Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Šiluma su stiliumi: 3 žingsniai iki patogaus ir stilingo žieminio palto ar striukės

Išsirinkti gali būti ne taip lengva: paltą ar striukę? Ilgą ar trumpą? Tamsų ar margą?
Nuotraukos

2018.11.09.

Net ir lepinant maloniems rudeniškiems orams, lapkritį neišvengiamai pradedame dairytis, kuo šildysimės žiemą. Išsirinkti gali būti ne taip lengva: paltą ar striukę? Ilgą ar trumpą? Tamsų ar margą? Specialistės skuba į pagalbą ir sako, kad, renkantis žieminį viršutinį drabužį, užteks įvertinti tris dalykus: viršutinį sluoksnį, užpildą ir, žinoma, stilių. Kaip išsirinkti teisingą viršutinį drabužį, pataria „Audimo“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė, o kaip žiemą neatsilikti ir nuo mados tendencijų moko žurnalo „L‘Officiel“ stilistė Irina Cybina.

Pasak G. Ramūnaitės, renkantis viršutinį drabužį žiemai, reikėtų atkreipti dėmesį į viršutinį sluoksnį, drabužio užpildą ir laidumo orui bei atsparumo drėgmei parametrus. O stilistė drąsina nebijoti ryškesnių spalvų – juk su šiuo drabužiu stilingus derinius kursite visą žiemą.

1. žingsnis: renkamės viršutinį audinį

Renkantis paltą ar striukę pirmiausiai reikia įvertinti savo poreikius. Jeigu kasdien važinėjate automobiliu, o aktyviam laisvalaikiui gamtoje turite kitą apdarą, žiemą nesušalsite ir su striuke. Jeigu ieškote drabužio, kuris neleistų sušalti ilgiau būnant lauke, vertėtų dairytis tarp ilgesnių paltų.

„Keliaujantiems automobiliu daugiausiai komforto suteiks striukė ar paltas su pūkų/plunksnų užpildu ir plonesniu viršutiniu sluoksniu. Plona išorinė medžiaga neprideda papildomo svorio, turi tefloninę apdailą, saugančią nuo lengvų kritulių. Jeigu dažniau mieste judate viešuoju transportu ar taksi, patogiau jausitės su storesnės medžiagos paltu. Storesnė ir standesnė medžiaga atsparesnė nešvarumams, kosmetikos paliekamoms dėmėms ir net aštriems objektams“, - kokį išorinį audinį rinktis pataria aktyvaus laisvalaikio drabužių prekės ženklo dizainerė.

Aktyviai judantiems mieste ji pataria dairytis ilgesnės striukės ar palto, turinčio iš abiejų pusių atsegamą užtrauktuką, kuris leis patogiai jaustis skubant – šokant iš vieno autobuso į kitą.

„Tiems, kurie žiemą daug laiko praleidžia lauke, siūlyčiau rinktis slidinėjimui skirtas striukes. Jos turi vandeniui atsparų membranos sluoksnį ir klijuotas siūles. Tokios striukės puikiai saugo nuo kritulių ir drėgmės“, - pasakoja „Audimo“ dizainerė.

2. žingsnis: renkamės užpildą

Dairantis žieminio drabužio, labai svarbu atkreiptį dėmesį į jo užpildą. Atšiauresnio klimato šalyse vieni populiariausių išlieka pūkais/plunksnomis užpildyti paltai ir striukės.

„Atkreipkite dėmesį į užpildo sudėtį: kokia proporcija jame yra pūkų ir plunksnų. Jeigu pūkų yra daugiau, striukė bus puresnė ir lengvesnė“, - kaip skaityti gaminio etiketę pataria G. Ramūnaitė.

Ji pastebi, kad dažną pūkinės striukės atbaido baiminantis, kad po skalbimo pūkai sušoks į gumulus ir drabužis bus nebetinkamas dėvėti. Dizainerė skuba nuraminti: dabar naudojamos pūkinių striukių siuvimo ir pūkų paskirstymo technologijos leidžia to išvengti.

