ir vidutinės klasės meškeriojimo ričių, pasižyminčių geriausiu kainos ir kokybės santykiu. OKUMA nuo pat pirmosios ritės, pasirodžiusios rinkoje 1986 metais, orientuojasi į masinį vartotoją ir gamina pačias prieinamiausias meškeriotojams rites, pasižyminčias patvarumu ir sklandžiu mechanizmų darbu. Šiuo aspektu Taivano ričių gamintojai lenkia tokius japonų „grandus“ kaip Shimano ir Ryobi. Antra, OKUMA, būdama gamintoja, parduoda savo produktus be prekybos namų tarpininkavimo todėl ričių kaina neišauga, o jų platintojams įvairiose pasaulio šalyse sukuriamos palankiausios veiklos sąlygos.

Fantastinis šuolis

OKUMA TRIO RED CORE – ultrašiuolaikinė ritė, kurios konstrukcijoje panaudota Precision Elliptical Gearing (PEG) ypatingai tiksli elipsinių dantračių pavara, užtikrinanti idealų valo klojimą ant ritės būgno, tolygų apvijų sluoksniavimąsi, labai sklandžią ritės eigą ir išskirtinį patvarumą, - tai išrašas iš ekspertinės išvados apie vieną naujausių kompanijos kūrinių. Tačiau OKUMA TRIO RED CORE pasižymi ne tik užpatentuota PEG pavara, bet ir ypatinga hibridine rotoriaus ir ritės korpuso konstrukcija, kuriai sukurti panaudotos detalės iš trijų inovatyvių medžiagų – kaldintos iš aviacinio aliuminio, lietos iš aliuminio ir gamintos iš anglies pluošto. Tokia kompozicija užtikrina šioms ritėms mažą masę, atsparumą korozijai ir „jėgos pratimams“.

Vienos populiariausių premium klasės meškeriojimo ričių TRIO RED CORE mechanizmo detalės padengtos antkorozine CRC danga, molekuliniame lygyje prasiskverbiančia į medžiagas, iš kurių pagamintos detalės, ir mirtinai su jomis sukimba. Suprantama, jog tai žymiai padidina gaminio amžių ir apsaugo nuo tokių staigmenų, kaip sūraus vandens poveikis. Ši ritė pagaminta ypač inovatyvios liukso klasės ritės OKUMA TRIO FD pagrindu ir sumanyta, kaip prieinamesnis jos variantas, tačiau nepaisant to, abi ritės skiriasi nedaug kuo: abiejuose modeliuose įdiegta PEG pavara, daugiadiskis frikcinis stabdys, kurį abiejose ritėse techniškai papildo DFD arba dviguba frikcinė sistema, užtikrinanti, kad valo nuslydimo mechanizmą galima būtų labai laipsniškai reguliuoti, abiejuose modeliuose – idealus momentinis stabdys, o ritės rotoriaus balansavimas atliktas kompiuteriu, abiejų korpusai – hibridiniai, tad jos skiriasi iš esmės tik dizainu ir tuo, kad liukso klasės modelyje įmontuoti 9 rutuliniai ir 1 adatinis guolis, o jos sesutėje – 4 rutuliniai guoliai ir 1 adatinis. Beje, hibridinis TRIO FD valo būgnelis, pagamintas ne iš gryno aliuminio, o iš grafito su aliuminio apkaustais.

Su pirmąja OKUMA kompanijos rite susipažinau 1994 metais kompanijos BIS, kuri jau tada patikėjo Taivano firmos, ryžtingai žengiančios į rinką sėkme,  būstinėje Bielsko Bialoje (Lenkija). Tai buvo Epix modelis, ilgą laiką užėmęs kompanijos flagmano poziciją. Tuometinių Epix modelių techninis lygis skyrėsi nuo dabartinių inovatyvių OKUMA modelių kaip diena ir naktis, tačiau  tada kompanijos gaminiai pasižymėjo iki tol neregėtu patvarumu, guolių kokybe ir puikiu surinkimu. Tuo metu Epix ritė buvo techniškai tobulas meškeriojimo įrankis su inovatyviu korpusu ir valo būgneliu iš grafito bei vienas pirmųjų naujos kartos modelių su priekiniu valo nuslydimo mechanizmu. Šia rite ketverius metus iš pradžių spiningavau, o paskui suporavau su dugnine, kol galiausiai ji atiteko jauniesiems meškeriotojams.
Epix modelį firmos konstruktoriai daugelį metų tobulino, buvo sukurta įvairių šios ritės modifikacijų su priekiniu ir galiniu valo nuslydimo mechanizmais, tad 2000-taisiais ši ritė skyrėsi nuo pirmtakės beveik trigubai didesniu guolių skaičiumi, valo būgneliu, kaldintu iš aliuminio, diskiniais frikciniais stabdžiais DFD ir kitomis inovacijomis. Šis šuolis buvo toks pat didelis, kaip ir tarp 2000-ųjų Epix bei dabartinių inovatyvių modelių.

