Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Siuvimas: mada tapęs amatas

Siuvimas – įdomus, prasmingas, vis daugiau susidomėjimo sulaukiantis pomėgis.
Nuotraukos

2018.03.09.

Dar prieš šimtmetį mokėti siūti turėjo kiekviena save gerbianti mergina. Tais laikais dėl ribotos prekybos užsienyje medžiagos siuvimui buvo randamos gerokai sunkiau. Šiandien parduotuvėse retą stebina įspūdinga audinių, siūlų, kitų siuvimo reikmenų gausa. Tokią pasiūlą lemia mada. Siuvimas – įdomus, prasmingas, vis daugiau susidomėjimo sulaukiantis pomėgis.

Paspirtis kurti pačioms

Nors drabužių parduotuvių asortimentas lenkia žemyn lentynas, juo džiaugiasi ne visi. Kas sezoną keičiamos prekės daugelyje prekybos centrų atrodo labai panašios. Rasti išskirtinį, ne masiniu būdu pasiūtą drabužį ar aksesuarą – pastangų ir laiko reikalaujanti užduotis.

Didesnė medžiagų parduotuvė Kaune savarankiškiems eksperimentams vilioja ir dėl kokybės. Į ją užsuka tie, kurie parduotuvėse neatranda reikiamo dydžio, modelio drabužių. Taip pat – tie, kurie pirkiniams kelia patvarumo, ilgaamžiškumo, paprastos priežiūros reikalavimus.

Šiuos poreikius patenkinti gali siuvėjos. Tačiau žymiai įdomesnis, daugiau kūrybinės laisvės suteikiantis pasirinkimas – mokymasis siūti savarankiškai. Privatiems ir grupiniams siuvimo kursams, savarankiškoms pamokoms naudojantis internete pateikiama informacija būtinos kokybiškos medžiagos. Specializuotos siuvimo reikmenų parduotuvės prekybos miestelyje „Urmas“ pateisina jų ieškančiųjų lūkesčius su kaupu.

Pomėgis – kelias į verslą

Ne viena nuosavo siuvimo verslo savininkė gali papasakoti apie panašią veiklos pradžią. Dalis verslininkių vaikystėje medžiagos siuvimui ieškodavo mamos ar močiutės sukauptuose atraižų kalnuose. Dalis siuvimu susidomėjo tik vėliau, paauglystėje ar jau suaugusios.

Dažnai išmėginti jėgas versle paskatina šeiminiai pokyčiai. Nėštumas, darbo atostogos susilaukus vaiko – laikas, kurį galima dalinti ir maloniam, kūrybingam pomėgiui. Patobulinus įgūdžius, papildžius idėjų kraitę mintis įsteigti savo siuvimo įmonę gimsta natūraliai. Tuomet smagus hobis padeda ne tik realizuoti save, bet ir padidinti šeimos pajamas.

Ko reikia norint išmėginti siuvimą?

Siuvimas reikalauja tiek laiko, tiek finansinės investicijos. Todėl visas medžiagas vertėtų rinktis atidžiai, gerai įvertinus poreikius.

Siuvimo mašina

Tai – pagrindinė siuvimo priemonė. Siuvimo mašinos skirstomos į tris tipus: kraštų apmėtymo, kompiuterizuotą ir elektromechaninį. Šio prietaiso pasirinkimas priklauso nuo dažniausiai atliekamų veiksmų, patirties bei audinių. Profesionalios siuvėjos renkasi turėti kompiuterizuotą, kone visas funkcijas atliekančią siuvimo mašiną ir overloką (kraštų apmėtymo mašiną). Pradedančiosioms, apie rimtesnį drabužių siuvimą svarstančioms puikiai tinka darbą palengvinančios elektromechaninės mašinos.

Audiniai

Medžiagų parduotuvė Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, pasižymi itin dideliu asortimentu. Čia gausu audinių suaugusiųjų ir vaikų drabužiams. Tačiau medžiaga turėtų būti pasirenkama ne tik pagal raštą. Svarbus planuojamas drabužis, jo dėvėjimo aplinkybės, taip pat – siuvimo mašinos galingumas. Pavyzdžiui, storesnę vilną, skirtą paltams siūti, įveikia ne visi įrenginiai. Paprasčiausia drabužius siūti iš medvilnės, sudėtingiau – iš šilko, trikotažo, odos.

Siūlai ir adatos

Renkantis siūlus reikėtų apsvarstyti ne tik jų ir audinio spalvos dermę. Siūlai taip pat skirstomi pagal storį, funkciją. Vieni jų – dekoratyvūs, kiti sukurti lengvesniam dygsniavimui, treti – trikotažo, džinso ar kitos medžiagos siuvimui.

Adatos taip pat skirstomos pagal funkciją, siuvamos medžiagos ypatumus. Jos skiriasi ilgiu, storiu, smaigalio forma. Verta nepamiršti, kad siuvimui rankomis ir mašina reikalingos specialios adatos.

Pagalbinės priemonės ir priedai

Viena naudingiausių pagalbinių priemonių – reguliuojamasis manekenas. Ant jo lengviau sumodeliuosite moterišką ar vyrišką drabužį. „Urmo“ parduotuvėse taip pat gausu liniuočių, centimetrinių juostelių, specialios kreidos, milimetrinio popieriaus, žiogelių ir kitokių pagalbinių priedų. Nusprendus mokytis siūti, pravers ir dekoro priemonės – įvairios juostelės, nėriniai, karoliukai.

Vienoje vietoje surandamos medžiagos siuvimui – privalumas ir pradedančiosioms, ir patyrusioms siuvėjoms. Daugybėje specializuotų parduotuvių lengva išsirinkti reikiamus audinius, siūlus, adatas bei kitas būtinas priemones. Įsigijus reikalingas priemones telieka atsiduoti kūrybai.