Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Pandemija koreguoja kalėdinių dovanų sąrašus: 3 prasmingų dovanų idėjos

Kiek kitoks šių metų švenčių laukimas pakeitė ne tik lietuvių apsipirkimo įpročius, bet ir kalėdinių dovanų sąrašus.
Nuotraukos

2020.12.04.

Kiek kitoks šių metų švenčių laukimas pakeitė ne tik lietuvių apsipirkimo įpročius, bet ir kalėdinių dovanų sąrašus. Po eglute šiais metais galima tikėtis surasti daugiau nei įprastai sveikatinimo dovanų. Vaistinės stebi kartais išaugusius užsakymų srautus e. vaistinėse, o šventinių pirkinių krepšeliuose šiemet dažniau nei įprastai atsiranda preparatų imunitetui stiprinti. Tarp dominuojančių prekių išlieka ir grožio priemonės, kurios kasmet šventiniu laikotarpiu perkamos aktyviau. 

„Dermatologinė kosmetika ir įvairūs maisto papildai visada buvo populiari kalėdinė dovana, tačiau šiemet matome, kad aktyviau perkami preparatai konkrečiai imunitetui stiprinti. Du iš trijų populiariausių vaistinių preparatų, pastaruoju metu perkamų BENU vaistinėse, skirti sustiprinti organizmo atsparumą. Išaugęs tokių preparatų perkamumas leidžia daryti prielaidą, kad gyventojai prieš šventes rūpinasi ne tik savo, bet ir savo artimųjų imunitetu. Tam didžiausią įtaką padarė COVID-19 pandemija, paskatinusi gyventojus labiau rūpintis savo organizmo gynybine reakcija“, - pokyčiais dalinasi Mindaugas Urbas, BENU Vaistinė Lietuva rinkodaros ir komunikacijos vadovas.

Artėjant šventiniam laikotarpiui, vaistinių tinklas stebėjo augantį pirkėjų aktyvumą elektroninėje vaistinėje. Užsakymų srautas e. vaistinėje pradėjo augti spalio mėnesį ir dabar yra dukart didesnis nei buvo pirmosiomis rudens savaitėmis. 

„Kartu matome, kad auga ne tik užsakymų skaičius, bet ir prekių kiekis krepšelyje. Vienu pirkimu gyventojai dabar užsako daugiau prekių sveikatai ir grožiui. Šiuo metu kas antra prekė krepšelyje – maisto papildai. Trečdalį krepšelio sudaro kosmetikos priemonės, tarp kurių populiariausios – drėkinamosios veido kaukės“, - ką prieš šventes pirkėjai perka vaistinėse dalinasi M. Urbas.

3 prasmingų dovanų idėjos

Išrinkti artimiesiems kalėdinę dovaną šiais metais gali būti lengviau – pandemija suformavo labai aiškius gyventojų prioritetus ir poreikius, tarp kurių sveikata ir saugumas yra vieni svarbiausių. Tad kartu su vaistininkais parinkome idėjas prasmingoms dovanoms, kurios šiuo laikotarpiu gali būti ypač aktualios.

Dovana imunitetui

Kaip niekada šiais metais gyventojai rūpinasi savo sveikata, didžiausią dėmesį skirdami savo imunitetui – pagrindiniam ginklui, susidūrus su pandemija. Norėdami padėti artimiesiems sustiprinti organizmą, nepamirškite, kad efektyviausiai imunitetą stiprina kompleksinės priemonės, apimančios ir gyvenimo būdą, mitybą, darbo bei poilsio režimą. Tad į dovanų imunitetui stiprinti dėžutę galite dėti:

  • Šokdynę, svarelius, jogos kilimėlį ar šiaurietiško ėjimo lazdas. Karantino metu uždarius sporto klubus, nemaža dalis gyventojų sportą perkėlė į savo namus ar lauką. Tad papildomos priemonės, padedančios palaikyti fizinį aktyvumą tikrai pravers, o judėjimas padės stiprinti visą organizmą.
  • Preparatą imunitetui stiprinti. Šaltuoju metų laiku ir ligų sezonu organizmui gali praversti papildoma pagalba gintis nuo infekcijų. Pandemijos metu ypač išpopuliarėjo didelės koncentracijos geriamosios vitaminų ir kitų imunitetą stiprinančių medžiagų dozės. Taip pat specialistai rekomenduoja šaltuoju metų laiku reguliariai vartoti vitaminą D, tad jis taip pat praturtintų imuniteto stiprinimui skirtą dovaną.
  • Pirštinės, kepurė ir šalikas. Kaip sakoma, nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Pasirūpinkite, kad artimieji lauke nesušaltų ir taip paskatinkite daugiau laiko leisti gryname ore. Grynas oras gerina nuotaiką, savijautą, stiprina imunitetą ir suteikia energijos. 

Dovana gerai emocinei ir psichologinei sveikatai

Šie metai neišvengiamai paveikė daugelio ir emocinę bei psichinę savijautą. Karantinas, nežinomybė, nerimas dėl artimųjų sveikatos iš tiesų didelis iššūkis mūsų nervų sistemai. Net ir šventės ne visiems bus tokios džiugios, nes teks jas praleisti atskirai nuo savo artimųjų. Tad jeigu jūsų artimieji šiuo periodu patiria didelę emocinę ir nervinę įtampą, į dovanų dėžutę dėkite tai, kas padėtų atsipalaiduoti ir sustiprinti nervų sistemą:

  • Raminanti arbata. Įtampai sumažinti ir atsipalaiduoti padeda melisos, valerijono šaknys, pipirmėtės, apyniai. Šiltos arbatos puodelis prieš miegą padės nuraminti mintis ir lengviau užmigti.
  • Magnis ir B grupės vitaminai. Jie padeda palaikyti normalią psichologinę funkciją, stiprinti nervų sistemą, gali padėti sumažinti nuovargį ir nervinę įtampą. 
  • Eteriniai aliejai. Levandų, melisų eteriniai aliejai atpalaiduoja, padeda nusiraminti, o citrinos, greipfrutų, bergamočių aromatai gerina nuotaiką. Keli lašai eterinio aliejaus į garintuvą pripildys namus malonaus kvapo ir padės nuraminti mintis. 

Dovana grožiui

Kol grožio paslaugos yra apribotos, padėkite moterims susikurti SPA ritualus namuose. Padovanokite viską, ko reikia, tokiam ritualui. Į dovanų dėžutę galite dėti:

  • Smilkalų, įrašytos atpalaiduojančios muzikos, žvakių. Visa tai padės susikurti tikro SPA atmosferą namuose. 
  • Veidui: veido šveitiklį, intensyvaus poveikio kaukę, kaukę paakiams. Tai priemonės, kurios papildys kasdienę grožio rutiną ir padės susikurti visą ritualą veido odos palepinimui, pamaitinimui ir prisotinimui drėgme.
  • Druskų voniai ir kūno aliejų. Laikas šiltoje vonioje ypatingai atpalaiduoja, o voniai skirtos druskos padeda stiprinti imunitetą, gerina virškinimą, kraujotaką, lėtina senėjimo procesus. Kūno aliejus ne tik ypatingai pamaitins išsausėjusią odą, bet ir bus puikus pagrindas kūno masažui.
  • Kaukę pėdoms ir kremą rankoms. Šaltuoju metų laiku rankos ir pėdos reikalauja papildomo dėmesio, todėl maitinamasis kremas padės pasirūpinti, kad rankos išliktų švelnios, o nagai stiprūs. Kaukė pėdoms padės apsaugoti pėdas nuo odos ląstelių suragėjimo ir nuospaudų.