Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Profesionalaus slidininko patarimai, kaip per sportinių drabužių išpardavimus išsirinkti geriausias prekes

Į kokias nuolaidas verta atkreipti dėmesį, ką reiškia terminai „Primaloft“, „Dermizax“ ir „Neodry“ ir kaip nuspręsti – išsinuomoti ar pirkti slides.
Nuotraukos

2019.01.31.

Šiuo metu Lietuvoje slidinėjimo sezonas pačiame įkarštyje, o sporto prekių parduotuvės mus vilioja labai patraukliomis nuolaidomis. Miks Zvejnieks, Švedijos taurės 2018 ir FIS 2018 nugalėtojas, taip pat „4F“ sporto prekių ženklo ambasadorius, dalijasi savo pasiūlymais ir rekomendacijomis: į kokias nuolaidas verta atkreipti dėmesį, ką reiškia terminai „Primaloft“, „Dermizax“ ir „Neodry“ ir kaip nuspręsti – išsinuomoti ar pirkti slides.

Lietuviai linkę pamiršti šalmą.Tai ypač pavojinga, jeigu turite mažai slidinėjimo patirties. „Šalmas yra privalomas net ir patyrusiems sportininkams ir tikrai nėra protinga sutaupyti perkant nekokybišką šalmą. Visada galite įsigyti savo arba išsinuomoti. Be to, slidinėjant svarbu nepamiršti apatinių šiltų drabužių, kurie išlaikys kūno šilumą, ypač jeigu ketinate slidinėti ilgesnį laiką.“ Miks taip pat pastebi, kad dažnai mūsų slidininkai dėvi džinsus ir trumpas striukes, kuriose pargriuvus kaupiasi sniegas, o kartais žmonės net pamiršta pirštines. Taip pat svarbu įsitikinti, kad nė vienas iš jūsų drabužių nėra pernelyg laisvas. „Kartais jūs pastebite slidininkus su kabančiais batų raišteliais ar petnešomis, kurios gali lengvai kur nors užsikabinti, kai leidžiatės ar kylate kalnu. Tokiose situacijose būkite labai atsargūs, nes kai kurie atvejai kartais gali baigtis net mirtimi.“

Lietuvos orui geriausia universali slidinėjimo striukė. Mūsų klimato oras paprastai keičiasi gana drastiškai, todėl turėtumėte pasirinkti medžiagą, kuri tinka tiek pučiant stipriam vėjui, tiek vyraujant aukštai drėgmei. „Norėdami sužinoti, ar striukė yra nepralaidi vandeniui, turite patikrinti etiketę. Ant jos turėtų būti parašyta „Waterproof“, o paskui parašytas skaitinis tankis, pvz., 5000 arba 10 000. Žinoma, rekomenduojama pasirinkti striukę su aukštesniu tankumo indikatoriumi. Kitas svarbus veiksnys – šilumos izoliacija, nes ji apsaugos jus, net jei nuspręsite slidinėti spaudžiant šaltukui. „Primaloft“ medžiaga pripažinta kaip viena iš geriausių šilumos izoliacijų. Kelnės ir švarkai, pagaminti naudojant šią izoliaciją, puikiai apsaugo nuo šalčio, nevaržo judesių, todėl su tokia apranga lengva slidinėti“, – sako profesionalus slidininkas Miks Zvejnieks. „Primaloft“ izoliacinė medžiaga turi tris naudingumo laipsnius – BLACK, SILVER ir GOLD. Kurį iš jų turėtumėte pasirinkti, priklauso nuo jūsų biudžeto ir slidinėjimo intensyvumo. Jei neketinate slidinėti dažnai, tada būtų protinga rinktis Blackmodelį.“

„Atkreipkite dėmesį į membraną, nes ji užtikrina veiksmingą apsaugą nuo šalčio, kad oda būtų sausa ir šilta. „4F“ slidinėjimo kolekcijoje naudojama dviejų rūšių membrana – „Neodry“ ir „Dermizax“. „Neodry“ membrana yra itin atspari vandeniui ir vėjui, laidi orui ir pagal temperatūrą reguliuoja vėdinimo lygį. Kuo didesnis skaičius, rodantis audinio tankį, tuo geriau. „Dermizax“ yra atspari vėjui ir vandeniui, skirta pažangiems sportininkams ir gali būti naudojama ekstremaliomis sąlygomis, tinka šlaitams tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Tokia apsauga būtų ypač svarbi, kai slidinėjate Kanadoje ar vienoje iš Šiaurės šalių, kur klimatas ne toks drėgnas, bet daug šaltesnis.“ Sportininkas taip pat pastebi, kad apranga turi turėti vandeniui atsparius užtrauktukus, tai galite sužinoti paklausę parduotuvėje dirbančių konsultantų.

Sportinių drabužių niekada negalima džiovinti ant šildytuvo. Miks primena, kad žieminių drabužių nedžiovintumėte saunoje, virš viryklės ar net šalia paprasčiausio šildytuvo, nes tai gali turėti neigiamos įtakos jų kokybei. „Žieminiai sportiniai drabužiai paprastai išdžiūsta per naktį, tačiau šilumos šaltiniai gali rimtai jiems pakenkti.“

Rinkitės plonas šiltas kojines.„Nesvarbu, ar batus ir slides jūs išsinuomosite, ar įsigysite savo, bet svarbu, kad avalynė jums puikiai tiktų, kitaip jūsų laukia itin nemaloni patirtis. Štai kodėl turėtumėte rinktis plonesnes šiltas kojines, nes jei avalynė jums tinka taip, kaip ir turėtų tikti, tada nebus vietos storesnėms kojinėms“, – sako „4F“ ambasadorius.

Geros naujienos: slidinėjimo drabužiai bus naudingi ir kasdieniame gyvenime.Nors tokia investicija kaip slidinėjimo apranga nėra pigi, bet tai yra visiškai pateisinama. Pavyzdžiui, šaltomis žiemomis savo slidinėjimo striukę galėsite dėvėti beveik kiekvieną dieną. Ji puikiai jus apsaugos nuo blogo oro. Tas pats pasakytina ir apie apatinius šiltus drabužius, kurie yra ypač svarbūs, jei norite mėgautis mūsų drėgnais ir šaltais žiemos orais.