Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Prezervatyvo dydis – svarbus, bet dažnai pamirštamas

Svarbu atminti, kad tik tinkamai pasirinkta ir naudojama priemonė leis išvengti grėsmių. Internetinės prekių suaugusiems parduotuvės Romantika.lt specialistai pataria, kaip tai padaryti teisingai.
Nuotraukos

2018.11.13.

Seksualinis gyvenimas šiandien sunkiai įsivaizduojamas be prezervatyvų. Jie ne tik padeda apsisaugoti nuo įvairių lytiniu būdu plintančių ligų, neplanuoto nėštumo, bet ir suteikia daugiau malonių pojūčių abiem partneriams. Vis dėlto svarbu atminti, kad tik tinkamai pasirinkta ir naudojama priemonė leis išvengti grėsmių. Internetinės prekių suaugusiems parduotuvės Romantika.lt specialistai pataria, kaip tai padaryti teisingai.

Netinkamas dydis – viena didžiausių ir dažniausių klaidų

Paprastai prezervatyvai pasirenkami pagal funkcines savybes: gruoblėtumą, lubrikanto kiekį ir tipą. Vienas svarbiausių kriterijų – dydis – dažnai arba pamirštamas, arba pritaikomas netinkamai. Manoma, kad ši ypatybė nėra svarbi, nes prezervatyvų gamintojai rinkai ruošia standartines ar prie penio dydžio prisitaikančias priemones. Tai – netiesa.

Netinkamai pasirinktas dydis gali paversti prezervatyvo naudojimą tiesiog netikslingu, beprasmiu. Pavyzdžiui, smarkiai per maža priemonė gali veržti vyriškąjį pasididžiavimą, kelti didelį diskomfortą. Be to, toks prezervatyvas gali tiesiog plyšti. Per didelė apsaugos priemonė sueities metu gali tiesiog nusmukti. Pasirinkus netinkamą dydį, prezervatyvas gali ir sumažinti galimybes patirti orgazmą. Dar blogiau tai, kad jis negali tinkamai apsaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Taigi, dydis – kriterijus, kuriam būtina skirti pakankamai dėmesio.

Prezervatyvų dydžių lentelė – paprastas ir patikimas sprendimas

Šiandien itin plati prezervatyvų pasiūla leidžia rinktis ne tik iš skirtingų rūšių, bet ir dydžių prezervatyvų. El. parduotuvėje Romantika.lt atsirinkti reikiamomis savybėmis pasižyminčią apsaugos priemonę itin paprasta. Prie kiekvienos prekės pateikiama speciali dydžių lentelė, sudaryta atsižvelgiant į penio apimtį ir plotį. Būtent ja remiantis ir turėtų būti pasirenkami prezervatyvai.

Renkantis apsaugos priemonę vertėtų žinoti, kad egzistuoja vadinamasis nominalus plotis – jis dažnai ir yra laikomas standartiniu. Šis dydis apibrėžiamas vertinant ant lygaus paviršiaus ištiesto prezervatyvo plotį. Nominalus plotis lemia prezervatyvo tinkamumą – lyginant su juo, ilgis nėra toks reikšmingas.

Daugumos gamintojų prezervatyvų plotis svyruoja nuo 52 iki 56 mm. Tačiau lengva rasti ir siauresnių ar platesnių prezervatyvų – šiandien tam, kad priemonė tiktų idealiai, skiriama itin daug dėmesio. Romantika.lt specialistai rekomenduoja visuomet kreipti dėmesį į konkretaus gamintojo pateikiamą lentelę, nes dydžio rodikliai gali skirtis.

Kaip nustatyti dydį?

Svarbu žinoti, kad prezervatyvų dydžius lemia penio matmenys būtent erekcijos metu. Dėl nedidelės paklaidos jaudintis nevertėtų – prezervatyvai yra elastingi, tamprūs, todėl saugiai jaustis galima ir naudojant kiek mažesnį. Žinoma, dėl jau aptartų grėsmių itin didelės priemonės geriau nesirinkti.

Penio ilgiui ir apimčiai įtakos turi ne vienas veiksnys. Tai – ne tik erekcijos stiprumas, bet ir paros metas. Dėl šios priežasties matavimus geriausia atlikti 3 kartus (ryte, įdienojus ir vakare). Tam naudoti galima ir paprasčiausią liniuotę. Susumavę tris ilgio rodmenis ir padalinę juos iš trijų, atitinkamai sužinosite varpos ilgį. 

Kaip minėta, vien žinoti ilgį renkantis prezervatyvus neužtenka. Svarbi ir apimtis. Ją taip pat vertėtų matuoti tris kartus. Romantika.lt ekspertai akcentuoja, kad matuoti reikia plačiausią penio vietą. Rodmenų tikslumą turėtų užtikrinti lankstus metras. Tuomet tereikia vėl susumuoti gautus skaičius ir padalinti sumą iš trijų.

Keli papildomi patarimai besidairantiems prezervatyvų

Turint tikslius duomenis apie penio ilgį, apimtį, skersmenį, galima ieškoti apsaugos priemonės ir pagal kitus kriterijus. Specialistai rekomenduoja įvertinti kelias papildomas prezervatyvų ypatybes.

  • Storis. Prezervatyvai gaminami iš skirtingo storio medžiagos. Jie gali būti įprastinio storio (0,07–0,09 mm), itin ploni, skirti jausmingesniems žaidimams (0,05-0,06mm) arba storesni (1 mm ir daugiau), skirti siekiantiems itin saugių santykių.

  • Lubrikanto tipas. Prezervatyvai gali būti sutepti ne tik paprastu, bet ir maloniu skoniu, kvapu pasižyminčiu, papildomai stimuliuojančiu lubrikantu. Asortimentas Romantika.lt itin platus – nuo braškių, kitų uogų, vaisių aromato, skonio iki šildomojo ar šaldomojo poveikio. Rinktis galima ir specialiu spermicidiniu (spermatozoidų veiksmingumą mažinančiu) lubrikantu suteptus prezervatyvus.

  • Prezervatyvo paviršius. Trokštantiems stipresnės stimuliacijos verta rinktis gruoblėto paviršiaus, taškeliais, gumbeliais ar rievelėmis padengtus prezervatyvus.

  • Gamybos medžiaga. Didelė dalis prezervatyvų gaminami iš latekso. Alergiški jam gali rinktis iš plačios poliuretaninių, poliizopreninių prezervatyvų pasiūlos.

Prezervatyvai – populiariausia apsaugos nuo lytiniu būdu plintančių ligų, nėštumo priemonė. Tačiau siekiant tokio poveikio būtina įvertinti ir dydį, ir gamintojo patikimumą, ir kitus kriterijus. Tuomet seksas išties bus ne tik saugus, bet ir ypatingai malonus.

Daugiau informacijos apie prezervatyvų pasirinkimą ir pačių apsaugos priemonių galite rasti elektroninėje parduotuvėje Romantika.lt