„Pavyzdžiui, mūsų striukėse naudojama trijų ar keturių medžiagos sluoksnių siuvimo technologija leidžia iki minimumo sumažinti pūkų migraciją. Jeigu striukės siūlės klijuotos, galite būti tikri – nepaliktas nei adatos dygsnys pūkams išlįsti“, - pasakoja specialistė.

Naujos technologijos keičia požiūrį ir į sintetinius užpildus. Jei anksčiau manyta, kad jie sušoka į gumulus, neleidžia kūnui išskirti ir išlaikyti šilumos, tai dabar visi šie mitai paneigti. Kokybiški sintetiniai užpildai yra lengvi, purūs, ilgaamžiai, nekeičiantys savo formos ir struktūros net po kelių sezonų. Taip pat jie gerai sulaiko šilumą, leisdami kūnui kvėpuoti. Sintetinio užpildo privalumas – itin paprasta priežiūra namų sąlygomis.

3. žingsnis: renkamės stilių

Stilistė Irina Cybina sako, kad pūkinė striukė ar paltas žiemą gali tapti puikiu stiliaus akcentu, todėl nereikia aukoti šilumos ir komforto dėl stiliaus. Pirmiausiai stilistė siūlo sulaužyti stereotipą, kad pūkinė striukė tinka tik prie džinsų ar sportinio stiliaus kelnių.

„Šį sezoną drąsiai rinkitės pūkinės striukės ir suknelės derinį. Kontrastas, kai derinami, rodos, du nesuderinami dalykai, atrodys ypač stilingai. Šį sezoną karaliauja pūkinės striukės ir gėlėtos suknelės draugystė“, - apie šaltojo sezono drabužių derinimą pasakoja I. Cybina.

Miesto stileivoms ji rekomenduoja ir „oversize“ striukės pūstomis rankovėmis ir su gobtuvu derinį su sijonu ar džinsais. Priderinti smailūs aukštakulniai – ir visi supras, kad esate tikra mados žinovė.

„Dar vienas patarimas: rinkitės ryškių spalvų pūkinę striukę ar paltą. Tinka viskas: nuo ryškiais neoniniais raštais margintų iki klasikinių raudonų ar žydrų. Žiemos spalvų kolekciją su „Audimu“ sukūrusi dizainerė Liucija Kvašytė ne šiaip sau pakvietė prisijaukinti spalvas. Šaltąjį sezoną lietuvių aprangoje nuo galvos iki kojų vyrauja tamsios spalvos, kurios nuotaikos tikrai nepakelia. Tegu striukė ar paltas tampa akcentu, prie jo derinkite kitus vienspalvius ar tamsesnius drabužius ir aksesuarus“, - patarimus dalija I. Cybina.

Prie raudonos ar tamsiai violetinės striukės puikiai derės pilkos, baltos ir juodos spalvos apranga ir aksesuarai. Prie mėlynos – rudi, pilki, melsvi, balti ir juodi.

Kai paltą ar striukę jau turime: teisingas sluoksniavimas

Svarbu ne tik, kokius drabužius rengsitės, bet ir kaip. Todėl specialistė visiems aktyviems žmonėms siūlo rengtis sluoksniavimo principu. Jis patogiausias, kai dienos bėgyje reikia būti tiek lauke, tiek patalpose, taip pat esant nepastoviam orui, pvz., ryte jau spaudžiant šaltukui, o popiet – saulei dar palepinant paskutine šiluma.

„Sluoksniuojant geriau rinktis nestorus, bet kokybiško pluošto drabužius. Merino vilnos marškinėlių derinys su džemperiu šiauštu vidumi – puikus sluoksniavimo pavyzdys. Plona pūkų liemenė gali rudeninę striukę paversti žiemine, tiesiog prijungiant papildomą sluoksnį. Svarbiausia čia yra komfortas ir įvairovė, kurią galite patys susikurti, turėdami vos porą papildomų drabužių savo spintoje“, - sako „Audimo“ dizainerė.