Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Sendaikčių turguje įsigytas „netikras deimantas“ aukcione parduotas už 656 750 svarų

Prieš 30 metų sendaikčių turguje, vadinamajame bagažinių turguje, už 10 svarų įsigytas žiedas su 26,27 karato (5,25 gramo) deimantu šių metų birželio 7 d. „Sotheby‘s“ aukcione parduotas už 656 750 svarų
Nuotraukos

  Prieš 30 metų sendaikčių turguje, vadinamajame bagažinių turguje (angl. carboot sale), už 10 svarų įsigytas žiedas su 26,27 karato (5,25 gramo) deimantu šių metų birželio 7 d. „Sotheby‘s“ aukcione parduotas už 656 750 svarų. 

Iš pradžių buvo prognozuota, jog deimantas bus parduotas už 350 000 svarų, tačiau brangakmenis buvo nupirktas už beveik dvigubai didesnę sumą.

Nors bagažinių turguje už 10 svarų įsigytą žiedą su deimantu jo savininkė kasdien nešiojo dešimtmečius, žiedo būklė išliko puiki.

Nei žiedo savininkė, nei jį pardavęs asmuo net nenutuokė tikrosios žiedo vertės. Žiedo savininkė netgi manė, jog deimantas netikras, nes jis buvo „purviname aptaise“ ir nespindėjo kaip deimantas. Tik nunešus žiedą į „Sotheby‘s“, buvo nustatyta, jog tai vertingas juvelyrinis dirbinys. Ekspertų teigimu, deimantas nespindi kaip šiuolaikiniai deimantai, nes deimantas buvo apdirbtas 19 amžiuje, kai egzistavo kita brangakmenių pjovimo ir šlifavimo technologija.

Teigiama, jog naujasis žiedo su deimantu savininkas brangakmenį galės apdirbti šiuolaikinėmis technologijomis, atskleidžiant visą deimanto spindesį, ir parduoti brangakmenį už dar didesnę sumą nei jis buvo pirktas aukcione.

 

 

 

Info