Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Svarbiausios palapinės savybės

9 savybes, į kurias būtina atkreipti dėmesį, sprendžiant ar išsirinkta palapinė tau tinka
Nuotraukos

Svarbiausios palapinės savybės



 

1. Forma. Palapinių formos yra: Kupolas; A formos karkasas; siena ir dalinis kupolas: 

  • Kupolą verta rinktis jei išvyka trumpa. Kupolas yra pati populiariausia palapinės forma. Jos pagrindas yra kvadrato arba stačiakampio formos. Tokios palapinės lengvos, savarankiškai stovinčios, tinkamos trumpoms iškyloms.
  • A-Formą verta rinktis jei iškylaujant gali pasitaikyti lietus. A-formos palapinės yra su nuožulniomis sienomis (kaip stogas), per kurias lengvai nubėga vanduo.
  • Sienines palapines verta rinktis jei iškylaujat visa šeima. Sieninės palapinės labiau primena namus. Jos yra su vertikaliais šonais ir nuožulniu stogu. Paprastai jose yra daug vietos, galima vaikščioti atsistojus, labai populiarios tarp šeimų.
  • Dalinį kupolą verta rinktis sudėtingesniems žygiams. Dalinio kupolo palapinės yra sieninės ir kupolo formos palapinių kombinacija. Jas sunkiau pastatyti, bet jos turi didelį grindų plotą ir aukštas lubas.


   2. Atsparumas vandeniui. Palapinės atsparumas vandeniui žymimas „mm“. (pvz. waterproof 2500 mm). Kuo didesnis atsparumas, tuo didesnę liūtį palapinė atlaikys. Maksimalus atsparumas yra 5000 mm, minimalus - 400 mm. Lietuvos sąlygomis vertėtų rinktis palapinę, kurios atsparumas vandeniui būtų ne mažesnis nei 2000 mm. Didesnio už 4000 mm atsparumo tau greičiausiai neprireiks, nebent planuoji visą savaitę praleisti liūtyje. Tik vertink palapinės „sienų“ medžiagos atsparumą, o ne dugno, ant kurio miegama, nes dugno atsparumas būna didesnis. Tiesa, toks matavimas taikomas tik iš nailono arba sintetinės medžiagos (panašios kaip ir miegmaišiuose) pagamintoms palapinėms. Jei palapinė yra iš medvilnės ar brezento, jų atsparumas yra matuojamas kitaip. Tokiu atveju pasikonsultuok su pardavėju.


   3. Palapinės sluoksniai. Jei rinksies vieno sluoksnio, tai ji bus ne tokia atspari lietui ir viduje darysis kondensatas. Miegant, oras palapinės viduje yra kur kas šiltesnis nei lauke ir ant palapines lubų gali rinktis drėgmė. Nuo lubų ji nutekės arba nulašės, kas mažins poilsio džiaugsmą. Dvisluoksnės palapinės vidinė dalis padaryta iš gerai orą praleidžiančios, o viršutinė iš neperšlampamos ir neperpučiamos medžiagos. Tokiu būdu kondensato išvengsite, arba jis dalysis ant antro sluoksnio.


   4. Siūlės. Rinkis tą palapinę, kurioje dugnas yra padarytas iš vandeniui nepralaidžios medžiagos, o susiuvimo su „sienomis“ siūlės randasi kiek aukščiau. Jei siūlės yra lygiai su žeme, per jas į palapinės vidų gali pribėgti vandens. Siūlės taip pat turi būti apklijuotos specialia izoliacine juosta. Jei tokios juostos nėra, įsigyki ją pats ir prieš pirmą kart naudojant palapinę – apklijuoki visas siūles. Šį procesą reikia kartoti kasmet.


   5. Prieangis. Prieangyje galėsi susidėti daiktus, palikti batus ir pan. Prieangis patogus ir lyjant lietui.


   6. Tvirtinimas. Palapinė gali būti pilnai surenkama ir tik tuomet įtvirtinama, arba pirma įtvirtinama į žemę ir tik tuomet surenkama. Palapinė, kurią galima pilnai surinkti be tvirtinimo yra pranašesnė, nes ją galima lengvai pernešti į kitą vietą.


   7. Įėjimų skaičius. Jei palapinė skirta dviems ar trims žmonėms, užtenka ir vieno įėjimo. Jei joje gyvens daugiau žmonių – patogiau rinktis palapinę su dviem įėjimais. Du įėjimai garantuoja daugiau vietos prieangiuose ir papildomą komfortą. Komfortas tas, kad jei kaimynas naktį sugalvos eit pasivaikščiot, nebus „lipimo per galvas“. Dar vienas pliusas – ventiliacija. Su dviem įėjimais jums jau nebereikia langelio, nes per įėjimo tinklelį palapinė puikiai vėdinasi. Taip pat dvigubas įėjimas gelbsti, jei lauke pučia stiprus vėjas – galėsite pasirinkti į užuovėją patenkančias „duris“. Dviejų įėjimų minusas? Greičiausiai kiek sunkesnė ir brangesnė palapinė.


   8. Ventiliacija. Būtina atkreipti dėmesį į palapinės ventiliacijos angas. Per jas į vidų neturi papulti sniegas ar lietus. Geriausia, jei ventiliacines angas galima atidaryti ir uždaryti neišlendant iš palapinės. Kad palapinė gerai vėdintųsi, turi būti du, vienas prieš kitą esantys langai, arba langas prieš duris. Visi iš tinklelių. Taip vėjas prapūs palapinę ir joje bus gaivu.


   9. Kaina. Su kaina viskas paprasta, čia kaip ir su kuprinėmis – brangesnė palapinė = geresnė kokybė. Iš esmės, pinigų skyrimas šiam pirkiniui gali būti susietas su palapinės naudojimo dažnumu. Klausimas, ar verta pirkti brangiausią, jei planuojate ją statyti kartą į metus. Žinoma, tas kartas gali pasitaikyti lietingas ir vėjuotas. Bet jei stovyklaujate kartu su draugais, išeitį rasite. Kas kita jei stovyklauji su šeima, tuomet komfortas yra svarbiau už kainą.



P.s.:

  • Pirkimo metu, smulkiai išsiaiškink kaip palapinė pastatoma ir sudedama. O geriausia - išbandyk.
  • Pakuojant palapinę venk ją dėlioti per tuos pat sulenkimus. Nuolatinis lankstymas per tą pačią vietą gali sumažinti palapinės patvarumą ir toje vietoje ji gali suplyšti greičiau.
  • Griaunant palapinę, pradėk nuo strypo vidurio, o ne nuo kurio nors galo. Taip sumažinsi strypo spaudimą ir jo sulankstymo tikimybę.
  • Nelankstyk šlapios palapinės. Jei prieš supakuojant nespėjai jos išdžiovinti miške, būtinai tai padaryk grįžęs namo.

 

Info