Okuma Epix V2 Baitfeeder

Pirmenybė naujovėms

Epix modelį naudojau spiningavimui, dabar iš šios serijos yra likęs tik labai vykusi ritė su dviguba stabdžių sistema  Epix V2 Baitfeeder, skirta meškerioti dugnine ar gaudyti karpius. Modelis labai praktiškas, patogus naudoti, greitaeigis ir patvarus.
O šio amžiaus pradžioje OKUMA flagmanu tapo ritė Metaloid, kurios korpusas buvo gaminamas iš metalo. Ritėje buvo įdiegti dvigubai didesnio skersmens diskinis valo nuslydimo mechanizmas, 10 guolių. Joje pagrindinis mechanizmo dantratis pagamintas iš bronzos. Iš esmės tai buvo jūrinės klasės Epix, su kuria patvarumu vargiai galėjo lygintis tuo metu bet kuri liukso klasės ritė. Nuo šio modelio prasideda dar spartesnė OKUMA meškeriojimo ričių techninė pažanga.
Netrukus rinkoje debiutuoja modelis Okuma Force, sukurtas Epix ir Metaloid technologijų pagrindu. Šis modelis buvo viena pirmųjų ričių, pritaikytų meškerioti pintais valais, nes šio modelio lankelis ir valo vediklis jau buvo padengti trintį iki minimumo sumažinančiu titano nitridu. Visi premium klasės modeliai pradedami gaminti su tekintais iš aliuminio valo būgneliais. Lyg iš gausybės rago Okuma ričių modelių spektras pasipildo universaliomis ritėmis Ardent, Granite, Genic, Avenger, o modelio Inspira debiutas ženklina kompanijos technologinio lygio perversmą, kuris leidžia šiandien konkuruoti su inovatyviausiais gamintojais ir pasauliniame ričių reitinge užimti maždaug antrą-trečią vietas. Tai – kruopštaus ir labai atsakingo kompanijos konstruktorių, inžinierių ir dizainerių darbo rezultatas.
Šiandien į OKUMA rites montuojami keraminiai guoliai, leidžiantys dar labiau sumažinti gaminių svorį, jau minėtos stabdžių sistemos DFD, korpusai gaminami iš kompozicinių medžiagų, diegiamos ne tik PEG pavaros, bet ir Elliptical oscilation System (EOS) sistemos, užtikrinančios ypatingai aukštą OKUMA ričių techninį lygį. Tai tobuli gaminiai, kuriuos galima įsigyti už prieinamą kainą. Tad Lietuvos meškeriotojams tikrai gera naujiena, kad „Okuma“ ričių spektrą galima pamatyti ir norimus modelius įsigyti „Salmo“ parduotuvėse, kurios veikia didžausiuose šalies miestuose.
Okuma Safina Noir

Didžiulė paklausa

Vieno populiariausių modelių Okuma Safina Noir RD ir Okuma Safina Noir FD, kurių kiekvienas gaminamas trijų dydžių, pasaulyje kasmet įsigyja tiek meškeriotojų, kad patenkinti šių liukso klasės įrankių poreikį praktiškai neįmanoma.  Susiklosto tokia pat situacija, kaip su ypač išpopuliarėjusiu modeliu Hyundai ix35, kurio užsakovams Lietuvoje tenka laukti pusę metų. Minėti du modeliai, kuriuose įmontuoti 5 rutuliniai guoliai ir 1 adatinis guolis, idealus momentinis stabdys, valo susukimo tikimybę iki minimumo sumažinantis valo vediklis bei titano nitridu, sumažinančiu trintį, padengtas valo lankelis ir valo būgnelis leidžia šiomis ritėmis meškerioti tiek pintais, tiek vienagysliais valais. Šiuos šiuolaikinius modelius galima derinti su spiningais, plūdinėmis, dugninėmis ir bolonijos stiliaus meškerėmis.
Kitas labai populiarus modelis – Okuma Carbonite Baitfeeder I, kurios didžiausias privalumas – į ekonominės klasės ritę įdiegtas elipsinės valo vyniojimo pavados mechanizmas bei didelė traukos galia, ypač reikalinga meškeriojant feeder tipo dugninėmis stiprioje tėkmėje. Modelyje įmontuotas dvigubas valo nuslydimo mechanizmas, kuris atlieka ne tik laimikio varginimo, bet ir kibimo signalizatoriaus funkciją. Ši ritė į rinką tiekiama su užvyniotu ant būgnelio valu.

Okuma Carbonite Baitfeeder modelį

Okuma Octana FD ir OkumaHexana FD modeliai – legendinio Epix modifikacijos, išlaikiusios retro dizaino bruožus, tačiau pasižyminčios visomis premium klasės ritėms būdingomis techninėmis inovacijomis. Pirmasis modelis žavi patvarumo išsiilgusius meškeriotojus, o antras labai parankus gaudantiems žuvis lengvos klasės įrankiais. Jo modifikacija Hexana RD su galiniu valo nuslydimo mechanizmo reguliatoriumi gaminamas specialiai tiems spiningininkams ir meškeriotojams, kurie neįpranta komfortiškai naudotis priekiniu valo nuslydimo mechanizmo reguliatoriumi. Visi modeliai pasižymi sparčia eiga.
Okuma Carbonite 2M Match FD

OKUMA ričių spektre – nemažai modelių plūdininkams, tarp kurių ypatingai parankus modelis su titano nitridu padengtu plačiu valo būgneliu modelis Carbonite 2M Match FD,  pasižymintis didele valo vyniojimo sparta ir tausojantis gijos gluotnumą. Karpių meškeriotojams reikėtų atkreipti į premium klasės modelį Okuma Power Line, kuriame įmontuoti septyni guoliai ir baitrunner valo nuslydimo mechanizmas. Atsparus spaudimui valo būgnelis iš aliuminio  atmeta bet kokią tikimybę, kad įvyks jo deformacija dėl džiūstančio valo susitraukimo. Ritė talpina didžiulį kiekį didelio skermens valo ir turi rankenėlę, leidžiančią sukti ją didele jėga. Visų minėtų modelių kainos maloniai nustebins. Žodžiu, teiginys, kad OKUMA ritės šiandien stovi arčiausiai meškeriotojo paremtas ne teorinėmis prielaidomis, o akivaizdžiais faktais.

Okuma Power Liner


Viktoras Armalis

OKUMA meškeriojimo ričių oficialusis įgaliotasis platintojas Lietuvoje nuo 2012 m. – UAB SALMOLITA